185 Shares 8236 views

olej przekładniowy dla „Chevrolet Niva-”: wskazówki dotyczące wyboru

olej przekładniowy dla „Chevrolet Niva-” w stanie łatwo wybrać i zastąpić nawet początkujący. Najważniejsze jest to, aby korzystać z harmonogramu serwisowego do monitorowania stanu elementów i wiedzieć, kiedy trzeba wymienić olej. Na przykład, każdy 15000. Km okresie konieczne jest sprawdzenie oleju w przekładni, jeżeli obudowa jest hermetycznie zamknięty pojemnik na luźnych przednich i tylnych, ilość. olej przekładniowy dla „Chevrolet Niva-” zaleca się wymieniać po 60000 kilometrów, a po 120 tysięcy w transmisji będą musiały być zmieniane co 40 tys. km. Wynika to z faktu, że części są zużyte. Zwykle po 150 tys. Km przebytej drogi najbardziej zużyte części muszą zostać wymienione.

Wybór oleju przekładniowego do „Chevrolet Niva-”

Przed wybraniem olej przekładniowy dla SUV, trzeba wiedzieć o jego wydajności. Każdy pojazd posiada podręcznik z procedurami określonymi w pełnych szczegółów technicznych. Jak wybrać olej przekładniowy? Charakterystyka różnych rodzajów oleju uważamy w tej części artykułu.

W celu zapewnienia lepszej krzyż „Niva-Chevrolet”, twórcy samochodu został wyposażony w napęd na wszystkie koła. Aby przenieść przypadku, przednia i tylna oś należy wybrać inną lepkość oleju. Wynika to z różnych reżimów temperatury w skrzyni biegów i osi. Transmisja wymaga olej o lepkości wagowo 78-90 i 80W-85; w tych kategorii Materiały API-4. Najlepsze produkty w tej kategorii są uważane za olej z następujących producentów: Mobil 1, TNK i Shell. Mostki zaleca wypełnienie lepkość oleju 80W-90 i 85W-90; kategoria tutaj – api-5. Zaleca się olej przekładniowy dla „Chevrolet Niva-”, większość opinie są dobre dla następujących producentów: Zie i Castrol.

Wielu kierowców te liczby i skróty są słabo poznane, więc staram się je rozszyfrować; dlatego, aby wybrać odpowiedni olej przekładniowy, jego właściwości trzeba znać koniecznie.

Rozszyfrowanie numery i skróty olej przekładniowy

Jak również silnika, olej przekładniowy dzieli się latem i zimą. A zatem, litery W w klasie lepkości należy rozumieć zimą, co oznacza „winter”. Ten typ jest przeznaczony do stosowania w zimie, ale takie oleje mogą być wykorzystywane w okresie letnim. olej przekładniowy letni stosowany w ciepłych krajach, gdzie klimat jest łagodniejszy, a w Rosji w chłodniejszych miesiącach niż ciepłe. stopni lepkości są określone przez normę klasyfikacji olejów transmisji (w sumie 9 to poziomy lepkości klasyfikacji). W tu dane stanowią zakres temperatur, w którym może być zastosowany substancja:

  • 75W-90 – pracuje w temperaturze od -40 do + 35 ° C;
  • 80W-85 – w temperaturze od -26 do + 35 ° C;
  • 85W-90 – w temperaturze od -12 do + 35 ° C

Po tej klasyfikacji, olej przekładniowy dla „Chevrolet Niva-” łatwo nabyć dowolną przybysza.

Litery API jest określany klasyfikacji konwencjonalnych. Dla tych przyjętych norm smary są podzielone na grupy. Klasyfikacja w zależności od konstrukcji i warunków pracy. W tym systemie olej oznaczają liczby od 1 do 5. W tym przypadku, niż wartość powyżej, środki smarne mogą być stosowane w bardziej surowych warunkach.

Wynikiem doboru oleju

olej przekładniowy dla „Chevrolet Niva-” musi być wybrany dość ostrożnie, ponieważ urządzenie jest zaprojektowane do jazdy off-road. Oznacza to, że pole o zmianie biegów, podobnie jak reszta mechanizmu jako całość przeżywa ciężkie ładunki. Jeśli używać oleju o niższej klasy działania, to po pierwsze obciążenie będzie musiał zmienić skrzynię biegów.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że silnik i most nie jest odpowiedni olej uniwersalny. Następnie, wpłynie to na osiągi samochodu.

