481 Shares 9871 views

Specyfikacje „bochenek” UAZ 452, wymiary, zużycie paliwa

Charakterystyka techniczna „bochenek” UAZ, uwolnienie która rozpoczęła się w Związku Radzieckim, jest imponująca. Po tym wszystkim, to wszechstronny napęd na wszystkie koła samochodu jest prototypem większości nowoczesnych samochodów terenowych produkowanych w krajach postsowieckich. Pomimo faktu, że ten model wszedł do produkcji już w 1965 roku, pozostał niemal bez zmian, a zatem w celu wykrycia oczywistych różnic między pierwszych przypadkach, a samochody niedawno wybudowany, jest to niemożliwe.

Jego samochód otrzymał przydomek ze względu na ciele. Jego kształt przypomina bochenek chleba. Jednak to nie przeszkodziło wzrost jego popularności wśród ludności, ponieważ UAZ 452 zakupiony, a nie dla danych zewnętrznych, a do pewnego ruchu na drodze.

podstawowe dane

Charakterystyka techniczna „bochenek” UAZ 452 ułatwiają jazdy praktycznie żadnej drogi. Twórcy byli w stanie osiągnąć unikalny teren na ten samochód to nie tylko dzięki swojej konstrukcji napęd na wszystkie koła, ale kosztem wymiarach uniwersalnych. Model ten jest szeroko stosowany w różnych branżach i dziedzinach: od transportu osób i towarów oraz do pracy jako pojazdów opancerzonych kolektora.

Deweloperzy są stale Uljanowsk Zakład Maszyn „wyczarował” modyfikując UAZ 452. W rezultacie, na jego bazie powstał szereg modelach eksperymentalnych. Wśród nich, najbardziej znany z utworów nabyte Oise, mini-ciągników i samochodów, w stanie jeździć szyn. Jednak należy zauważyć, seryjny produkcja tych elementów nie został rozpoczęty.

projekt

Początkowo deweloperzy UAZ zamiar stworzyć samochód, który można bezproblemowo transportować ładunki o wadze do 800 kg. W tym celu zdecydowano się użyć w swojej konstrukcji podwozia GAZ-69, ale proces budowania stało się jasne, że jest zbyt krótki i nie wytrzymuje takich obciążeń. Konieczne było dalsze przekształcenia nadwozia, co powoduje, że deweloperzy stworzył tylko dwie odmiany Oise: Korpus (CAR) oraz na pokładzie. Najnowsza wersja jest lepiej znany wśród ludzi zwanych „kijanki”.

Przy opracowywaniu modelu, zdecydowano się wprowadzić do dachu samochodu kilku poprzecznie rozstawione usztywnienia, który później służył jako wizualnego podobieństwa wzmacniacza z bochenka chleba. Już w 1958 roku, projekt samochód został zatwierdzony. Uljanowsk Zakład Maszyn rozpoczął masową produkcję.

Należy pamiętać, że lokalizacja i konstrukcja drzwi mogą się różnić w zależności od modyfikacji modelu. Tak więc, na przykład, w drzwiach otwartych UAZ-452a poziomo. Znajduje się z tyłu drzwi jednoskrzydłowe. I tylne drzwi samochodu dla większej wygody jest podzielony na dwa skrzydła.

UAZ „bochenek” – specyfikacje

Pomimo faktu, że w tym modelu UAZ nie jest świadczona przez obrotomierz na desce rozdzielczej, nie przesądzają o wydajności samochodu. Brak takiej jednostki jest całkowicie kompensowane dla wygody układu silnika, który znajduje się bezpośrednio w kabinie pasażerskiej i znajduje się w pobliżu fotela kierowcy.

Jeśli zdecydujesz się kupić samochód jak UAZ „bochenek”, specyfikacje techniczne, wymiary powinny odgrywać ważną rolę. Są one zobowiązane, aby stać się pierwszym czynnikiem, który można zauważyć.

