305 Shares 2757 views

Smartphone Fly Spark Spark IQ4404: opis, charakterystyka, opis i opinie użytkowników

entry-level smartfon z pełnym zestawem funkcji podstawowych – to Fly Spark IQ4404. Oferuje on tego gadżetu są szczegółowo omówione w tej opinii, a także jego komponentów sprzętowych i oprogramowania. Również wymienione wady i zalety tego urządzenia na podstawie których werdykt zapadnie celowości zakupu.

Na odcinku urządzenia jest zorientowany?

Demokratyczna tag cena 100 $ jest wyraźnie i jednoznacznie powiązać smartfon Fly IQ4404 Spark do segmentu początkowego klasy gadżetów, lub, jak się je nazywa, „decyzje budżetowe." Wskazuje to również do modelu ustanowionego procesora i pamięci podsystemu skromne. Coś niezwykłego w tym smartfonie nie jest. Ale ma wszystko, czego potrzeba na codzień: duży wyświetlacz, imponujący zestaw interfejsów, bogata funkcjonalność, wielką autonomią.

Opcje

Kompletna lista tego urządzenia jest dość standardowy. Obejmuje on:

 • Smartphone z oklejony folią ochronną.
 • Bateria.
 • Przewód mikro-YUSB.
 • Standardowa wydajność YUSB ładowarki.
 • mikrofon słuchawka z poziomu początkowego.
 • Mała książeczka, która składa się z podręcznika i, oczywiście, karta gwarancyjna.

W wspomniane wcześniej lista nie wystarcza jedynie na pokrycie chroniące przed ewentualnym uszkodzeniem urządzenia i zewnętrznej karty flash. Reszta tego urządzenia, możesz zacząć używać od razu.

konstrukcja urządzenia

Ten smartphone – typowy cukierek z wejściem dotykowym. Większość jego przednim panelu obejmuje przekątnej ekranu, który jest obecnie nawet szacowni 4,5 cala. Pod ekranem, oczywiście, pochodzi główny panel sterowania z trzema przyciskami. Wszystkie z nich dotknąć. Powyżej czujnika, przedniej kamery, oraz, oczywiście, w słuchawce. Istnieją dwie opcje kolorystyczne w tym ciele devayse: czarnym i białym. Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest Fly IQ4404 Spark Black. Jest prawie niewidoczny brud i ewentualne uszkodzenie obudowy. Ale właściciele Fly IQ4404 Spark Białe będą musiały dokonać większych starań w celu zachowania pierwotnego wyglądu urządzenia.

W sprawie kontroli wyświetlane objętości lewej czołowej, znajduje się na prawo i przycisk blokady. Dno jest mikro-YUSB. Ale na szczycie wyświetlanej portu audio. Z tyłu jest tylko smartphone kamery głównej i światła na to z jednej diody LED.

edytor

Fly Spark IQ4404 opiera się na jednej z najnowszym chipem dwurdzeniowy MT6572, opracowany przez „biblioteki” Now. Każdy moduł komputer oparty na architekturze, o nazwie kodowej „Cortex-A7” może dynamicznie przyspieszył do 1,2 GHz, w zależności od złożoności problemu jest rozwiązany. Sam procesor z procesu technologicznego 28 nm. To wszystko w ilości wydajności energetycznej zapewnia doskonały poziom rozwiązaniami procesorów. Ale wydajność z pewnością nie odnosi się do jego mocnych stron. Z najbardziej MT6572 poradził sobie doskonale. Ta komunikacja w sieci społecznych i przeglądanie zdjęć i filmów i czytanie książek i słuchanie nagrań. Nawet skromny gra entry-level jest bardzo zdolny. Ale najbardziej wymagające gry 3D na ten gadżet nie pójdzie z jego niską wydajność procesora.

Ekran i akcelerator wideo

Do przetwarzania i prezentacji graficznej informacji w tym gadżecie jest odpowiedzialny akcelerator wideo „Mali-400MP.” Oczywiście, jest to znakomite parametry mogą się pochwalić, ale jego głównym zadaniem jest odciążenie CPU z przetwarzaniem obrazu. Jest radzić sobie z nim doskonale akcelerator graficzny. ekranu matrycy z technologii „IPS”, które zapewnia doskonałe obrazów kolorowych i maksymalną kąta widzenia. To także poprawia efektywność energetyczną całego urządzenia. Rozmiar ekranu jest szanowany nawet jak na dzisiejsze standardy, 4,5 cala i rozdzielczości – 854×480 jej.

kamera

Telefon komórkowy Fly IQ4404 Spark wyposażony jest raczej skromne głównego aparatu jest jak na dzisiejsze standardy. Jest on oparty na czujniku jest tylko 5 megapikseli. Ponadto, głównym aparat wyposażony jest podświetlany LED w urządzeniu, jest układ automatycznej regulacji ostrości. Wszystko to pozwala ilość użyć, aby uzyskać stosunkowo dobrych strzałów. Wideo, ponieważ może nagrywać w formacie 720p, czyli jako „EychDi”. Istnieje również przednia kamera do rozmów wideo i doskonale nadaje się do tego celu. Ale dla niej czujnik selfie 3 megapikseli z pewnością nie wystarczy.

