580 Shares 5544 views

Kod P0420 Toyota błędy, Ford i innych samochodów

Żyjemy w świecie, który jest w zgodzie z duchem czasu. Technologia komputerowa pod koniec ubiegłego wieku nie jest przepuszczany przez produkcję samochodów. Pierwszy samochód z pokładowego systemu diagnostycznego został wprowadzony przez Volkswagena w 1968 roku.


Diagnostyka pokładowa

Każdy kierowca, który ma nowoczesny samochód wie o systemie diagnostyki pokładowej w urządzeniu, które może być użyte do znalezienia usterki samochodu. W sensie dosłownym, sam samochód decyduje, gdzie i jakie są jego wady i daje pewien kod diagnostyczny na urządzeniu, za pomocą którego kierowca lub kapitan wykryje usterkę i szuka sposobów naprawy.

P0420 błędach

Dość powszechne diagnostyczny kod błędu. Informacje na otwartych przestrzeniach, lub po prostu w codziennym życiu właścicieli samochodów można usłyszeć dużo informacji, plotek i porad na temat tego kodu. Spójrzmy na to, co miał na myśli, jakie kłopoty może powiedzieć, jakie rozwiązania tego problemu istnieje.

Co oznacza kod błędu P0420

Można zobaczyć, jak włączyć kontrolę na wyświetlaczu na desce rozdzielczej. Idziesz do myjni, czy może skanować samochód dla siebie i dowiedzieć się, na czym polega problem jest przedstawiony w postaci błędu P0420. Po wyświetleniu kodu, najpierw upewnij się, że r0420 jest jedynym źródłem. Jeśli nie, należy diagnozować inne kody, ponieważ mogą one powodować kod r0420. Powodem tego jest to, że przetwornica jest końcowy wynik diagnozy. W zasadzie, jeśli jest problem z jednym z czujników w silniku lub układu wydechowego, co może spowodować zmniejszenie lub zwiększenie ilości paliwa wprowadzanego do silnika.

Widzimy więc ten kod, a jeśli nie ma innego, z wyjątkiem P0420, to często oznacza, że wydajność systemu katalitycznego jest niższa niż powinna być mierzona przez swoich czujników tlenu. Oznacza to, że nie stanowi problemu z katalizatorem, lub czujniki tlenu, lub jedno i drugie, w celu i innych. Celem katalizatora jest zniszczenie szkodliwych zanieczyszczeń powstających w cyklu spalania. Korzystanie z platyny i złota drobny filtr siatkowy dla spalin katalizatorze jest w stanie zmniejszyć emisje z rury wydechowej. Katalizator zawiera dwa czujniki tlenu. Jeden czujnik tlenu umieszczony w przednim (upstream) jako katalizatora, a drugi czujnik tlenu znajduje się za (w dół). Jeżeli przedni czujnik tlenu pracuje poprawnie, należy zmierzyć pofalowania, kiedy pojazd znajduje się w temperaturze roboczej i przy pracy w obiegu zamkniętym. Jeżeli dalszy czujnik tlenu działa prawidłowo i katalizatora, nie ma problemu, jego zeznania powinny pozostać stabilne. Gdy odczyty czujnika tlenu są podobne do siebie, oznacza to, że katalizator nie działa prawidłowo. . Jeżeli napięcie spada tylny czujnik tlenu i zaczyna oscylować jak przedni czujnik tlenu, oznacza to, że poziom tlenu są zbyt wysokie, a moduł sterujący elektroenergetyczna będzie P0420 kod błędu.

Co powoduje, że kod r0420?

 • Uszkodzone lub wycieku tłumik nim.

 • Uszkodzony kolektor wydechowy lub przecieków zawartych w nich.

 • Uszkodzone rury wydechowe.

 • Niewypał w silniku.

 • Zanieczyszczenia oleju w katalizatorze.

 • Uszkodzony katalizator (najczęściej).

 • Uszkodzony czujnik temperatury płynu chłodzącego silnik.

 • Uszkodzony przedni czujnik tlenu.