Wymiary samochodu
długość 4,44 m
szerokość 2,1 m
wysokość 2,101 m
Rozstaw osi jest 2,3 m
pojemność silnika 2,693 litrów
moc silnika 112/4250 l. a. / min
moment obrotowy 208/3000 Nm / min
Zawory w cylindrze 2
transmisja Cztery typu mechanicznego
zawieszki zależny
Amortyzatory Hydrauliczny dwustronnego działania
hamulce bęben

Główną zaletą UAZ „bochenek” – specyfikacje techniczne. Zużycie paliwa w pojeździe znajduje się około 17 litrów na 100 km w objętości 50 litrów pojemności zbiornika. Silnik posiada ekstremalną niezawodność. Nawet jeśli on nadal stoisko, problem często jest uszkodzone świece zapłonowe.

Masa pojazdu:

  • Kolejność działa – 1,72 m.
  • Całkowita masa – 2,67 ton.

Maksymalne obciążenie, które może wytrzymać oś:

  • Z tyłu – do 1,41 ton.
  • Przód – do 1,26 m.

UAZ „bochenek”, którego parametry techniczne zostały przedstawione w tym artykule, może rozwijać prędkość do 127 km / h. Ponadto urządzenie jest łatwo pokonać praktycznie żadnej przeszkody który to kąt jest mniejszy niż 30 °, a także głęboko Ford pół metra.

popularność UAZ 452 jest nie tylko ze względu na jego przystępną cenę, ale także zdolności. Tak więc, jeśli to konieczne, w ładowni może przewozić tony ładunku. W tym przypadku, pojazd wyposażony w siedzenia dla pasażerów, których liczba zależy od modyfikacji UAZ 452 może wynosić od 2 do 10 osób. Pamiętaj, że zawsze możesz dołączyć przyczepę do pojazdu, masa, która jest bezpośrednio zależny od dostępności układu hamulcowego i może wynosić od 750 do 1500 kg.

Historia powstania

Pierwszy samochód z tej serii został nazwany UAZ-450. W nim silnik znajdował się bezpośrednio pod kabiną kierowcy. Trzystopniowy skrzyni przekładniowej zawarte w opakowaniu, silnik GAZ-69 i skrzynki rozdzielczej z dwóch etapów. To właśnie na jego podstawa została rozwinięta w 1955 roku i wydany w 1958 roku, UAZ 452 „bochenek”, właściwości techniczne, które czynią go jednym z najbardziej popularnych modeli w ZSRR.

Od tego momentu rozwój rośliny aktywnie zaczęła nabierać tempa, tak, że już w 1974 roku u Uljanowsk Zakład Maszyn wydała swój milionowy samochód. UAZ wielokrotnie otrzymała Order Czerwonego Sztandaru, których nie można dodać pojazdy popularnością wśród ludności.

Zmiany w strukturze UAZ 452 nie została wykonana do 1985 roku, kiedy to podjęto decyzję o modyfikacji indeksów pojazdów produkowanych przez Uljanowsk Machine-Building Plant. Teraz UAZ-452 otrzymał nowy indeks – 3741, w ramach którego wyprodukowany do tej pory.

modyfikacje

Od czasu wydania pierwszego samochodu tego modelu, parametry techniczne „bochenek” (UAZ 452) wielokrotnie modyfikowany.

Najbardziej znane modele UAZ na podstawie „bochenek”
452a „tabletka”

Karetka. Po 1966 roku wskaźnik ten wynosił 3962. Mieści się w górę do czterech noszy lub sześciu ludzi na ławkach. W tym przypadku organ może być więcej, a jeden w obu przypadkach. W Związku Radzieckim, „tabletka” był jedynym samochodem medycznych, zdolny dotrzeć do najbardziej odległych miejsc.

