467 Shares 2610 views

Metoda „klucza” Khasaya Alijewa w drodze samoregulacji

Jak często można dostać się do sytuacji stresowej? Można nie zauważyć, ale każde napięcie wpływa na zdrowie, wydajność, Outlook i innych cech. Zaczynają tworzyć wewnętrzne bariery i zaciski, które uniemożliwiają żyć i realizować się we wszystkich sferach działalności człowieka. Został on zaprojektowany, aby pomóc pozbyć się „klucz”, „kajdany” metoda Khasaya Alijewa.

Co to jest „klucz”?

Metoda „klucz” Khasaya Alijew pojawił się podczas pracy badacza adaptacji astronautów ekstremalnych warunkach lotu. Po zbadaniu stanu odruchu kończyny w stanie nieważkości, Alijew doszedł do wniosku, że lewitacja rąk i stóp pomaga zmniejszyć napięcie nerwowe i całkowite rozluźnienie ciała. Ponadto lost poczucie moralnego i fizycznego zmęczenia.

Efektem prac Alijew – metoda „klucz”. Ten zestaw ćwiczeń opartych na ideoreflektornyh przyjęć. Dzień będzie musiał spędzić na zajęciach z nie więcej niż 20 minut. Rezultatem będzie eliminacja stresu, harmonia między fizjologii i procesów psychicznych, wolności od strachu. Dodatkowo, regularne ćwiczenia, można otworzyć pewną ukrytych zasobów.

Rozwój i testowanie metody przeprowadzono w Centrum Szkolenia Kosmonautów. Yu. A. Gagarina. Został on następnie zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia. Metoda „klucz” Khasaya Alijewa nie ma odpowiednika w skali światowej. Ze względu na szybkość działania, jest ona wykorzystywana do usuwania dzieci i dorosłych od stresu wynikającego z ataków terrorystycznych oraz katastrofy. Nawet tam, gdzie tradycyjna psychologia jest bezsilny, „Klucz” jest skuteczny.

Główne zalety metody

W badaniach naukowych i prac praktyczne metody Khasaya Alijewa „Klucz” odgrywa kluczową rolę. Ma takie niezaprzeczalne zalety:

 • szybko eliminuje wewnętrzny zacisk, który umożliwia osobie mieć pewność i udane i zachować samokontrolę w sytuacjach kryzysowych;
 • To poprawia zdolności umysłowe, które pozwala na dokonywanie szybkich decyzji, a nawet wykryć tych twórczych zasobów;
 • To sprawia, że łatwiej jest przenosić obciążenia natury fizycznej i psychicznej;
 • To zapewnia szybkie odzyskanie od stresu, bez konieczności stosowania w pracy lub ARC podstawowej działalności;
 • To pozwala szybko i łatwo wejść w stan medytacji.

Zakres zastosowania

Do oceny istotności, który charakteryzuje się „klucz” Khasaya Alijewa, spojrzeć na zakres stosowania. Chodzi o następujące obszary:

 • w psychoterapii, gdy tradycyjne metody nie przynoszą pożądanego rezultatu;
 • w programach rozwoju osobistego, aby pozbyć się kompleksów i stereotypów;
 • w edukacji, aby poprawić koncentrację i tworzenie korzystnego klimatu psychologicznego;
 • w produkcji, aby skrócić czas rozwoju nowych działań;
 • w pracach w celu wyeliminowania barier psychologicznych;
 • w sporcie, aby utrzymać optymalną postać fizyczną i przyspieszają procesy odzyskiwania;
 • w miejscu pracy do normalizacji stosunków międzyludzkich.

Innym obszarem, w którym może on być stosowany metodę „klucz”, – leczenie oka. Khasay Alijew zaleca ćwiczenia z zamkniętymi powiekami (lub co najmniej połowę obniżona). Dzięki temu można nie tylko odpocząć system nerwowy, ale także urządzenia wizualnej, która ostatecznie prowadzi do przywrócenia jej funkcji.

ręce hodowlane

Uważa się, że wiele możliwości może otworzyć przed człowiekiem, jeśli opanował metodę „klucz” Khasaya Alijewa. Ćwiczenia są dobre, że można je przeprowadzić i stojącej, siedzącej lub nawet w pozycji leżącej. Pierwszy odbiór – A „rozbieżność rąk.”

