444 Shares 4443 views

Jak zwiększyć aktywność plemników: leki, witaminy i żywienia w planowaniu ciąży

Coraz częściej musimy myśleć o tym, jak zwiększyć aktywność plemników. Po diagnozie „bezpłodności” jest teraz umieścić wiele par. Zazwyczaj jest on umieszczony, jeśli poczęcie nie nastąpiło po roku regularnych prób. Nie boi się prostotą, ponieważ czasami do czynienia z problemem nie jest tak trudne. Wystarczająco dla pełnego badania. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Najprawdopodobniej, dowiesz się na czym polega problem. Analiza aktywności plemników – jednym z najważniejszych badań. Jeśli kobieta jest całkowicie zdrowy, najprawdopodobniej ze względu na niską jakość nasienia poczęcia nie występuje. Jak naprawić sytuację?


Źródło niepłodność

Jeśli masz problemy z poczęciem ogólnie przyjęte wszystko winę kobiety. Rzeczywiście, jest często przez linia żeńska obserwowano różnych chorób. Ale życie zmienia się szybko w dzisiejszym świecie, także u mężczyzn. A często jest to jakiś rodzaj problemów męskich zakłócają poczęcia.

Najczęstszym wariantem rozwoju wydarzeń jest słaba jakość nasienia. Chodzi o to, że niska aktywność plemników uniemożliwia poczęcie. Z powodu tego zjawiska jajo może być zapłodnione. I bez względu na to, jak często próbować, nic się nie dzieje. Po tym wszystkim, słaba jakość spermy wpływa na szybkość plemników. Umrą zanim dostać się do komórki jajowej.

sperma

W rzeczywistości, nie jest zbyt trudne do wykonania odpowiedniej analizy. Jest to nawet zalecane, gdy planuje ciążę, aby zapisać się badanie nasienia. Jest to bardzo badawczy, który pomaga określić aktywność plemników.

Niewiele będzie musiał zrobić. Człowiek musi przejść świeżego nasienia do analizy. Materiał biologiczny znajduje się w środowisku kwaśnym (np wobec jaj u kobiety), po czym następuje obserwacja „działanie”. W ten sposób możemy dowiedzieć się, jak długo żyć plemniki. Idealnie, ich średnia długość życia wynosi 3-4 dni. Dla nasienia analiza określają również szybkość ruchu plemników. Jeśli jest niska, będzie musiał jakoś podnieść tę liczbę. To nie jest takie szybkie deal – średnio potrzebuje około trzech miesięcy do normalizacji funkcji rozrodczych. Ale częściej niż jest to potrzebne w dłuższym okresie. Wszystko zależy od tego, ile plemniki jest zawarta w męskim materiału biologicznego, jak i prędkości ich ruchu.

Szukamy przyczyny

Po zapoznaniu się z niską jakością nasienia, nie spiesz się do paniki. Najprawdopodobniej trzeba będzie różne leki w celu przywrócenia funkcji rozrodczych. Jest to do pewnego stopnia rację. Po prostu nie zawsze pomagają tabletki. Pierwszym krokiem na drodze do poprawy sytuacji jest znalezienie prawdziwej przyczyny choroby. Tylko usunięcie go, może liczyć na sukces. Niestety, semen analiza wskazuje, jak długo plemniki na żywo, jak również ich prędkość i stężenie w nasieniu. Aby znaleźć przyczynę tej choroby będzie musiał na własną rękę.

Jakie opcje mogą być? Inna. Ale są one trudne do przewidzenia. W dzisiejszym świecie można łączyć kilka opcji. Wśród najczęstszych przyczyn niskiej aktywności plemników jest odosobniony:

  • przepięciem;
  • stres;
  • napięte związku z partnerem;
  • choroby narządów wewnętrznych;
  • zły ekologii;
  • niewłaściwa dieta;
  • złe nawyki;
  • Niedobór witaminy.

