685 Shares 8545 views

Obrzezanie mężczyzn: konieczność czy manifestacją barbarzyńskich praktyk?

Obrzezanie u mężczyzn wiąże się jego usunięcia chirurgicznie. Przeprowadzenie tej operacji mogą być oglądane z dwóch różnych punktów widzenia: religijne i medycznych. W muzułmańskich i żydowskich narodów obrzezanie mężczyzn jest spowodowane tradycji kulturowych, a nie ze względów medycznych.


Odnosząc się do autentycznych faktów historycznych. Naukowcy odkryli, że akt obrzezania jest obowiązkowy rytuał religijny, przez które musiał przejść Każde plemię człowieka, który osiągnął określony wiek. Pierwotnie obrzezanie zastąpił pogańskie rytuały składania ofiar z ludzi. Mężczyzna obrzezania w judaizmie wykonać prawie taką samą funkcję, to jest oznaką akceptacji chłopca w danej społeczności religijnej. Praktyka obrzezania męskiego napletka w krajach muzułmańskich Bliskiego Wschodu odbywa się tylko na końcu 3 tysiąclecia pne

Turcy wykonane obrzezanie chłopców, którzy osiągnęli wiek 8-13, w krajach arabskich, rytuał przeprowadzono na 6 roku życia, muzułmańscy chłopcy Archipelagu Malajskiego poddać się operacji, aby osiągnąć 10-13 lat. Popełnienia czynu obrzezania w tych krajach towarzyszyła, co do zasady, uroczystości, ubrana częściowo religijne, częściowo społeczny. Dla operacji, rytuał został zaproszony duchownego lub lekarza-czarownika. W chrześcijaństwie, chrzest, obrzezanie jest prototypem. Najstarsze wspólnoty chrześcijańskie zostały poddane tej procedurze, wszyscy bez wyjątku, nie ma wzmianki o nim na stronach Nowego Testamentu. Nawiasem mówiąc, obrzezanie było głównym powodem prześladowania Żydów w 1 wne

Obrzezanie mężczyzn jest nie tylko charakter religijny. To może być przeprowadzona ze względów medycznych. Jednym z nich jest występowanie takich chorób jak stulejki – zwężenie napletka z późniejszego niemożności odsłonić główkę penisa. Choroba przejawia się we wczesnym wieku, że koliduje z normalnym procesem opróżniania pęcherza i wiele niedogodności. Stulejka u psów dorosłych prowadzi do zakłóceń w funkcjonowaniu nerek, ma negatywny wpływ na życie seksualne lub uniemożliwiają. Gdzie wskazano, obrzezanie mężczyzn jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, cała operacja nie trwa dłużej niż 20 minut czasu.

Wiadomym jest, że cięcie zwiększa czas trwania stosunku. Jest to spowodowane stopniowym spadkiem wrażliwości żołędzi prącia. Mężczyzna obrzezanie zmniejsza możliwość zakażenia wirusem partnerów seksualnych HPV, który wywołuje raka szyjki macicy. Ponadto obcinania jest często związane z występowaniem wysokiego poziomu higieny. Stale w stanie otwartym na żołędzi prącia jest bardziej higieniczne istocie, obecność fałd skóry, a wręcz przeciwnie, wpływa na szybkie proliferacją patogennych bakterii.

Obrzezanie – to wciąż chirurgia, co oznacza, że może to spowodować komplikacje. Ponadto przeciwnicy procedury uwierzyć, że wszystko w człowieku idealnie dostarczanych przez naturę, w tym napletka. Twierdzą oni, że nasze ciała nie mają dodatkowych tkanek i narządów, a obrzezanie na własną rękę jest tylko przemoc wobec własnego ciała. Każdy ma prawo do swojego punktu widzenia. Wyrażą zgodę na takie działania, czy nie – sprawa prywatna. Jednak bezsporny fakt, że współcześni mężczyźni o wiele więcej szczęścia niż ich dawnych poprzedników. Dziś obrzezanie odbywa się tylko w warunkach klinicznych skalpela chirurga niezależnie od tego, czy akt jest przejawem mężczyzn religijnych lub ma stan zdrowia.