Trzeba trzymać głowę prosto, wyciągniętymi rękoma przed sobą bez ich obciążania. Teraz trzeba się zrelaksować, zamknij oczy. Psychicznie, daje komendę do rozpraszania ręce. Działanie to powinno nastąpić do woli bez napięcia mięśni. Może to pomóc w jakiś mentalny obraz.

Oczywiście, początkujący mogą produkować mechaniczne uprawy ręce. Jednak, aby osiągnąć pożądany stan, konieczne jest wyeliminowanie wewnętrznych barier, które zmuszają do logicznego myślenia i praktycznie. Można to osiągnąć nie tylko „odłączenie” myśli, ale także znalezienie optymalnej pozycji ciała.

Jeżeli ta technika nie jest wam dane, a następnie przedstawić silne końcówki nerwowe. W celu złagodzenia stanu, konieczne jest, aby zrobić kilka prostych ćwiczeń ramiona, a następnie spróbuj ponownie. Ale nie daj się rozłączył się zbyt długo. Jeżeli odbiór nie ulegli, aby przejść do następnego.

konwergencji ręce

Jeśli chcesz spróbować metody „klucz” Khasaya Alijewa, ćwiczenia nie wydaje ci się trudne. Druga metoda – to przeciwieństwo poprzedniego. Wszystko, co musisz zrobić dokładnie takie same, tylko ręce nie będą musieli hodować i zmniejszyć.

Jeśli po kilku próbach do ćwiczeń nie przyniesie wam raz jeszcze powrócić do pierwszego. Pomoże to ustalić ciało i umysł niektórych komunikacji wewnętrznej. ćwiczenia alternatywne, stara się kontrolować swoje ręce na poziomie mentalnym.

Jeśli czujesz, że ulegniesz odbiór zaczął, ale w pewnym zamrożenia ruchu na miejscu, można delikatnie popchnąć ich wysiłku. Jeśli jesteś zmęczony, nie na siłę wcisnąć się do kontynuowania pracy. Przedramiona i odpocząć.

lewitacja ręki

Jeśli masz wewnętrzne bariery i terminali, technik danych pomoże to pokazać. Metoda „klucz” Khasay Alijew pracował, obserwując astronautów, ale ponieważ wszystkie sztuczki wyglądać jak chcesz dostać w stan nieważkości.

Aby rozpocząć trzeci ćwiczenie, trzeba umieścić swoje ręce w dół. Oczy mogą być pokryte lub skierowany do jednego z ramion pędzla. Ustaw się tak, że zaczęła się wspinać bez zezwolenia. Zadać sobie taką konfigurację, wyobrazić sobie astronautą. Remis w swoim umyśle obraz nieważkości, gdy kończyny latać w powietrzu mimowolnie.

Nawet jeśli nie uda się osiągnąć stan lewitacji, to nie znaczy, że ćwiczenie było daremne. Jest to coś w rodzaju gry, które pomogą ci uciec z tego doświadczenia.

lot

Jeśli nie w pełni zrozumieć istotę tej metody, niektóre informacje dadzą Ci na portalu wideo „Razvedopros” Khasay Alijewa. Metoda „klucz” ma na celu wprowadzenie do stanu nieważkości i lewitacji, więc powinien czuć coś w rodzaju lotu.

To ćwiczenie jest logiczną kontynuacją poprzedniego. Kiedy już udało się „podbić” do powietrza z jednej strony, a następnie „zwolnić” drugi. Aby ich kończyny wysoko, wyobraź sobie ptaka, który unosi się nad ziemią. Puszczając wyobraźni, można uzyskać nowe uczucie, które zwalnia Cię od zmartwień i stresu.

Warto zauważyć, że „Lot” – to jest główny kompleks ćwiczeń. Mianowicie, pozwala odnaleźć wewnętrzną wolność. Po raz pierwszy po opanowaniu tej techniki, poczujesz pewien rodzaj euforii, które wydają się niezwykłe. Niemniej jednak, jest to przyjemny stan wkrótce zapoznać się z tobą.

self-oscylacja

samoregulacji „klucz” metoda Khasaya Alijew obejmuje stopniowe przejście od lewitacji do automatycznych ruchów ciała. To nie jest jakiś rodzaj gwałtownego wpływu na organizm, i jest to naturalny proces, który dzieje się z osobą, kiedy jest zrelaksowany. W tym przypadku, ręka może pozostawać w stanie „nieważkości” lub mogą być składane w dół.

