344 Shares 7828 views

Duży lodowisko (Soczi) – unikalna struktura

„Large” (Ice Palace Soczi) – unikalny budynek nie tylko rozmiar, ale również w projektowaniu. Soczi Pałac zbudowany 22 do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku i został otwarty rok wcześniej – w 2013 roku. Położony w Soczi Olympic Park.

Soczi Olympic Park

Olympic Park znajduje się w powiecie Soczi – Adler. Obszar ten zajmuje, można powiedzieć, olbrzyma. „Large” (Ice Palace Soczi) – tylko jeden z obiektów znajdujących się w nim. Między innymi – stadion „Fischt” (które odbyło się otwarcie i zamknięcie Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku), „Iceberg” (na arenę dla łyżwiarstwa figurowego i łyżwiarstwie szybkim). „Adler-Arena” – jeszcze jeden ośrodek na łyżwach, teraz przekształcony w miasteczko. Są place zabaw dla curling „Ice Cube”, hotel dla członków MKOl, centrum informacji dziennikarskiej, dwóch poligonach.

To ciekawe, że w samym środku Parku Olimpijskiego znajduje się cmentarz. Faktem jest, że przed budynkiem istniała osada staroobrzędowców, która została później przeniesiona do wioski z domkami. Cmentarz nie był uprawniony, a władze nie wiedzą o tym. Kiedy odkrył, zdecydowaliśmy się zachować.

Bardzo przestronny, który pieszo obejść problem, więc służby turystów przy wejściu do parku wynajem rowerów. Można również użyć rolki lub hulajnogi.

Przyjdź do parku lepiej w godzinach wieczornych, ponieważ zawiera piękne oświetlenie. Aw sezonie jest bardzo piękny pokaz fontanny. W parku można przejechać na telefon komórkowy. Koszt zależy od liczby pasażerów.

Wizyta w parku jest bezpłatny.

elementy architektoniczne

„Big” jest skonstruowana w formie ogromnych zamarzniętych kropelek. Struktura, jest naprawdę wyjątkowa. Ten projekt został użyty po raz pierwszy w Rosji. Ustaw go na gigantycznej betonowej platformie, która może wytrzymać trzęsienie ziemi o 9 punktów. Pałac ma 9 poziomów – poziomy, z których dwa są poniżej poziomu gruntu. Jeden pod ziemią, a druga część to. „Stylobate” – nie dość znane wielu słów. Użyj go, aby określić obszary, które jest pod podwyższonej platformy (stylobate), w której główny budynek.

Unikalne i kopuła w postaci kropli. Został on zaprojektowany tak, że może służyć jako ekran. To może wyprowadzać świetlne instalacje, transmitowane mecze. Aby zbadać zdjęcia w Internecie wpływa to zawsze inny lód pałac „Big” (Soczi). Zdjęcia, które są wykonane w godzinach wieczornych lub w nocy, fascynować. To właśnie ze względu na kopułę ekranie. W ciągu dnia ściany wydają się być lustrzane, oni błyszczą w słońcu jak klejnot. O zmierzchu ściany cudem stają się przezroczyste, a za ich pośrednictwem można zobaczyć wszystko, co dzieje się w środku.

Interesujące jest to, że w trakcie budowy Ice Palace „duży” (Soczi) został pomyślany jako przenośnej konstrukcji i po Olimpiadzie, mógł iść tam, gdzie potrzebne zaplecze dla rozwoju sportu. Ale plan został skazany na niepowodzenie. Zapobiega się płyta betonowa, mocno osadzone w ziemi.

Co jest w środku

„Big” lód pałac Soczi – Soczi hokeja arena klubu. Oto wszystkie spotkania hokejowe oraz inne zdarzenia, które wymagają lodowisko.

Jest to ogromny pokój pełen światła ze względu na cechy konstrukcyjne. Schody małe, wyposażone w rampy wszędzie. Na każdym piętrze znajduje się wiele placówek, aby uniknąć ścisku przy wyjściu po zdarzeniu.

Głównym lodowiska w ramce oznacza. Tłum pojemności 12 tysięcy widzów. Seat kompaktowy, aby zmieścić dużą liczbę widzów. W innych, bardziej komfortową częścią wypoczynkową wyposażony w trybuny VIP.

Pierwsze cztery rzędy są wyposażone w urządzenie do przemieszczania się. Jest to konieczne, aby zmienić obszar arenie lodowej, jeśli to konieczne.

W dolnym poziomie znajduje się mały areny szkolenia. Jest nieco mniejszy. Tam są szkolenia klub hokeja i młodych sportowców zaangażowanych w pałacu lodowej.

„Large” (Ice Palace Soczi) pokryta jest kopułą, rozmiar 12 pól hokeja. W centrum wisi mediakub. Podczas meczów i innych imprez Oto nadawane zbliżeń zespoły graczy, audytorium.

Jak się tam dostać

Chociaż nie można już mówić o tym, gdzie pałac lód „Big” (Soczi). Adres wszystkie takie połączenia: Powiat Adler, Imereti nizinny, Park Olimpijski.

Dostać się do pałacu lodu w dniach meczów hokejowych może wynosić od dworca kolejowego autobusem, specjalnie działa klub hokejowy „Soczi”. Ponadto, za okazaniem biletu na mecz pojadą za darmo. Jeśli nie masz bilet, można nabyć bezpośrednio w autobusie i przejdź do spełnienia graczy.

Z dworca kolejowego w Soczi dla Olympic Park to numer taksówki 124C. Ponieważ obszar jest Lenin Adler № autobus 57. Z autobusu 125 jest autobus №.

Można dostać się do parku i na pociągu, „Jaskółka”, które kursują co pół godziny i są obecnie najbardziej niezawodny transport, ponieważ nie zależy od korków, że w Soczi nie jest niczym niezwykłym, zwłaszcza w sezonie.