263 Shares 3780 views

Nokia 1020 – zdjęcia, ceny i recenzje

Fińska firma Nokia – jeden z uznanych światowych liderów urządzeń mobilnych. Tradycyjnie, ta marka jest postrzegana przez użytkowników jako rosyjskiego dostawcy urządzeń z najwyższej jakości wykonania, stabilne w działaniu i wygodnym w zarządzaniu.


Wśród najbardziej prestiżowych urządzeń wydane przez producenta – Nokia Lumia smartphone 1020. Jakie są jego główne cechy? Jakie są istotne przewagi konkurencyjne? Możemy powiedzieć, że ten telefon jest w pełni odzwierciedla charakterystykę jakości marki i komfort użytkowania?

Wielu ekspertów, przetestować smartfon, wyraził pogląd, że 1020 dane techniczne określone przez producenta w celu umożliwienia Nokia mówić o pojawieniu się zupełnie nowy typ urządzenia – „telefon z aparatem”. Dlaczego jest to tak możemy spróbować dowiedzieć się, po prostu patrząc na urządzeniu. Ogromna i funkcjonalny aparat znajduje się w środku ciała. Ma unikalne właściwości w aspekcie poziomu rozdzielczości i jakości zastosowanych części soczewki – stabilizator żaluzji.

Jednakże producent marka ma coś pochwalić, nie licząc sprzęt okularu imponującą telefon. Co dokładnie zaskoczyć nas gadżet Nokia 1020? Przynajmniej na fakt, że urządzenie obsługuje większość istniejących standardów komunikacji dzisiaj. A ponieważ specjalizacja Nokia 1020 jest coś, ale wąskie. To wielofunkcyjne urządzenie z systemem Windows, zaprojektowany, aby być godnym konkurentem na produkty liderów rynku światowego w urządzeniach mobilnych.

projekt

Telefon jest w kilku podstawowych kolorach: czarny, biały i żółty. Jednakże elementy obsługi urządzenia (takie jak przycisk mocy, regulacja poziomu hałasu, jak również spust) wszystkie modyfikacje czarny. Kształt przypadku smartfonów z geometrycznego punktu widzenia jest najbardziej podobny do pudełka. Kąty elegancko zaokrąglone. Tylny panel przypadku niemal idealnie płaskie.

Głównym smartphone aparat bardzo odstaje od ciała. Ale nie jest to zaskakujące, ponieważ składnik sprzętowej urządzenia gruntownie „wypełnioną” dodatkowe elektroniki. To jest, w szczególności, stabilizator optyczny, a bramka typu mechanicznego. Konkretnie, Nokia wprowadziła do entuzjastów fotografii specjalny element projektu – Grip uchwyt aparatu. Zatrudniania jej właściciela smartfona może dać swojemu urządzeniu formularz jak najbliżej do projektu klasycznego aparatu. Uchwyt jest wyposażony w mocowanie na której można zamocować na statywie.

Większość ekspertów twierdzi, najwyższą jakość materiałów użytych w procesie wytwarzania korpusu smartphone. Sama konstrukcja eksperci chwalili również. No luz i tym podobne, niespójności krawędzi ani żadnych elementów, które nie pasują do struktury ciała. Smartphone, mówią eksperci, doskonale leży w dłoni.

Następnym krokiem jest kolejnym najważniejszym punktem naszego dzisiejszego przeglądu Nokia 1020 – specyfikacji.

produktywność

Smartfon posiada potężny procesor dual-wióra Snapdragon S4, pracuje z częstotliwością 1,5 GHz. Urządzenie posiada 2PL RAM i standardowe 32 PL pamięć flash (obsługi dodatkowych modułów, jednak nie). Parametry uważane większość ekspertów, imponujące, że jest zgodne z zadaniami przypisanymi do urządzenia. Istnieją opinie, że zadana wielkość pamięci flash nie wystarczy. Ale jest kontrargument to teza: urządzenie posiada więcej niż szerokim spektrum możliwości komunikacyjnych. Prawie za każdym razem można zastąpić zdjęcie do zewnętrznych nośników PC, zewnętrzny dysk twardy lub inny gadżet komórkowej.

Windows uruchamia pokaz?

