666 Shares 6553 views

Jakie są zaburzenia myślenia? Zaburzenia myślenia: przyczyny, objawy, klasyfikacja

Każdy żyje na indywidualnym scenariuszem odbiciem rzeczywistości. Można zobaczyć pustynię, z drugiej – na wyspę kwiatów wśród piasku na trochę słońca, podczas gdy inni uważają, że nie jest wystarczająco jaśniejsze. Fakt, że każdy widzi inaczej tę samą sytuację, zależy od znaczenia procesów psychicznych – myślenia. Możemy analizować, oceniać, porównywać, przeprowadzania operacji matematycznych, dzięki niemu.


myślenia cechy badane przez wielu ekspertów, najczęściej psychologów i psychiatrów. W płaszczyźnie psychologii, istnieje wiele różnych testów, które mają ważność i niezawodność. Held myślenie diagnostyczne do oznaczania naruszeń, a także myślenia o sposobach wyszukiwania. Na podstawie wiedzy psychiatrycznej może zidentyfikować patologiczne procesy myślenia. Po tej zorganizowanej leku, aby pomóc ludziom, którzy zaobserwowane nieprawidłowe funkcjonowanie procesu psychicznego. Co można zaobserwować naruszenia myślenia?

Jaki jest wskaźnik odzwierciedlający rzeczywistość procesu psychicznego?

Do dziś wielu ekspertów twierdzą, jak definiować złożone procesy psychiczne – myślenie. Ale do tej pory nie było pełne i sensowne tezy, które zostały objęte wszystkie prace, które wykonuje się w naszych umysłach. Ten proces umysłowy jest częścią inteligencji z innymi (pamięć, wyobraźnię, uwagi i percepcji). Myślenie przekształca wszystkie informacje otrzymane z zewnątrz, przenosząc go na płaszczyźnie subiektywnej percepcji środowiska ludzkiego. Wyrażają subiektywny model rzeczywistości ludzie mogą za pomocą języka, mowy, jest tym, co odróżnia go od innych stworzeń. To dzięki człowieka mowy zwanej wyższej rozsądne indywidualne.

Postrzegania różnych sytuacjach, z pomocą mowy człowieka wyraża swoje ustalenia, przedstawiający logikę swoich wyroków. Procesy myślowe normalnie trzeba spełnić kilka kryteriów.

 • Człowiek musi dostrzec i odpowiednio przetworzyć wszystkie informacje, które przychodzi do niego z zewnątrz.
 • ocena człowiek powinien być w empirycznej podstawy podjętej w społeczeństwie.
 • Jest logika formalna, która lepiej odzwierciedla normy i przepisy dotyczące całego społeczeństwa. Wnioski o każdej sytuacji powinny być oparte na tej logiki.
 • Procesy myślenia powinien postępować zgodnie z przepisami regulującymi systemu.
 • Myślenie nie powinno być prymitywny, jest wysoce zorganizowany, więc zwykle odzwierciedla większość pojęć ogólnie przyjętymi strukturę świata.

Kryteria te nie dostosować wszystkie osoby na podstawie ogólnych zasad egzystencji. Nikt nie może znieść indywidualność. Mówimy o najbardziej normalnie. Ostatecznym przykład: wiele osób uważa, że aby jeść po 21.00 jest szkodliwe, więc wszystko zjedliśmy później, nie są zawarte w normie. Ale w ogóle, odchylenie nie jest uwzględniana. Iz myślenia. Niektóre niezgodność ze wspólnym strukturę świata logiki formalnej może być, chyba że jest to rażące naruszenie myślenia.