452AS Modyfikacja UAZ-452a.
452AE Reprezentuje ona podwozie, używane do montażu różnych urządzeń.
452V Pojazd przeznaczony do przewozu 10 osób.
452D (3303) Cztery koła ciężarówki jazdy z całkowicie metalowy kabinie dwumiejscowego.
452D ( "granatu-2"),

Został on wprowadzony do produkcji w roku 1978. Został on pomyślany jako maszyny do usług telewizyjnych. Później jednak, ze jego użycie spadła z powodu niewystarczającej objętości wewnętrznej.

452G Bardzo pojemny samochód medyczny
452 kB

Model eksperymentalny autobusu, opracowany w 1973 r. Jest przeznaczony do przewozu 16 osób. To nie był wprowadzony do produkcji z powodu złożoności; projektowanie, spożywanie dużych ilości paliwa i nadmiernej wagi.

452P ciągnik siodłowy

Te samochody są aktywnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. są łatwo rozpoznawalne w naszych czasach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W przypadku zakupu obsługiwany UAZ 452, należy sprawdzić ze Sprzedawcą Roku: nowszy samochód, tym dłużej nie trzeba się martwić o wymianę kadłub. Dowiedzieć się, jakie błędy są obecne w samochodzie, jeśli dostanie się do wypadku i ile ona zmieniła właścicieli.

Nie ma samochodu, jeżeli:

  • Zakład silnik nie jest pierwszy raz.
  • kolor czarny spalin lub niebiesko-szary.
  • Wycieka olej.

Jeśli problemy te nie są tam zajrzeć pod pedałem. To jest, gdy większość wilgoci gromadzi się, powodując rozpoczęcie procesu korozji.

zalety

Utrzymywalności UAZ 452 zwykle płaci za brak komfortu w kabinie. Głównym plusem tego samochodu jest jej elastyczność i przepuszczalność. W nim w tym samym czasie kierowca może być 10 osób lub 1 tona ładunku – to maksymalny ciężar, który może przewieźć samochód bez szkody dla siebie i swoich cech.
Główne zalety:

  • Wszechstronność.
  • Drożność.
  • Pojemność.

Wnętrze wewnętrzne mogą być wykonane jako przegrody oddzielającej kabinę kierowcy i bez niego. UAZ 452 staną się nieodzownym narzędziem dzieje natury. Jeśli jest to pożądane, może być wyposażone w stół salonie, w dużej wydajności cieplnej grzejnika lub innej modyfikacji, w tym możliwość wyposażenia w luk dachowy pojazdu.

Specyfikacje „bochenki” UAZ stal głównym powodem korzystania z usług pojazdu, w których niezawodność i wydajność są najważniejsze. Do tej pory, UAZ 452 znalazła szerokie zastosowanie w usługach takich jak Moe, pogotowia i wojska. Ze względu na brak elementów, które nie wpływają na jakość jazdy, konstrukcja pojazdu dostać najbardziej prosta – to jest bezpośrednio związane z faktem, że samochód ten został stworzony przede wszystkim do użytku w ekstremalnych warunkach terenowych. W ten sposób wyeliminować drobne uszkodzenia UAZ 452 na drodze jest łatwe.

braki

Najsłabszym boczne UAZ 452 – korpus osłona zewnętrzna, która jest narażona na nadmierną korozją. Tak więc, po latach korzystania z niższych progów nadwozia może pojawić się przez otwór, a po 10-15 lat gnije bocznic końca. Jedyną pozytywną rzeczą w tym przypadku jest to, że samochód i rama zewnętrzna skóra łatwo wymienić na nowy.

Ponadto, od początku produkcji przenośników na UAZ 452 nie było żadnych zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu, na przykład, nie ma poduszek powietrznych, dlatego z silnym wypadku, kierowca i pasażerowie mogą znacznie ucierpieć. Jednak należy zauważyć, że mimo wszystkich mankamentów tego samochodu radzi sobie z jego funkcji docelowej nim. Będzie ona służyć przez dziesięciolecia.