124 Shares 4264 views

Top 5 najbardziej znanych hakerów: Co się z nimi

Cyberprzestępczość w dzisiejszym świecie osiągnęła swój szczyt. Istnieją dwa rodzaje hakerów. Niektóre stworzony Hollywood, a ich zdjęcia będą wiedzieć wszystko na świecie. Zazwyczaj gracz otrzymuje rolę antyspołeczne botaniki, pękanie sieci chronionej, staje się liderem w cyberświata.

Powrót w rzeczywistości, możemy powiedzieć, że atakujący – człowiek, który łamie kod źródłowy oprogramowania, omija w ten sposób system zabezpieczeń komputera i odszkodowania.

Określenie „haker” pierwotnie odnosił się do zwykłych programistów, którzy nie prowadzą żadnych działań przestępczych. Są dobre i złe hakerzy w świecie rzeczywistym. Przyjazny zwany biały kapelusz, odpowiednio, osoby o złych zamiarach – czarny kapelusz.

W artykule zostaną ogłoszone nazwiska znanych hakerów, które można nazwać raczej czarnych kapeluszy. Jako stały się sławne, a co się z nimi stało?

Dzhonatan Dzheyms

W internecie lepiej znany jako «c0mrade». Jak dojść do swej chwały hakera i co się z nim stało?

Jonathan został skazany i osadzony w więzieniu w USA za włamanie. W tym czasie był niepełnoletni nastolatek. W swoich 15 lat, on włamał się do wielu sieci, należącej do Bell South, Miami-Dade County, Departamentu Obrony USA i NASA.

James włamał się do sieci NASA i dowiedzieć się, jak korzystać z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Suma pobranych aktywów wyniosła $ 1,7 miliona dolarów. Na szczycie wszystkich organizacji musiała zamknąć swoją sieć o kolejne trzy tygodnie, aby dowiedzieć się przyczyny zerwania i przeprowadzić dochodzenie. To kosztuje $ 41000 Zarządzania.

Historia James ma, niestety, tragiczny finał. W 2007 roku doszło do serii ataków sieciowych złośliwych. Jonathan odmawia zaangażowania w hacking fali. W 2008 roku popełnił samobójstwo, ponieważ myślał, że został skazany za niedoskonały zbrodni.

Kevin Mitnick

haker Kevin Mitnick pracował tak interesujący i tajemniczy, że Departament Sprawiedliwości USA nazwał go najbardziej poszukiwanych hakerów w historii Stanów Zjednoczonych. Jego historia jest tak wyjątkowy, że stał się podstawą dla dwóch filmach: «Freedom przestojów» i «Takedown».

Po odbyciu rok więzienia za włamanie do sieci cyfrowych Equipment Corporation, został wydany w ramach abonamentu. W końcu uciekł spod nadzoru i siekać alertów systemowych w amerykańskim systemie obrony.

Mitnick został złapany i skazany na 5 lat. Obecnie konsultuje się w tej dziedzinie specjalistów bezpieczeństwa komputerowego.

Albert Gonzalez

Jest znany w internecie, że kupił skradzione karty kredytowej w ciągu 2 lat. Zebrali ponad 170 milionów.

Gonzalez – lider ShadowCrew grupa hakerów, który był zaangażowany w kradzieży numerów kart kredytowych, a następnie sprzedać je w Internecie. ShadowCrew są produkowane w tym fałszywe paszporty, karty medyczne i metryki dla celów kradzieży tożsamości. W wyniku tego, że został skradziony ponad 4,3 miliona dolarów.

Gonzalez posiekany TJX bazy danych firm i Heartland Payment Systems, w których przechowywane są numery kart kredytowych. W 2010 roku lider grupy hakerskiej został skazany na karę pozbawienia wolności do 20 lat.

Kevin Poulsen

Jest znany pod nazwą Temnyy Dante. On zdobył piętnaście minut sławy, dzięki dogłębnej znajomości systemu telefonicznego. W pewnym momencie on włamał się do stacji radiowej i nazywa się zwycięski numer w loterii. Skoro zdobył nową „Porsche”. Media nazwał go Hannibal Lecter z przestępczością komputerową.

Cracking informacji o stanie klasyfikować, Kevin zaczął szukać Służby Bezpieczeństwa. Zdobyli je w hipermarkecie. Został skazany na 51 miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości $ 56.000.

Po uwolnieniu zaczął pracować jako dziennikarz.

geri Makkinnon

Jego nazwy, dodał słowo «Solo». Zatem McKinnon powiedział, że haker będzie największym od wszechczasów.

Geri Makkinnon przez 13 miesięcy od lutego 2001 do marca 2002 roku, nielegalnie uzyskała dostęp do 97 komputerów do sił zbrojnych USA oraz NASA.

McKinnon twierdzi szukał informacji na temat aktywności UFO w różnych częściach naszej wielkiej planecie, która została zaklasyfikowana. Jednak według władz amerykańskich, usunął szereg krytycznych plików, a więc więcej niż 300 komputery stały się bezskuteczny. Haker spowodował uszkodzenie państwa w kwocie 700000 $.

McKinnon urodził się w Szkocji, więc władze USA są obecnie trzyma go „polowanie”. Jeśli przyjdzie do Ameryki, został skazany na 70 lat i grzywną w wysokości $ 2 mln euro.