Aby zmienić olej w skrzyni przekładni wymagają 0,8 litra smaru na przedniej osi – 1,2 litrów, na tylnej osi – 1,3 litra. Razem z 3,3 litra do całkowitej wymiany oleju w przekładni. Nie należy mieszać produkty o różnym składzie – szybko reagować na uszkodzenia pojazdu.

Wskazówki dotyczące wyboru olejów

Jak wspomniano powyżej, celem samochodzie głównie w jeździe terenowej. Można to rozumieć w związku z przekładnią koła. Samochód jest dobre pokonuje różne przeszkody terenowe i zła pogoda przynosi różne warunki pracy. Wszystkie te czynniki wpływają na działanie skrzyni biegów. W celu zapewnienia skuteczności i rzetelności skrzyni biegów, konieczne jest, aby wybierać odpowiedzialnie smary.

Wybór najlepszego olej przekładniowy dla „Chevrolet Niva-”, należy przestrzegać następujących zaleceń. Najpierw trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu, które są podane przez producenta. Ponadto, nie gonić wartość ropy naftowej, głównie wysoka cena nie zawsze oznacza dobrą jakość. Czasem wpływa na świadomość marki – im więcej jego popularność, tym wyższy koszt towarów usług. Ważne jest również, aby poprawnie i na czas, aby wymienić olej, to przedłuża żywotność przekładni, a ona staje się bardziej komfortowa jazda. Oznacza to, że kupując używany / masz samochodu, należy pamiętać, że może on już ponad sto kilometrów było. W związku z tym wymiana oleju powinna być traktowana ostrożnie i zmienić go częściej niż w nowych samochodach. Wskazane jest, aby sprawdzić poziom 1-2 razy w tygodniu, więc nie spada poniżej normy – może to prowadzić do poważnych odchyleń w przekazie.

Przygotowanie do zmiany olej

Pracować mają do pełzania pod samochodem, więc trzeba być określone z góry – czy iść na otworze oglądania lub używać windy. Ważne: Olej jest pompowana do specjalnej strzykawki, więc musi być wcześniej kupić. Korzystanie wlewa czysty olej. Ponadto, przed koniecznością przygotowania: kawałek tkaniny w celu usunięcia tłustej plamy; pustego pojemnika dla cieczy odpadowych; Klucze imbusowe, klucze. Wstępnego ogrzania potrzeby samochodu, ponieważ, gdy temperatura wzrasta, lepkość oleju zmniejsza się, staje się on bardziej płynny, a być bardziej wygodne do płynięcia. Ponadto, nowy olej musi najpierw trzymać w cieple.

Wymiana oleju w „Chevrolet Niva-”

Zaczynamy ze skrzynią biegów. Najpierw trzeba oczyścić i osuszyć powódź korki w polu i skręcić pierwszy wypełniacz, a następnie korek spustowy za pomocą sześciokąta. Pod zlewem jest konieczne z góry, aby zastąpić pojemnik do testowania. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na korkiem spustowym – na swojej wewnętrznej stronie jest magnesem do zbierania wiórów. Wtyczka ta jest czasami konieczne, aby zmienić, ponieważ jego skuteczność maleje wraz z upływem czasu. Po spuszczeniu wtyczkę górniczego jest oczyszczony i umieścić w miejscu.

Teraz trzeba wypłukać miskę ze specjalnym płynem czyszczącym – jest wypełniony w strzykawce, a następnie po uruchomieniu silnika. Pierwsza skrzynia biegów musi być w położeniu neutralnym prędkości, wtedy prędkość każdego włączane naprzemiennie. deafen silnik, wlewa płyn do czyszczenia. Następnie trzeba strzykawki pompować świeży olej, dać samochód do pracy przez 10 minut, a następnie utopić i sprawdzić poziom oleju, w razie potrzeby – dodaje.

Wymiana oleju w osiach produkowanych przez tę samą zasadę.