Sposoby diagnozowania

Aby ustalić, spójność, elastyczność, głębokość, krytycznego myślenia, jak zaawansowanych swoje poglądy, istnieje wiele sposobów, aby zbadać ten proces psychiczny. W badaniu lekarskiemu już praktykowane na poziomie organicznym, diagnoza zaburzeń myślenia jest przeprowadzana przy użyciu konwencjonalnego sprzętu medycznego. Wyglądają przez telefon, patrząc na centrach patologicznych, przeprowadzenie MRI, EEG i tak dalej. Psychologowie wykorzystywać w swoich materiałach testowych praca. Diagnoza myślenia w psychologii można także wykonać przy użyciu planowanego systemu monitorowania i eksperyment naturalny lub laboratoryjnej. Najczęstsze badania w celu określenia cech aktywności umysłowej: metoda „koncepcje wyjątków,” test Bennetta do badania sztywności myślenia i tak dalej. Aby ustalić, zaburzenie myśl u dzieci mogą być używane „w grupie”, „Circle konturu”, „Spot the Difference”, „Labirynt” i inne.

Przyczyny łamania

Przyczyny łamania złożonego procesu psychicznego, który odzwierciedla rzeczywistości, w naszych umysłach, może być ustawiony. Nawet eksperci nie obecnie dojść do konsensusu na temat pewnych patologicznych zmian w ludzkim myśleniu. Powstają one w wyniku uszkodzenia organicznego, psychozy, nerwicy, depresji. Rozważ przyczyny poważnych odchyleń.

 1. Zaburzenia poznawcze. Robią niskiej jakości operacji umysłowych. Zaburzenia te mogą występować na różnych poziomach organizacji ludzkiego ciała. Na poziomie komórkowym, one kolidować z pacjentem postrzegać otaczającą rzeczywistość, bo to jest po złych decyzji o tym, co się dzieje. Ten patologiami, takimi jak choroby Alzheimera (otępienia związanego do organicznych uszkodzeń naczyń mózgowych), schizofrenii. Jeśli to ma wpływ na czasowe płaty mózgu występuje upośledzenie pamięci i myślenia, które nie pozwalają osoby do przeprowadzania zwykłych czynności, zorganizować i kategoryzować rzeczy. Jeśli masz słaby wzrok osoba dostaje zniekształcone informacje, więc sądy i wnioski mogą być niezgodne z realiami życia.
 2. formy patologii myśli pochodzą z psychozą. Ta osoba nie jest w stanie zorganizować informacje na podstawie wspólnej logice rzeczy, więc co nierealne wnioski. Tu jest fragmentacja myśli, brak jakichkolwiek powiązań pomiędzy nimi, jak również postrzeganie informacji według kryteriów zewnętrznych, nie ma stowarzyszenie między sytuacji lub obiektów.
 3. Zaburzenia treści myślenia. Ze względu na słabość systemu percepcji (w szczególności przekształcenie bodźców zewnętrznych) istnieje „przekrzywiony” w centrum uwagi od rzeczywistych wydarzeń w przypadku, gdy przedmiotem zidentyfikowane jako posiadające większą wartość dla niego.
 4. Brak regulacji systemu. Myślenie człowieka skonstruowany w taki sposób, że w sytuacji, problemów, on szuka sposobu, na podstawie dotychczasowych doświadczeń i przetwarzania informacji w danym momencie. Normalnie regulacja systemu pomaga osobie odłącza się od otaczającej dyskomfortu, spojrzeć na problem, zadając sobie pytania i szukać konstruktywnych odpowiedzi w tym samym czasie, aby stworzyć wspólny plan działania. Z brakiem regulacji osoby nie mogą szybko i skutecznie znaleźć wyjście z tej sytuacji. Takie łamanie myślenia może być spowodowane emocjonalnego przeciążenia, urazy, nowotwory mózgu, toksyczne uszkodzenia, zapalenia w czoło.