Jak pokazuje praktyka, w czystej postaci niepłodności u mężczyzn jest rzadkością. Generalnie, jakość spermy pogarsza się z powodu powyższych czynników. Jak można dowiedzieć się, gdzie przyszedł kłopoty, będzie można pomyśleć o wyborze leczenia. Podczas planowania ciąży, w celu ponownego ich sposób życia powinny nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Jak zwiększyć aktywność plemników? Możliwości jest wiele: od przeglądając swój sposób życia, aby otrzymać różne leki. Pożądane jest, aby połączyć proponowanych metod. W ten sposób można szybko poprawić jakość spermy.

Porzucenie nawyków

Nikt nie ma wątpliwości, że w planowaniu ciąży, kobieta musi porzucić złe nawyki. I słusznie. Tylko jednocześnie z paleniem tytoniu i alkoholu, a także substancji psychotropowych musi porzucić mężczyznę. Koncepcja zależy od obu partnerów. A jeśli człowiek stwierdzono niską ruchliwość plemników, musi poważnie zająć się kwestią.

Jeżeli jesteś dawno jakieś uzależnienie, być uchylony powinno być stopniowe. Nie należy natychmiast zaprzestać palenia – na organizm jest ogromny stres. Ale nie powinniśmy zwlekać. Lekarze zalecają, aby związać uzależnień około jednego roku przed domniemanego zapłodnienia.

Bądź cierpliwy – zmiany w analizie nasienia, będzie nie wcześniej niż jeden miesiąc zobaczyć po odmowie alkoholu, tytoniu i innych uzależnień. Po przywrócenie nie jest już próbować komunikować się ze złymi nawykami – pewnego dnia może prowadzić do niepłodności.

Czy muszę mieć tablet

Oczywiście, wiele w podejmowaniu decyzji o tym, jak zwiększyć aktywność plemników, rozwiązany na leki. To jest zupełnie normalne. Uważa się, że leki lepiej i szybciej, po prostu, aby pomóc przywrócić funkcje rozrodcze organizmu. Do pewnego stopnia jest to prawda. Ale co można zrobić? Która tabletka powinna zwrócić uwagę? Zazwyczaj są powoływani przez lekarza prowadzącego. Ale można sobie poradzić na własną rękę. Zwłaszcza jeśli jesteś tylko planują zajść w ciążę i nie poszedł od razu do zbadania ciała.

W ogóle, niektórzy sugerują, że poprawa jakości spermy – sprawa poważna i trudna. Ale często można rozwiązać bez lekarstw. tylko tyle witamin i przegląd ich stylu życia. Dlatego nie zawsze następuje zleceń lekarskich wziąć tabletki. Ale zaniedbują je, zbyt, nie trzeba. Po tych wszystkich przygotowaniach do poprawy spermy przepisanej przez lekarza, tylko przyspieszy proces przywrócenia funkcji rozrodczych. Jakie leki należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

"Spermaktin"

Jest to przygotowanie do aktywności plemników jako „Spermaktin”. Jest to najczęściej tabletka do podawania doustnego. Są one zalecane do codziennego użytku podczas posiłku. Wystarczy jedna kapsułka w ciągu miesiąca – a sperma poprawi się radykalnie. „Spermaktin” przepisywane przez lekarzy częściej. Zauważono jego wysoką wydajność.

Pobierz narzędzie jest łatwe, co jest bardzo miłe. W tabletki mają certyfikat, lekarze udowodniły pozytywny wpływ „Spermaktina” męskiego nasienia. Kobiety wskazują, że regularne przyjmowanie tabletek znacząco zwiększa szanse poczęcia. Wskazane jest, aby przyjmować tego leku przed ciążą.

"SpermAktiv"

Jak zwiększyć ruchliwość plemników? Innym lekiem, który może pomóc w radzeniu sobie z zadaniem, – „SpermAktiv”. Wiele osób myli go z „Spermaktinom”. Aby to zrobić, więc nie warto. Po tym wszystkim, pierwszy lek nie jest zwykle przepisywany przez lekarza, łatwiej aptekach, koszty leków mają poniżej. Ale efekt nie jest inaczej.

