123 Shares 3929 views

zapachy ciała, które nie mogą być ignorowane

Niezależnie od tego, czy robisz forsownych ćwiczeń i jedzenia hamburgera z surowego cebuli, to jest prawdopodobne, że kiedykolwiek to jesteś osobą, z której silny zapach. W większości przypadków, prysznic, dezodorant i niektórych past do zębów pomoże rozwiązać ten problem. Jednak nie wszystko jest tak proste, w niektórych sytuacjach. Co może być przyczyną?


Problemy z zapachem

Faktem jest, że zapach ciała może mówić o wielu rzeczach, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie. Ponadto, organizm wytwarza niepowtarzalny charakterystyczny zapach w niektórych chorobach. Więc co jest zapachy pochodzące z organizmu, należy zwrócić uwagę? Oto pięć zapachów ciała, które mogą sygnalizować poważne problemy, a także działania, które należy podjąć, jeśli czujesz ten zapach.

Owocowy oddech – objawem cukrzycy

Na ten objaw powinien podziękować cukrzycowej kwasicy ketonowej, która występuje, gdy ciało pozostaje krytycznie niskiego poziomu insuliny i cukru we krwi dramatycznie. Najczęściej stan ten przejawia się u osób cierpiących na cukrzycę pierwszego typu, niż tych, którzy są chorzy na cukrzycę drugiego typu. Oto co się dzieje: organizm nie może wygenerować wystarczająco dużo energii, aby prawidłowo funkcjonować, więc zaczyna rozkładać kwasów tłuszczowych w celu uzyskania energii. W rezultacie, krew pojawia się kwaśne związki chemiczne zwane ketony. Jednym z kwasem podstawowej, aceton (te same składniki można znaleźć w większości Nail Polish Remover środków) mogą dodać owocowy pamiętać swój oddech. Można nie zauważyć go, dopóki ktoś nie informuje o tym, ale lekarze są świadomi na zapach i od razu rozpoznać. Skutki cukrzycowej kwasicy ketonowej mogą być bardzo poważne, a nawet śmiertelne. Możesz mieć nudności, częste oddawanie moczu i stałej. Prowadzi to do tego, że organizm traci płyn zbyt szybko.

Śmierdzący stóp – objawem grzybicy stóp

Po prostu nie mogę pozbyć się zapachu swoich butów? To nie buty, to może być zakażenie grzybicze. Jeśli skóra wokół palców Państwo staje się sucha i zaczyna się łuszczyć, zaczerwienienie i pęcherze pojawiają, to może mieć grzybicę stóp. Jednocześnie na nogach może być nieprzyjemny zapach, a zapach jest wynikiem kombinacji bakterii i grzybów, które są na skórze. A jeśli będziesz drapać nogę, a następnie dotykać innych części ciała, można rozłożyć grzyba w całym organizmie. Może to doprowadzić do tego, że w innych częściach ciała, takich jak pachy lub pachwiny, pojawia się nieprzyjemny zapach. Ponadto, jeśli zignorujesz stopę sportowca, skóra między palcami na nogach stają się bardzo miękkie i wilgotne, a zamieni się pożywką dla bakterii. Wynik może być bardziej poważne choroby, takie jak, na przykład, zapalenie tkanki łącznej, infekcja bakteryjna tkanek miękkich skóry.

Śmierdzący kał – objaw nietolerancji laktozy

Gdy jelito cienkie przestaje produkować niedobór enzymu laktazy nazywa, traci zdolność do przetwarzania laktozę – cukier, który znajduje się w produktach mlecznych. W wyniku małej jelita laktozy przekierowuje bezpośrednio do jelita grubego niż krwiobiegu, gdzie są fermentowane przez bakterie jelitowe. Może to prowadzić do luźne stolce, wzdęcia i uwalnianie gazów o nieprzyjemnym zapachu. Nietolerancja laktozy – częstym schorzeniem. Możesz być zaskoczony, ale około 65 procent ludzi ma problemy z trawieniem produktów mlecznych. Ale reakcja laktozy mogą być zindywidualizowane dla każdej osoby, a objawy to bolesne skurcze brzucha, nudności, wymioty, biegunka, a także silne pachnące gazy i kał. Należy pamiętać, że nie trzeba wypić litr mleka do objawów nietolerancji laktozy objawia. Przeciętny człowiek potrzebuje tylko 12 gramów laktozy, aby rozpocząć nieprzyjemnych procesów w organizmie.

Silnym zapachu moczu – objawem zakażenia dróg moczowych

Zakażenia układu moczowego może doprowadzić do tego, że będzie się wyróżniać żrących, chemicznego zapachu moczu. Wynika to z faktu, że bakterie E. coli najczęściej wpadnie do dróg oddechowych, a następnie do cewki moczowej. Następnie bakterie rozmnażają się w pęcherzu, co prowadzi do zakażenia. Infekcje dróg moczowych są częstsze wśród kobiet, ponieważ ich cewka moczowa jest krótsza. Dlatego wielu ludzi ignorować zapach własnego moczu, ponieważ uważają, że nie są zagrożone. Jednak tak nie jest. Bardzo często ludzie są chorzy z zakażeniami dróg moczowych, gdy coś zakłóca opróżnianie pęcherza. Oznacza to, że infekcje układu moczowego może sygnalizować poważniejsze problemy z pęcherza moczowego, takie jak kamieni nerkowych, cukrzycy, lub przerost prostaty, które mogą wymagać natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Więc jeśli zauważysz, że twój mocz pachnie dziwnie, należy skonsultować się z lekarzem, który będzie analizować mocz i powiedzieć, co jest z tobą nie tak.

Nieświeży oddech – objawem bezdechu sennego

Jeśli każdego ranka budzisz się i zauważył, że bardzo silny zapach w ustach, nawet biorąc pod uwagę fakt, że zawsze myć zęby rano i wieczorem, może mieć bezdech senny – choroby, która prowadzi do tego, że twój oddech na chwilę zatrzymuje się podczas sen. bezdech senny może prowadzić do ciężkiego chrapania, dlatego można oddychać całą noc usta. Z tego powodu, usta wysycha, co jest częstą przyczyną zapachu. Pozwala to bakterie mnożą się bardziej aktywne, a gdy niektórzy z nich rozmnażać, wytwarzają dwutlenek siarki, który daje swój oddech zapach zgniłych jaj. Jeśli wszystkie inne przyczyny nieświeżego oddechu nie należą do ciebie, a więc rzadko można spać i chrapać, to nadszedł czas, aby zobaczyć się z lekarzem. Ważne jest, że bezdech senny rozpoznano jak najszybciej we śnie – choroby związane z cukrzycą, nadciśnienie i choroby serca. W związku z tym, im szybciej będzie leczyć swoje bezdechu sennego, zdrowsze Ci będzie.