Rodzaje patologicznego myślenia

Patologie aktywności umysłowej dużo, ponieważ proces ten jest różnorodny. Jest klasyfikacji naruszeń, które łączy w sobie wszystkie właściwości i odmian procesu psychicznego, który odzwierciedla rzeczywistość. Rodzaje naruszeń myślenia są następujące:

 1. Patologia dynamiki myślenia.
 2. Naruszenie części rozumowania w procesie myślenia.
 3. zaburzenia operacyjnych.

Patologia strony obsługi procesu psychicznego

Zaburzenia te wpływają na proces konsolidacji pojęć. Ze względu na to, że cierpi połączeń logicznych między nimi w wyroku człowieka, pochodzą pierwsze bezpośrednie osądów, reprezentacje obiektów i różnych sytuacjach. Pacjenci nie mogą być z wielu cech i właściwości obiektu, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla najdokładniejsze jego cechy. Najczęściej te patologiczne procesy mają ludzi, którzy cierpią na opóźnienie umysłowe, epilepsję, zapalenie mózgu.

Naruszenia tego typu można scharakteryzować nawet zakłócenie procesu uogólnienia. W tym przypadku chory nie bierze pod uwagę właściwości obiektu, połączone ze sobą zasadniczo. Wybierając tylko losowe właściwości między obiektami i zjawiskami Brak połączenia oparte na wspólnej płaszczyźnie kulturowej. Jest to zaburzenie myśli w schizofrenii i psychopatii.

Zaburzenia wpływające na dynamikę myślenia

Różnorodność psychicznego tempie, konsystencji i spontaniczności scharakteryzować dynamikę procesu, co odzwierciedla subiektywną rzeczywistość. Istnieje kilka objawów sugerujących naruszenie dynamicznej strony myślenia.

 • Poślizgiem. W normalnym i sekwencyjnym wnioskowania o cokolwiek bez utraty uogólnienia, pacjenci zaczynają mówić o zupełnie inne rzeczy. Mogą przesunąć do innego tematu bez ukończenie poprzednią, myśląc o nieodpowiednich stowarzyszeń lub rymów. Zatem wykrywanie takich zastrzeżeń jako normalne. Ze względu na ten proces jest zakłócony normalny i logiczny tok myślenia.
 • Reagowania. Proces, w którym pacjent reaguje na wszystkie bodźce zewnętrzne. Może najpierw krytycznie i odpowiednio argumentować, ale potem wziąć absolutnie wszystkie bodźce jako przeznaczone do niego rozważyć animowanie materiałów pod ręką, co jest absolutnie konieczne, aby pomóc lub uczestniczyć. Takie osoby mogą uzyskać orientację w przestrzeni i czasie.
 • Niespójne. Chory jest różne sądy niespójne. Zachowując podstawowe właściwości myślenia. Osoba może konsekwentnie wyrażenia logicznego osądu, analizy i syntezy. Ta patologia jest bardzo częste u osób z chorobami naczyniowymi, urazami mózgu, TIR, i uważa się zaburzenia w schizofrenii, ale konto około 14% ogólnej liczby chorób.
 • Obojętność. Kiedy nienaruszone funkcje i cechy działania procesu tempie myśli i osądy znacznie spowolnione. Przełączyć się do innego działania, cele, a nie działać z nałogu jest bardzo trudne dla osoby. Bezwładność często występuje u osób z padaczką, MDS epileptoid psychopatii i mogą towarzyszyć depresji, apatii, stanu adynamiką.
 • Przyspieszenie. Zbyt szybko pojawiających się pomysłów, osądów, które mają wpływ nawet głos (on może ochrypły ze względu na stały przepływ mowy). Przy tej chorobie występuje wzmożona emocjonalność, gdy ktoś mówi coś, że jest zbyt gesty, rozprasza, zaczepy i wyraża niższą jakość pomysłów i asocjacyjnych relacji.

Co to znaczy, zaburzenia prywatnego składnika?

Dla ludzi, którzy mają zaburzenia w osobistym składnikiem myślenia, charakteryzujących się zaburzeniami myślenia opisane poniżej.

