550 Shares 2274 views

Z Japończykami na drodze: „Nissan Ikstreyl”

Firma Nissan posiada chyba najbardziej zaawansowaną i ekscytującą linię SUV wśród japońskich producentów samochodów. Najbardziej znanym jego przedstawiciela – Nissan X-Trail.


Pierwszy samochód generacja zadebiutowała w 2001 roku. Zaprojektowany „Nissan Ikstreyl” było zajmują niszę uniwersalne zwrotnice. Na pierwszy rzut oka, firma musiała przeprowadzić swój plan bez trudności. Z drugiej strony, konieczne było stworzenie samochodu, który mógłby konkurować z właścicieli SUV segmentu. Kilkanaście lat temu, wiodące pozycje zostały zarezerwowane dla takich marek jak Mitsubishi, Subaru, Honda i Suzuki.

Pomimo złożoności problemu, inżynierowie i projektanci Nissana udało się zbudować wielki samochód. Po wprowadzeniu na rynek, „Nissan Ikstreyl” natychmiast zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii. Czasem udało się nawet SUV zajęła pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży.

Pierwsza generacja została zbudowana na znanej platformie Nissan FF-S. Warto zauważyć, że wcześniej ta sama platforma otrzymała modele Almera i Primera. Konstrukcja X-Trail została zapożyczona z „Big Brother” Patrol.

W 2007 roku został przedstawiony nowy „Nissan Ikstreyl” drugiej generacji. Główne różnice w stosunku do prekursora nowej konstrukcji stalowej, nowa platforma (Nissan C) oraz możliwość wyboru pomiędzy napędem przednim i koła.

W 2010 roku Japonia odnowiony SUV. Zmiany dotknęły przedni grill i zderzak. Taka opcja X-Trail sprzedane do dnia dzisiejszego. Jednak podejście to trzecia generacja, ale o tym później.

Etniczność Nissan X-Trail więcej pasuje do definicji „unisex”. Z drugiej strony, w zwrotnicy mają męskich cech: nie zaokrąglone narożniki, duże nadkola i światła. W każdym razie, dziewczyna, która kocha sport i aktywny tryb życia, nie pozostanie obojętny wobec tej japońskiej.

Jak może zachowywać się w off-road "Nissan Ikstreyl"? Charakterystyka pojazdu powiedzieć o wielkim potencjale. Pod maską SUV – poprzecznym silniku „Nissan Ikstreyl”, który produkuje 169 KM w objętości 2,5 litra. W połączeniu z uruchomieniem silnika CVT z 6 typów wirtualnych etapach. W celu przyspieszenia do 100 km / h, pojazd będzie wymagać trochę więcej niż 10 sekund.

Aby przesunąć biegi inżynierowie Nissana wyposażony swój samochód wiele systemów elektronicznych. Na przykład, nawet na pochyłości 10 stopni zawarte antiotkatnaya systemu. Ponadto działa świetnie system pomocy podczas zejścia z góry.

Kiedy Wheelspin lub nagłego koła początek. Jeśli kierowca preferuje stały napęd na cztery koła, to wystarczy nacisnąć przycisk poprawne.

Koszt wersja z silnikiem 2,5-litra i CVT wynosi 42 tysięcy dolarów. Dla osób o skromniejszym budżecie opracować wersję z silnikiem 2-litrowym. Taki podstawowy pojazd kosztuje trochę więcej niż 30 tysięcy dolarów.

Warto zauważyć, że latem przyszłego roku rozpocznie sprzedaż nowej generacji X-Trail. Oficjalna prezentacja zwrotnicy miała już miejsce na Frankfurt Motor Show w 2013 roku. Od charakterystyki nowych elementów obiecał informować później.

W międzyczasie, Nissan X-Trail 2010, próbka nadal świecić w salonach i czeka na nabywcę.