 • Uszkodzony tylny czujnik tlenu.

 • Uszkodzony czujnik okablowanie tlen.

 • Czujnik tlenu nieprawidłowo podłączone przewody.

 • Uszkodzone złącze sondy lambda.

 • Nieszczelny wtryskiwacz paliwa.

 • Wysokie ciśnienie paliwa.

 • Użycie niewłaściwego rodzaju paliwa (ołowiowe).

Jako mechanik zdiagnozowanie P0420 kod?

 • Wykorzystanie OBD-II skaner do wydobywania kodów błędów przechowywanych w PCM.

 • Biorąc pod uwagę to bieżące dane wejściowe (z tyłu) z czujnika tlenu. To określa, czy sonda lambda działa prawidłowo.

 • . Diagnozować wszystkie inne kody, które mogą doprowadzić do P0420 kod błędu.

 • Jeśli to konieczne, eliminując niewypał, problemy z zapłonem i problemami układu paliwowego.

 • Kontrola tylnego czujnika tlenu za szkody i nadmiernego zużycia.

 • Kontrole PCM o aktualizacjach jeśli katalizator jest uszkodzony. Po wymianie katalizatora wymagać aktualizacji PCM.

Typowe błędy przy diagnozowaniu P0420 kod

Najczęstszym błędem jest wymienić czujniki tlenu przed zakończeniem procesu diagnostycznego. Jeśli inny składnik powoduje P0420 kod usterki, wymiana czujnika tlenu nie wyeliminuje problemu.

Jak poważny jest P0420 kod?

Kierowca nie musi mieć problemy z obsługą, jeśli jest kod usterki P0420. Oprócz aktywacji objawów wskazujących tego kodu błędu może być pomijany. Jednakże, jeżeli pojazd jest eksploatowany z błędem, a problem nie został rozwiązany, poważne uszkodzenia mogą być narażone na inne składniki. Podobnie jak w przypadku P0420 nie ma problemów z obsługą, nie jest uważane za poważne lub niebezpieczne dla kierowcy. Jednakże, jeśli kod nie został rozwiązany w sposób terminowy, katalizator mogą zostać poważnie uszkodzone. Jako katalizator do naprawy dróg, istotne jest, że kod usterki P0420 został zdiagnozowany i naprawiony jak najszybciej.

Co naprawy może naprawić P0420 kod?

 • Wymienić tłumik i wyeliminowania przecieków.

 • Wymienić kolektor wydechowy i wyeliminowania przecieków.

 • Wymienić rury wydechowej.

 • Wymienić katalizator (najczęściej).

 • Wymienić czujnik temperatury cieczy chłodzącej silnik.

 • Wymienić przedni lub tylny czujnik tlenu.

 • Naprawić lub wymienić uszkodzone przewody do czujników tlenu.

 • Naprawić lub wymienić łączniki czujnik tlenu.

 • Wymienione lub naprawione wtryskiwacze, które mają miejsce.

 • Zdiagnozować żadnych napraw w razie jakichkolwiek problemów z niewypału.

 • Zdiagnozować i naprawić wszelkie inne związane z kodów usterek, które zostały zapisane w module zasilania (PCM).

Oszukiwanie błąd P0420

Bardzo często można znaleźć świecące wskaźnik uszkodzenia po napełnieniu niskiej jakości paliwa samochodu. Błąd P0420 do „Ford Focus” – to raczej przyziemne rzeczy, a ten model – częstym gościem na stacji paliw z kodem. Przyczyną tego problemu jest opisana powyżej, w obecności katalizatora, po podjęciu decyzji wyszukiwania powoduje zmniejszenie wydajności katalizatora. Nie ma możliwości całkowitego usunięcia katalizatora, z powodu wysokich kosztów nie uzasadnia wymianę na nowy. Ale usunięcie P0420 nie rozwiązuje problemu błędu w „Ford”. Że zniknęła, a wskaźnik nie przeszkadza, trzeba oszukać komputer lub czujnik (sonda lambda 2). Istnieje mechaniczne, elektroniczne i oprogramowanie sposobem na wyłączenie. Sonda mechanicznego wprowadza się do rozdzielacza z przekładką w nim otworu. Metoda polega na ustawieniu elektroniczny rezystor w okablowaniu sygnału, który usunie P0420 błędach Forda. Programowy sposób – to firmware pokładowy system komputerowy jest najbardziej wyrafinowany sposób, ile potrzeba wykwalifikowanych specjalistów taką aktywność. Metody te są w większości przypadków pomaga ominąć P0420 błędzie do „Ford Focus 2” i „Ford Focus 3”.