Z jego głównym zadaniem – przetwarzanie obrazów w maksymalnej rozdzielczości – smartphone, według ekspertów, testerów znaleziono poradzić sobie doskonale. Nie ma żadnych zahamowań i powiesić-up w pracy. Uruchamianie większość aplikacji wykonywanych bez nakładania. To, zdaniem ekspertów, może być do pewnego stopnia ze względu na Windows Phone OS architektury, która ma pewne zalety pod względem wykorzystania zasobów „żelaza” na innych platformach (zwłaszcza, Android).

kamera

Nokia 1020 smartphone wyposażony w aparat fotograficzny o wielkiej rozdzielczości 41 megapikseli, zdolne do wykonywania zdjęć o najwyższej jakości. Ten komponent urządzenia sprzętowe ma silne lampy ksenonowe, typu diodę LED oraz bramę napędzany przez elementy mechaniczne. Zainstalowane w aparacie Nokia 1020 wykonane jednym ze światowych znanych producentów – firma Carl Zeiss.

Wystarczy pomyśleć, ilość plików graficznych, które mogą być zapisywane za pomocą aparatu może wynosić do 20 megabajtów! Aby zrozumieć, jak to jest wiele, należy pamiętać, że nawet najbardziej zdjęcia dobrej jakości, które są przechowywane w sieciach społecznościowych ( „Vkontakte”, „Facebook” lub „Koledzy”) trudno osiągnąć 1-2 MB. Aparat umożliwia również nagrywanie rozdzielczość wideo 1080 pikseli.

Telefon wyposażony również w moduł Rich Recording, zapewniając nagrania audio bardzo wysokiej jakości w praktycznie dowolnych klawiszy i zakresów. Filmowania, można mieć pewność nie tylko doskonały obraz, ale również, że dźwięk będzie na wysokości.

Urządzenie jest również wyposażone w przednią kamerę. Ona z kolei nie jest tak potężny, w rzeczywistości niższy od poziomu rozdzielczości nawet niektóre smartfony budżetowe. Parametr ten aparat z przodu urządzenia znajduje się zaledwie 1,2 megapiksela. Ale składnik sprzętowy, eksperci uważają, nie jest zdefiniowane w kategoriach funkcjonalności Nokia Lumia 1020. Funkcje dodatkowe kamery – pytanie wtórnego.

pokaz

devaysa ekran ma średnie wymiary 4,5 cala. Wykonana jest przez nowoczesną technologię AMOLED. Rozdzielczość wyświetlacza – 1280 x 768 pikseli. Jest oczywiste, że w najlepszych jakości zdjęcia będą widoczne na ekranie większym rozmiarze (te wyposażone w jakim komputera lub tabletu). Ale technologia ostrzejszych obrazów wykorzystywanych w produkcji wyświetlacza (takich jak, na przykład, ClearBlack), wycisnąć jak najwięcej z możliwym, mówią eksperci. Nokia 1020 powierzchnia ekranu jest chroniony przez szkło o wysokiej wytrzymałości, Corning Gorilla Glass w jednej z najnowszych wersji – trzeci.

Niektórzy eksperci uważają, że wyświetlacz, technologia AMOLED ma przewagę nad rozwiązaniami zbudowanych na bazie IPS. W szczególności, ekran Glance Ekran Nokia 1020 operacja zużywa bardzo mało zasobów baterii. Uważa się, że IPS ma lepszy kolor. Ale istnieją kontrargumenty, z których jedna jest oparta na fakcie, że Nokia niedawno wydała wtyczkę GDR2, pozwalające produkować maksymalną personalizację koloru ekranu. Jest mało prawdopodobne, eksperci uważają, że producent marki Nokia Lumia 1020 nie myślał tak niuans jako stosunek wydajności głównej komory i jakości wyświetlacza. Badania inżynieryjne są prawdopodobne, aby pokazać, że ekran AMOLED będzie po prostu być najlepszym rozwiązaniem.

bateria

Bateria jest zainstalowana na telefonie, to ma pojemność dwóch tysięcy. MAh. Ten zasób, uznał eksperci tyle w praktyce, aby obejrzeć wideo w 720 pikseli przez około 8 godzin. Jest to bardzo dobry wynik (jednak dla takiego akumulatora – oczekuje się). Bateria, jak w wielu innych linii devaysakh Lumia, nie zdejmowana.

perspektywy rynku

Będzie to przydatne, mających na celu dokonanie kompleksowego badania przeglądu Nokia 1020, trochę głębiej do strony ekonomicznej tej kwestii. Jakie są szanse na smartphone do podjęcia godne miejsce wśród urządzenia najwyższej sprzedaży w swojej klasie? Wielu ekspertów są pewni, że telefon jest unikalny na rynku. W przypadku urządzeń Nokia 1020 Android platformy, eksperci uważają – z pewnością nie konkurent. Jak dla urządzeń do Apple, marki rywalizacja jest możliwe tylko w niektórych segmentach rynku.