Jeżeli nie można osiągnąć ten stan tylko relaks, można ponownie uciekać się do obrazami. Wyobraź sobie, drzewo lub łodygę, która kołysze się na wietrze. Jeśli nie mogą powodować kołysanie przez ideomotor technik, pierwsze kilka razy można dać sobie impuls mechaniczny.

Warunki podczas wykonywania może być porównywany z jednym, w którym znajduje się dziecko, które uśpić lub kto jedzie na huśtawce. W tym przypadku, można natknąć się na termin, takich jak koordynacja. Wewnętrzny rdzeń pomaga zatrzymać zrelaksowany, pozycję niezdecydowany, bez utraty stabilności. Jest to możliwe do osiągnięcia, nie bezpośrednio, ale poprzez regularne szkolenia, nie nauczyć się spadać.

ruchy głowy

Tam w „klucz” ćwiczeń dla głowy. Można to zrobić, i stojąc i siedząc. Pozycja nie ma znaczenia, powinno być wygodne. Maksymalny relaks szyi, dając głowę arbitralnie przyjąć wygodną pozycję. Teraz wszystkie swoje wysiłki umysłowe powinny być skierowane, aby ją obrócić w dowolnym kierunku. Jeśli taka metoda nie działa, spróbuj dać mojej głowie lekki impuls mechaniczny. W tym przypadku ruch nie powinien angażować się w dowolnym rytmie lub sekwencji.

Poprzez słuchanie swojego ciała, poczujesz się moment, kiedy mięśnie mogą odpocząć, a głowa będzie nadal poruszać się na własną rękę. Aby to zrobić, należy ustawić tę oś, która odbędzie się w omijając punkty bólowe. Gdy głowica osiągnie optymalny punkt obrotu, poczujesz nie tylko fizyczne, ale także emocjonalne i relaks psychiczny. Aby ułatwić poszukiwanie tej pozycji, warto również skorzystać z gałek ocznych, który może się obracać na chybił trafił.

Jak wykonać ćwiczenia

Przed rozpoczęciem samoregulacji praktyce zaleca się, aby czytać książki Khasaya Alijew. Metoda „klucz” oznacza nie tylko szkolenie wprowadzania w trans, ale także wyjaśnia, jak prawidłowo z niej wydostać. Główną rzeczą, którą trzeba się uczyć – to poczuć siebie. Dotyczy to nie tylko ciało, ale także umysł i podświadomość.

W celu przejścia ze stanu samokontroli, trzeba chcieć. Ale czasami zdarza się, że organizm po prostu potrzebuje odpoczynku. Nie ma nic złego, jeśli dasz sobie kilka minut relaksu. W tym przypadku, należy dostosować się do tego, że po powrocie do świadomości, nie będzie powrotu swoje myśli i problemy ponure. Wyobraź sobie, że jesteś pełen energii i witalności, a głowica jest jasne i pełne nowych pomysłów.

obrazy wizualne pomagają nie tylko iść w trans, ale również poza nim. Jeśli nie można zmusić do „obudzić”, start do reprezentowania, co kojarzy się z radością i aktywności. Dla niektórych jest to dzwonek alarmowy dla kogoś – filiżanka mocnej kawy, dla kogoś – chłodny prysznic. Kiedy odzyskał przytomność, nie powinien natychmiast rozpocząć aktywną działalność. Siedzieć trochę naciągnąć jak po śnie. Można nawet zrobić łatwe ładowanie.

Skąd wiesz, że to była „chwila prawdy”?

Rozwój, który stał się sławny dzięki Khasay Alijewa – metoda „klucz”. lekarz wewnętrzny, według niego, mieszka w każdym człowieku. Jednak, aby pomóc pozbyć się stresu, trzeba zrozumieć, co powinno przyjść państwo.