Można powiedzieć, że „SpermAktiv” – jest to tańsze analog „Spermaktiva”. Certyfikacja tych kapsułek, sprawność jest również udowodnione. Podjęte 1-2 razy dziennie przez miesiąc. Nie zapomnij, że trzeba wziąć tabletki podczas posiłków. Podobnie jak w poprzednim przypadku, zaleca się stosować leku przed ciążą.

suplementy

Nie każdy lubi leków. Dlatego niektóre polegać na działanie dodatków bilogocheskih. Przy podejmowaniu decyzji o tym, jak poprawić aktywność plemników, można natknąć się na ogromną różnorodność cudownych suplementów diety. Na przykład, "Parity", "The Power of the Emperor", "Alikaps", "Tybetu Secret" i tak dalej.

Lekarze nie zalecają tych narzędzi przy planowaniu ciąży. Praktyka pokazuje, że mimo składu gatunkowego dodatków biologicznych, nadal mają niską sprawność. Ale koszt tych leków są często zawyżone. Suplementy diety mogą być, ale tylko w celu wzbogacenia organizmowi wiele witamin i minerałów. Ale nie do leczenia niskiej ruchliwości plemników.

zmiana władzy

Odżywianie podczas planowania ciąży odgrywa również ogromną rolę. I nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. W zależności od tego, co dana osoba spożywa, będzie to zmienić ogólną kondycję organizmu. Dlatego też, przeglądając swoją dietę, możliwe jest dostosowanie aktywności plemników.

Jak jeść lepiej? Oczywiście, trzeba dać pierwszeństwo do zdrowej żywności. Wyeliminować maksymalną tłuste, pikantne, mąkę. Spożywać więcej owoców i warzyw. Jest to obowiązkowe, aby nakrętki. Razem garść dziennie – i można zauważyć znaczną zmianę na lepsze nasienia.

Jest przydatny do czerwonego mięsa, wątroby, zbóż. Nie zapomnij o suszone morele, daktyle, pestki dyni, banany, śmietaną, serem i rodzynkami. W zasadzie każdy odpowiedni zbilansowana dieta wzbogacona w substancje odżywcze. Słodycze całkowicie wykluczyć z diety nie jest konieczne. Ciemna czekolada, na przykład, w umiarkowanych ilościach tylko pozytywny wpływ na funkcje rozrodcze. Dlatego co najmniej raz w tygodniu jeść.

witaminy

Nie zapomnij o dodatkowym wzbogaceniem organizmie różnorodne substancje odżywcze. Odbywa się to poprzez przyjmowanie witamin. Nie należy mylić ich z Badami, jest całkowicie różne leki. Witaminy dla aktywności plemników zmieniana. Które elementy trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Na początek – kwasu foliowego. Jest przepisywany w czasie ciąży dla wszystkich kobiet. A mężczyzn zalecany kwas foliowy dla poprawy jakości nasienia. Zacznij picia powinny być z góry – przez 3-4 miesiące przed planowanym poczęciem.

Witamina C – kolejny bardzo ważny element. Każdego dnia, należy przyjąć ją, a miesiąc później będzie widoczny postęp w odbudowie aktywności plemników. żadne tabletki nie są zazwyczaj wymagane – tylko askorbinka.

Jest także przydatny do podjęcia witaminy A i B. Są one często przepisywane tabletek. Zastrzyki z tych leków, aby poprawić jakość spermy prawie nigdy nie występują w praktyce. Nie zapomnij o witaminy E. tylko 2 kapsułki dziennie przez miesiąc – a liczba plemników z normalną aktywnością wzrośnie.

Można pić kurs magnezu. To zwiększa szybkość plemników, poprawia oplodotvoritelnuyu funkcję i przedłuża żywotność plemników.

zamiast wniosku

Zasadniczo, to jest wszystko, co można zaoferować. Oprócz tych opcji, człowiek może przyjmować tabletki „Spermaplant”, „Speman”, „Verona”. Są one sprzedawane bez recepty w każdej aptece.

Nawet niektóre praktyczne porady – mniej szczep, dużo odpoczynku i budowania relacji z partnerem. Stres – jest źródłem większości dolegliwości. Należy wziąć to pod uwagę. Pamiętaj, że lepiej ogólną kondycję swojego ciała, tym większe szanse na ciążę. Jeśli okaże się, że choroby, trzeba najpierw pozbyć się z nich, tylko wtedy planować ciążę. Teraz rozumiem, w jaki sposób zwiększyć ruchliwość plemników.