Ponadto, istnieją usługi, które są produkowane i montowane gaśnice zamiast katalizatora. Na przykład, jeśli chodzi o „Mazda 3” (błąd P0420 pojawia się na nim dość często), za nią pewny sposób, aby rozwiązać ten problem – jest to wymiana katalizatora na odcinania płomieni. Innym sposobem – aby ustawić emulator katalizatora. Jednym z najbardziej popularnych – Spider CE2, można go łatwo podłączyć do przewodu czujnika poslekatalizatorny, a problem jest rozwiązany. Metoda ta jest często stosowana w P0420 o błędach w Toyota Corolla, ponieważ jest to dość łatwo dostać się do przewodowej sondy Lambda. Korzystanie emulator nie działa we wszystkich przypadkach.

Gdy P0420 błędach do „Suzuki” kierowcy wolą wybić katalizator i sposób Chip-tuningu mózgi błyskowych samochód w standardzie „Euro-2”. W niektórych modelach „Suzuki” używać emulatora bezużyteczny błąd nadal pojawia się i prowadzi do wszystkich konsekwencji wynikających. oprogramowanie firmware metoda jest również stosowany, chociaż jest to, jak wspomniano powyżej, jest to dość skomplikowane.

Popularna metoda, aby opisać przykład P0420 błędach w „Subaru”. Dla pojazdów tej marki mają specjalny firmware dla urządzenia sterującego, gdzie te błędy są wyłączone i nigdy wyłonić. Rozwiązuje to problem z układu wskaźnikowego i pokładowych, ale tylko wtedy, gdy jest związana z uszkodzeniem lub pogorszenia czujników katalizatora i tlenu.

Dodatkowe uwagi do rozpatrzenia przez P0420 kodowych

Problemy z układu zapłonowego, układu paliwowego, wlot powietrza i braku zapłonu może spowodować uszkodzenie katalizatora, jeśli nie zostały one wyeliminowane szybko. Składniki te są najczęstszą przyczyną P0420 kod błędu. W niektórych pojazdach, ze względu na błąd przestaje działać tempomat i stałość. W krajach WNP z problemami katalizatora powstają ze względu na słabą jakość naszego paliwa, które nie jest przeznaczone do norm ochrony środowiska „Euro-3” lub wyższym. Dlatego samochody zagraniczne, które są wytwarzane przy zastosowaniu układów katalitycznych paliw wysokiej jakości niepowodzeniem. Są to wszystkie opisane wcześniej problemy z katalizatorem, i to szybko zużywa się, odpowiednio, pokazując nam w diagnozie znany błąd.

odkrycia

Jeśli zapobiec błąd, nie chcę, aby usunąć katalizator, mający urządzenie zgodne z przepisami o ochronie środowiska, to jest konieczne, aby zrobić jej naprawę i konserwację. Oto kilka wskazówek:

 1. środki specjalne, np Katalizator Cleaner czyści katalizatora, przedłuża ten okres swojego życia.
 2. Tankować tylko na stacjach benzynowych weryfikowane i jakości paliwa. W przeciwnym razie konieczne jest, aby wymienić katalizator, a koszt jest dość wysoki.

Tańsze alternatywy zapobiec błędy ustawień są opisane emulatory i przeprogramowanie systemu. Te opcje nie pogorszyć osiągi samochodu, aw niektórych przypadkach nawet go poprawić.