419 Shares 6215 views

Dlaczego pryszcze pojawiają się na penisa?

Pryszki na penisa jest problemem wielu ludzi. Plagi na narządach płciowych mogą pojawić się zarówno z racjonalnie nieszkodliwych powodów, jak i pod wpływem bardzo niebezpiecznych czynników. Należy rozumieć, że w niektórych przypadkach trądzik jest objawem niebezpiecznej choroby. Dlatego konieczne jest skonsultowanie się urologa.

Krosty na penisa: główne powody ich wyglądu

Często wysypka na tułowiu i głowie penisa może być wynikiem zaniedbania zasad higieny osobistej. Wielu ludzi narzeka na białe pryszczatki na prącie, które pojawiają się właśnie z tego powodu. I bliżej moszny, wysypki są znacznie większe, a głowa staje się coraz mniej.

Innym wspólnym i stosunkowo nieszkodliwym powodem jest ciągłe noszenie bielizny syntetycznej, która powoduje reakcję alergiczną z organizmu. Warto zauważyć, że przy nieodpowiednim mydle lub innych produktach higienicznych może wystąpić alergia.

Ponadto, pryshchiki na penis może być zapalone gruczoły łojowe. W tym przypadku są one usytuowane bliżej podstawy narządu płciowego. Sam w sobie zjawisko to nie jest niebezpieczne, a tutaj potrzebne jest tylko dezynfekcja. Ale jeśli stan zapalny pojawia się stale, należy zwrócić się do eksperta.

Niestety, znacznie częściej pryszcze na penisa świadczą o bardziej niebezpiecznych problemach. Czasami zmiany skórne pojawiają się w wyniku infekcji wirusowej. Na przykład, wirusowi brodawczaka ludzkiego towarzyszy pojawienie się wzrostu skóry.

Ale czerwone plamy na czubku penisa mogą być wynikiem choroby wenerycznej. Warto pamiętać, że choroby bakteryjne przenoszone drogą płciową zazwyczaj towarzyszą nie tylko wysypkom, ale także wzrostowi węzłów chłonnych i wzrostowi temperatury ciała. Ponadto obrzęk skóry. Dolegliwościom towarzyszy silne pieczenie, swędzenie, a czasami ból, który wzrasta tylko podczas stosunku.

Krosty mogą być oznaką opryszczki, zwłaszcza jeśli jednocześnie wysypka pojawiła się na skórze twarzy. Chorobie towarzyszy pieczenie i swędzenie, ból podczas oddawania moczu i współżycia seksualnego, pękanie skóry.

Czasami pryshchiki na penisa jest wynikiem aktywności grzybicy. Na przykład, kandydoza (pleśniawki) u mężczyzn jest często związana z pojawieniem się wysypki skórnej.

Krosty na penisa: metody leczenia

W każdym razie podobny problem należy skierować urologa. Jak można zauważyć, wysypka ma wiele różnych przyczyn, których nie da się określić samodzielnie. Lekarz dokładnie zbadać dotknięte obszary skóry, zapoznać się z objawami, zalecić testy, a dopiero potem znaleźć właściwą terapię.

Metody leczenia zależą bezpośrednio od przyczyny. Czasami, aby pryszcze zniknąć, wystarczy tylko zmienić mydło. W innych przypadkach wymagane jest spożycie antybiotyków, leków przeciwwirusowych i przeciwgrzybicznych. Lekarz może również przepisywać specjalne maści i żele, które działają miejscowo, łagodzą obrzęk, świąd i ból. Czasami trzeba wziąć specjalne leki zwiększające aktywność układu odpornościowego.

Warto pamiętać, że jeśli pryszcze są spowodowane przez zakażenie, partner powinien przejść badanie (czasami przebieg leczenia).