Po zakończeniu sesji trzeba siedzieć wygodnie i zrelaksuj się w jak największym stopniu. W tym przypadku, należy stopniowo oczy zamknięte (ale nie na siłę). Gdy tak się stanie, masz pewne uczucie pustki w głowie. Nie jest ani złe, ani dobre myśli. To jest kompletna psychologiczny ulga, która daje impuls do akumulacji nowej energii.

czas trwania kursu

Kurs odbywa się zwykle przez 5 dni. Każdego dnia trzeba poświęcić pół godziny na ćwiczenia powyższe ćwiczenia. Ten czas powinien być wystarczający, aby rozwinąć niezbędne umiejętności samokontroli.

Następnie można przystąpić do codziennych treningów trwającej 20 minut. Można wykonać ćwiczenia i połączyć je do swoich potrzeb. Rozwój działalności muszą być regulowane niezależnie, opierając się na swoich wewnętrznych uczuć i fizycznego samopoczucia.

Liczba elementów zawartych w ćwiczeniu, może zależeć od sytuacji. Tak, wystarczy 1-2 ćwiczenie jest normalny dzień na relaks. Jeśli masz do odpowiedzialnego działania, powodując Ci doświadczenia, że nie będzie wystarczająco. Szkolenie powinno być wszechstronne i dłużej niż zwykle.

Jeśli nic się nie dzieje

Wiele osób marzy o spokój i przypływu energii, czasu, aby wypróbować ten system, który oferuje Alijewa Khasay Magomedovich. Metoda „klucz” przybysza nie może dać od razu. Jeśli nigdy wcześniej nie doświadczył praktykę medytacji, trzeba uczyć się wszystkiego od podstaw, co to będzie trochę potrwać. Jeśli nic się nie zmieni po treningu sumienny, ewentualnie w organizmie ma żadnych ukrytych problemów. Być może, następujące środki konieczne będzie:

 • poradnictwo psychologiczne, które pomogą zidentyfikować czynniki blokujące, „siedzi” w głowie;
 • badania lekarskie z zapaleniem kości i stawów lub nieprawidłowe ciśnienie wewnątrzczaszkowe;
 • Terapia stłumić depresji i lęku;
 • terapia manualna;
 • obszary problemowe masażu; refleksologii.

opinie

Aby ocenić skuteczność systemu, należy zwrócić uwagę na opinie tych, którzy już udało się go wypróbować. Bardzo popularna jest metoda „klucz” Khasaya Alijewa. Recenzje zawierać następujące informacje:

 • Sposób jest uproszczony system medytacji, który jest używany przez joginami do tysięcy lat;
 • w trakcie zatrudnienia budzi krytycznego myślenia, który pozwala na obiektywną ocenę własnych umiejętności i sytuację środowiskową;
 • Ułatwia stanu fizycznego w regularnych intensywnych obciążeń;
 • dzięki szybkiemu wejściu w trans, to jest możliwe, aby całkowicie zrelaksować z okolicznych zagadnień;
 • w książce wiele informacji reklamowych i danych, oraz opis techniki przedstawiono tylko kilka stron;
 • wykonaj tę procedurę, aby wyjść z ciężkiego stresu, kiedy psychologowie i leki nie pomagają;
 • dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie, wziąć wystarczająco długo;
 • U niektórych pacjentów po zastosowaniu metod pojawiają się przerażające myśli i idee;
 • nie koniecznie wykonywać wszystkich ćwiczeń, ale raczej skupić się na tych, które są podane do Ciebie szybko i łatwo.

wniosek

Wiele kontrowersji jest system, który opracował Khasay Alijewa. Metoda „F2” zostało poprawione i ulepszone, ale konsensus w kręgach naukowych i publicznych wciąż nie istnieje. Ktoś myśli, że jego rewolucyjny wynalazek, ale ktoś po prostu zaktualizowany zbiór wiedzy, że joga jest z powodzeniem stosowany przez ponad tysiąc lat. W każdym razie, po przeprowadzeniu badań na sobie tę technikę, będziesz w stanie zidentyfikować niektóre z nowych możliwości ciała i umysłu. A nawet jeśli nie uda się osiągnąć lewitacji, będzie w stanie uciec od stresu.