Jednak grupa docelowa urządzeniu klientów jest również bardzo wąskie. Posiadanie smartfon z dużym prawdopodobieństwem będzie chciał przede wszystkim osoby zaangażowane w profesjonalnej fotografii i aktywnych turystów. Ponadto telefon posiada doskonałą szansę na zajęcie niszy w strukturze rynku dzięki wyjątkowej kombinacji funkcji i wydajności.

Wśród ekspertów znalazł się pomysł, że rozprzestrzenianie się tego typu smartphone może przyczynić się do firmy Microsoft, która produkuje system operacyjny dla niego. Jednym z możliwych sposobów urządzeń promocyjnych – „agresywny marketing”. W szczególności, istnieje wersja, że Microsoft ma zamiar zorganizować kampanię w Stanach Zjednoczonych, w których właściciele oferują mobilne gadżety na Android- i iOS platformie swobodnie wymieniać swoje urządzenia na Nokia Lumia smartfonów. Oczywiście, że modyfikacja którym mówimy teraz, liczby takich pojazdów może wejść. Jest to biorąc pod uwagę fakt, że ustalona producent marki cenie Nokia 1020 jest znacznie wyższa niż iOS urządzeń Android- i.

powiązanie

Smartfon obsługuje sieci komórkowych praktycznie wszystkich istniejących standardów, w tym 4G. Jest wsparcie dla reżimu High Speed transferu danych pasma 7 (średnia – jeden z najbardziej popularnych w Rosji). Smartfon wyposażony jest w moduł w bardzo szerokim wachlarzu możliwości komunikacyjnych. Ten GPS, GLONASS, i, oczywiście, Wi-Fi. Jest wsparcie dla Bluetooth w wersji 3 i szybko NFC – technologii bezstykowej transmisji danych (w praktyce najczęściej stosowane w nowoczesnych kasach w sklepach). Jest wbudowany w radio, pracujące w paśmie FM. Większość ekspertów, w skład przeglądu Nokia 1020, mówić o smartphone jako instrument wysokiej jakości radzi sobie z funkcji komunikacyjnych.

Co mówią użytkownicy

Większość użytkowników smartfonów mówi o nim jako doskonały produkt. Wiele odnoszą się do tego telefonu z aparatem najlepszy w swojej klasie, nie mając godnych odpowiedników. Urządzenie odbiera pochwały w tym od osób, które są zaangażowane w profesjonalnej fotografii. Oznacza to, że możemy powiedzieć, że Nokia jest w stanie zadowolić grupy docelowej.

Członkowie chwalony za wydajność smartfona, przyjazny dla użytkownika interfejs, wygodne procedury synchronizacji z innymi urządzeniami. Bardzo wiele zauważyć szeroki zakres funkcji, które nie są bezpośrednio związane z głównym zadaniem przypisanym do urządzenia (tj fotografowania). Jest, na przykład, o prędkości wydajności przeglądarki dla różnych zastosowań.

Nokia utrzymuje swoją reputację

Członków, a także eksperci wskazują, że urządzenie wykazuje tradycyjnie wysoką jakość na telefony Nokia wykonywać funkcje komunikacyjne. urządzenie komunikacyjne dobrze się przechowuje w jakichkolwiek standardów. Głos rozmówcy jest transmitowany w komfortowych warunkach. Ponadto, telefony Nokia znane są z wysokiej jakości wykonania. W związku z tym, że telefon jest również kamera pewnie trzyma właściciele marek uwierzyć urządzenia.

Nokia sprawia rabaty

Wielu użytkowników emitują ciekawą funkcję marketingową, charakterystyczny smartfonów sprzedaży. Fakt, że cena urządzenia ma tendencję do szybkiego spadku. Niektórzy klienci zauważyli interesujący fakt: gdy wprowadzenie na rynek gadżet kosztować około 27 tysięcy, a po kilku miesiącach – jest około 22 tys zastawione producenta Nokia Lumia 1020 specyfikacje, użytkownicy wierzą, warte swojej ceny jednostki …