 • Wielopoziomowe. Co jest osąd wartościujący, wniosek może być „położony” w różnych płaszczyznach myślenia. Gdy zapisane analizy, syntezy i porównania z osobą, każde zadanie może przebiegać w kierunkach, które nie są związane ze sobą. Na przykład, wiedząc, że trzeba dbać o jedzenie, kobieta może kupić najsmaczniejsze dania z kotów i nie swoje dzieci. To jest zadanie i odpowiednią wiedzę, postawy kierunku bramki i patologiczne pracy.
 • Logiki krojenia. Myślenie człowieka z taką patologią jest skierowany do „rozwiązywania problemów globalnych”. W inny sposób nazywany jest naruszenie bezowocnych argument. Oznacza to, że dana osoba może wydać swoją wymowę, instruować, zamudrenno wyrażone bez szczególnego powodu.
 • Ozdobny. Kiedy ktoś mówi coś, że spędza dużo słów i uczuć do niego. Tak więc, w swoim wystąpieniu, istnieją dodatkowe czynniki, które sprawiają, że trudno się porozumieć.
 • Amorficzność. Innymi słowy, jest to naruszenie logicznego myślenia. Ta osoba jest mylona z pojęciami i połączeń logicznych między nimi. Z zewnątrz nie może zrozumieć, co mówi. Obejmuje to fragmentacji, w którym nie ma połączenia między poszczególnymi fraz.

Zawartość myślenia – co to jest?

myślenia – zawartość jest jego istota, to jest praca z podstawowych właściwości: Dla porównania, synteza, analiza, synteza, konkretyzacja, koncepcje, sądy, wnioski. Ponadto pojęcie zawartości obejmuje sposoby rozumienia świata – indukcji i dedukcji. Specjaliści wewnętrznych procesów psychicznych tego urządzenia, w dalszym i rodzaje abstrakcyjny, wizualno-aktywne i twórcze myślenie.

Oddzielna grupa zaburzeń, w których ludzki mózg przechodzi drogę degradacji jest patologia jego zawartości. W tym przypadku właściwości są przechowywane w taki sposób, ale na czele umysłach iść niewystarczające wyrok, połączeń logicznych i aspiracji. Patologia tej klasy należą zaburzenia myślenia i wyobraźni.

Obessii u ludzi

Zaburzenia te są inaczej nazywane obsesje. Takie myśli są mimowolne, trwałe posiadać osoby uwaga. Mogą one być sprzeczne z jej systemem wartości, nie odzwierciedla jej życie. Z ich powodu, ludzie emocjonalnie wyczerpująca, ale nic z nimi zrobić nie może. Obsesyjne myśli, pomysły postrzegane przez osoby jako własnej, ale ze względu na fakt, że są one w przeważającej części są agresywne, obsceniczne, bez znaczenia, osoba cierpiąca na ich ataki. Mogą wystąpić z powodu traumatycznych sytuacjach lub organicznego uszkodzenia kory przedczołowej, jąder podkorowych, zakrętu obręczy.

Przewartościowane pomysły emocjonalne

Ten pozornie nieszkodliwy wyrok, ale zostały one zidentyfikowane jako oddzielny proces chorobowy – zaburzenia myślenia. Psychologia i psychiatria obok radzenia sobie z tym problemem, jak przewartościowane pomysły mogą być korygowane metod psychologicznych we wczesnych stadiach. Osoba z tej patologii są przechowywane właściwość myślenia, ale jedna lub zestaw pomysłów, które motywują do działania, nie dać mu odpocząć. To zajmuje dominującą pozycję wśród wszystkich myśli w głowie, wyczerpując ludzkie i emocjonalnie tkwi w mózgu przez długi czas.

Hodowane jako zaburzenie procesu myślowego

Jest to rażące naruszenie procesu myślenia, ponieważ osoba ma uzasadnienia i prezentacja nie spełniają jej wartości, rzeczywistości, wspólnego z prawami logiki. Pacjent myśli, ich prawa i nie mogą być przekonani o przeciwnej.