pamięć

Łącznie 512 MB pamięci RAM w Fly Spark IQ4404. Około 300 MB je po uruchomieniu urządzenie jest zajęte przez procesy systemowe. Pozostałe 212 MB mogą być wykorzystywane do własnych potrzeb. To wystarczy, aby rozpocząć 1-2 nieuciążliwe aplikacje. W tym samym czasie problemy z płynnością interfejsu nie jest dokładnie tam. Ale po uruchomieniu 3 lub więcej aplikacji w tym samym czasie może być sytuacja, która może doprowadzić do niedoboru RAM iw efekcie, interfejs nie będzie już działać sprawnie. Pojemność wbudowanej pamięci 4 GB. 1.5GB z nich są zajęte przez system operacyjny i fabrycznie zainstalowane aplikacje. 1 GB przeznaczone na instalację nowych aplikacji, a kolejne 1,5 GB zarezerwowane do przechowywania osobistych danych użytkownika. Dzisiejsza rzeczywistość jest taka, że te tomy 1 GB dla aplikacji i 1,5 GB przestrzeni na dane osobowe nie będą wystarczające do wygodnej pracy w tym „smart” telefonu. W rezultacie, trzeba zainstalować zewnętrzną kartę pamięci flash do gniazda urządzenia. Maksymalna wielkość może wynosić do 32 GB.

bateria

Telefon Fly IQ4404 Spark jest wyposażony w akumulator 1750 mAh. Z zastrzeżeniem 2 EE CPU, wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala i technologia wytwarzania macierzy „IPA” pojemnika powinna być wystarczająca, aby precyzyjnie 2-3 dni pracy ze średnim poziomem obsługi. Jeśli jednak ograniczyć stosowanie tego urządzenia do minimum, można spodziewać się 4-5 dni pracy. Ale jeśli uruchomić na tym gadżecie dowolny prosty trochę zabawka żywotność baterii zmniejsza się do 8-10 godzin. Prąd wyjściowy w kompletne urządzenie do ładowania 1A. W rezultacie, stan naładowania akumulatora zostaną wydane średnio 1,750 Ah / A 1 = 1,75 godzin, lub 1 godzinę i 45 minut.

wymiana informacji

Urządzenie jest wyposażone w dwa sloty na karty SIM. Mogą współpracować z sieciami GSM i 3G. Istnieje również nadajnik „Wi-Fi”. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w „Bluetooth”. Do wykonywania funkcji nawigacyjnych w tym smartphone posiada moduł GPS. Do tej listy trzeba też dodać przewodowej metody przekazywania informacji: micro-YUSB audiodzhek i 3,5 mm.

miękki

"Android" – oprogramowanie systemu Fly IQ4404 Spark. Miganie wskazuje wersję oprogramowania 4.2. To pozwala na uruchomienie praktycznie żadnego oprogramowania na tym „smart” telefonu. Wyjątek w tym względzie są najnowsze 64-bitowe programy, zabawki i narzędzia. Głównym problemem jest to, że procesor i system operacyjny wsparcie 32-bitowe, i więcej, nie są one przeznaczone. Reszta zestawu oprogramowanie preinstalowane typowy: wbudowane oprogramowanie systemu operacyjnego (organizer, kalkulator, e-Mail – klient) aplikacji od firmy-developer „Android”, „Google” i międzynarodowego użyteczność sieci społecznych ( „Facebook”, „gwizdek”).

Cała reszta jest zalecane, aby zainstalować oprogramowanie z aplikacji sklepu firmy Szukaj giganta. Ale źródła partii należy unikać: To oprogramowanie nie może pochwalić się wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa.

cena

Jednak można go kupić za $ 100 firmy zapasów Fly IQ4404 Spark. Opinie wskazują, że ten smartfon jest w pełni odpowiada na metce. Być może, to koszt jest trochę za drogie. Ale to ma proste wyjaśnienie: kupić te akcje dawno temu, gdy smartfon był wart o wiele więcej, a teraz kupcy starają się zmniejszyć swoje straty do minimum. W związku z tym niższa cena zakupu cen nie może spaść. Ale, z drugiej strony, z taką ceną nie jest zbyt wiele konkurencji w tej smartphone do tej pory.

opinie

Istnieją, oczywiście, wady Fly IQ4404 Spark. Recenzje wskazują takie z nich:

 • Łącznie 512 MB RAM.
 • Cichy główny mówca.

W pierwszym przypadku, problem jest rozwiązywany przez instalację dodatkowego oprogramowania, które pozwala na optymalizację zainstalowanego oprogramowania. Na przykład, „Klin Master” określa ilość pamięci RAM, a gdy pozostałość w 10% devaysa powiadamia użytkownika o konieczności wykonania urządzenia do czyszczenia. Drugi problem można rozwiązać w podobny sposób. Ustalono specjalne narzędzie, które pozwala na zwiększenie objętości nominalnej głównego głośnika. I ma takie zalety:

 • Istnieją tylko dwa aparaty.
 • Duży ekran w oparciu o technologię „IPS”.
 • Dopuszczalny poziom wydajności, który pozwala łatwo rozwiązać prawie wszystkie codzienne zadania.
 • Jest to niedrogi smartfon, który kosztuje około 100 $.

streszczenie

Doskonały gadżet klasy budżet – Fly Spark IQ4404. Jego cena jest naprawdę szczęśliwy i opcje sprzętowe i programowe ułatwiają rozwiązać prawie każdy codziennych zadań. Niezaprzeczalną zaletą tego urządzenia jest obecność dwóch komór. Również jakość wyświetlania odróżnia ten model od konkurencji. Wszystko to sprawia, że ten smartphone doskonałe rozwiązanie dla każdego dnia.