326 Shares 6518 views

Dlaczego olimpiada nie otwarty pierścień: awarię techniczną lub sabotaż?

W stoczni w lecie, ale nie zapomniał radosne przeżycie dla sukcesu naszej reprezentacji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Wróćmy wspomnienia w tych dniach. Pamiętam pierwszy w historii zimowych igrzysk olimpijskich rosyjskich poprzedzone serią skandali związanych z finansowaniem tego ważnego wydarzenia sportowego. Następnie bliżej ceremonii otwarcia, zaczęło się dziać wszelkiego rodzaju błędów. Cały świat okrążył publicznych toaletach zdjęć bez przegród, a jak zły czas ugaszony pochodnię olimpijską u samych bram Kremla. Ale jeśli ogień był w stanie wznowić (używając zapalniczki Zippo, które usłużnie wniesionych sportowiec Shavarsh Karapetyan, który chciał pozostać anonimowy oficer FSB), incydent, który wystąpił na stadionie „Fischt” podczas ceremonii otwarcia, nie uszedł uwagi społeczeństwa światowego. Dlaczego nie pierścień otwarty na olimpiadzie? I dlaczego widzowie rosyjskie kanały telewizyjne nawet nie zauważy tę niefortunną nadzór?

Historia pierścieni olimpijskich

Godło światowej imprezy sportowej urodził się w 1913 roku. Rozwijała się baron Pierre de Coubertin, który słusznie jest nazywany twórcą nowoczesnych igrzysk olimpijskich. Obraz – pięć pierścieni połączonych ze sobą w taki sposób, aby utworzyć dwa rzędy – został przyjęty, ponieważ w starożytnych greckich waz często spotykanych taki motyw. Późniejsze okręgi dołączony wartość ideologiczną wiążąc je z części świata. Na przykład, zakłada się, że zielony pierścień symbolizuje Australia, żółty – Azję. Czerwony oznacza Ameryki, Afryki i czarny – niebieski – stary Europie. Ten znak – naszyjnik z pięciu okręgów – istnieje również oficjalna flaga igrzysk. Po raz pierwszy został podniesiony w 1920 roku w Antwerpii, w Belgii. Symbole stosowane do otwierania i zamykania ceremonie gry. Ale dlaczego na olimpiadzie nie otwarty pierścień, który symbolizuje Ameryki? Wielu widziało to jako znak.

ceremonia śnieg

Zgodnie z planem przez samych organizatorów występy podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Soczi – Po wykonaniu „Polovtsian Dances” z opery „Kniaź Igor” – nad stadionem miał pięć gigantyczny wir płatki śniegu. Jak spuszczenie powinny najpierw zostać przekształcone w gwiazdy, potem kwiaty, i wreszcie, w symboliczny pierścień tkaniny. Ta akcja jest związana na oznaczać, że Olimpiada przyjść do Rosji. Ale w wyniku ceremonii zakończone powodzeniem transformację tylko cztery „płatki śniegu.” Nie otwierać jeden pierścień – gorny prawy, czerwony, symbolizujący Amerykę. Fakt ten dał powód do radości przeciwników USA, choć koło symbolizuje całą stronę świata, wraz z przyjazną Hondurasie i Wenezueli włącznie.

W Rosji wszystko jest w porządku

Na tle poprzednich błędów społeczność międzynarodowa czekając na coś takiego z wernisażu. W zagranicznych mediach i blogosferze Natychmiast fotozhab i Demotivators przyjmującemu, bawić się na tym wydarzeniu. Jednak rosyjscy telewidzowie przez długi czas pozostawała całkowicie nieświadomi faktu, że Soczi nie jest otwarty pierścień. Na ekranach telewizyjnych ceremonia odbyła się bez komplikacji, bez żadnych przeszkód. Dlaczego? Fakt, że otwarcie igrzysk nie jest nadawany na żywo i nagrane, z opóźnieniem kilku minutach czasie rzeczywistym. Operatorzy byli w stanie zamontować „obraz” i pokazać próbę fotografowania sukni z ceremonii. Prawdopodobnie, bezpieczeństwo nadal poszukiwali i rozumie dlaczego olimpiada nie otworzyć pierścień. Widz jest w ten radosny dzień był pełen dumy dla ich kraju. Ale opozycja twierdzi, że to „Potiomkin pierścień” dał im prawo twierdzić, że Rosjanie żyją w równoległej rzeczywistości. Tak, aby każdy miał swoją własną ocenę tego, co się stało.

Dlaczego olimpiada nie otwarty pierścień

Światło na przyczyny incydentu incydent przelał w rozmowie z autorem scenariusza ceremonii i producent Konstantin Ernst. Przyznał, że budżet na otwarcie wystawy został przecięty na pół, a warunki jego przygotowanie – trzy. Nie jest zaskoczeniem, że w warunkach technicznych, coś poszło nie tak. Próbować porwać turecki samolot pijanych turystów to nie ma nic wspólnego. Jest też głupi, aby zobaczyć w tej dywersji. Organizatorzy igrzysk w Soczi z godnie z sytuacji, gdy pierwsza w kolejce do ceremonii zamknięcia ludzi, tworząc cztery pierścienie, a następnie z wielką pompą „gorąco” piąty. Poczucie humoru zaoszczędziło nam tym razem. Ale te błędy, które opuściły ostatnie Olympics – piąty pierścień i notorycznie Zippo, zostały przyjęte przez różnych firm handlowych.