532 Shares 4115 views

Jak uniknąć ataków cybernetycznych, dokonanie zakupu w cyberponiedziałek?

W ostatni weekend uruchomiliśmy najbardziej intensywny okres na zakupy w roku – a zarazem najbardziej niebezpiecznym z punktu widzenia obrony przed atakami cybernetycznymi. ataki wirusów na komputerach klientów internetowych różnych sieci handlowych wzrosła o czterdzieści procent w cyberponiedziałek 2013 i 2014 roku w porównaniu ze zwykłą liczbę podobnych ataków na inne dni poprzednich miesiącach. I wszystkie firmy zajmujące się bezpieczeństwem informacji, powiedział, że święta Bożego Narodzenia w grudniu są najbardziej niebezpieczne dla przeprowadzenia okres zakupy online roku. Po kuszące sprzedaży może zamienić się w koszmar dla Ciebie.

okres niebezpieczne

Przeciwnicy wiedzą, że w tym czasie o wiele więcej ludzi działają w Internecie – odpowiednio wyprodukowali więcej ataków. Cyberponiedziałek – nie jest to sytuacja jeden dzień, to jest początek okresie zwiększonego zainteresowania internautów do dokonywania zakupów w internecie, przez hakerów. Najczęściej takie cyberataki koncentrują się wokół najbardziej popularnych przedmiotów, które cieszą się dużą popularnością. Jeśli czytasz w prasie, że ten sezon jest najbardziej popularny, hakerzy robią to samo. Cokolwiek najnowszy gadżet najbardziej modne i zaawansowany, to z pewnością stanie się przedmiotem spam, phishing lub przynęty dla oszustów internetowych. I taka sytuacja trwa przez cały zakupów Bożego Narodzenia. W ostatnich latach stały się głównymi celami gadżetów Apple, jak i Xboksa i PlayStation. Niektórzy przestępcy są bardzo wyrafinowane i doświadczony – mogą uczynić jeden z najlepszych wyników w „Google” link wyszukiwania pojawiła się na konsoli Xbox jest bardzo tanie, a gdy użytkownik kliknie na ten link, ich komputer jest zainfekowany niebezpiecznym wirusem.

Cyberponiedziałek i grudzień

Ryzyko cyberataków jest stała, ale cyberponiedziałek oznacza przesunięcie nacisku do hakerów. Ogromna liczba wirusów w ciągu roku przychodzą do „witryn dla dorosłych” lub kliknąć poprzez komputery użytkowników ze względu na fakt, że są one wizytującego, gdzie należy kliknąć w kosztach. Jednak w grudniu, że większość ludzi jest zaangażowanych w zakupy online, co sprawia, że hakerzy zwrócić uwagę na tę dziedzinę działalności.

Najbardziej popularne cyber atak

Jednym z głównych sposobów cyberatakami do tej pory, jest link za pośrednictwem sieci społecznościowych. Hakerzy są wysyłane wiadomości bezpośrednie osobiste, tweety, wiadomości pozostawione na ścianach zawierających informacje o produkcie na ogromne zniżki. A dane atak jest bardzo często skuteczne, ponieważ ludzie mają tendencję do zaufania co wydalony im bliskich przyjaciół, znajomych lub innego zaufanego źródła, ale nie sądzę, że inne konto może być posiekany. Można wysłać setki tysięcy e-maili – lub po prostu można zarazić jednego komputera za pośrednictwem sieci społecznościowych, a on następnie zarazić setki tysięcy innych w sieci. Niewielki odsetek przyjaciółmi jedna osoba trafi do linku, zapewniając dostęp do niej swoim znajomym, którzy będą powtarzać to samo, a to może trwać w nieskończoność.

nieprzyjemne niespodzianki

Innym popularnym atak o tej porze roku jest związana z faktem, że wielu ludzi oczekuje prezentów, to znaczy, że nie budzą podejrzeń, że coś, że otrzymali oni, choć nie do kupienia. Hakerzy są wysyłane e-maile w imieniu spółek odpowiedzialnych za pocztową, w którym jest on poinformował, że w imieniu osoby, która nie delegowania nie może zostać wydana. Ponadto proponuje się, aby w link aby zobaczyć szczegóły – oczywiście, ludzie chcą wiedzieć, co powinni dostać. Wystarczy wyobrazić sobie, jak skuteczne taki sposób, aby być atak, gdy w okresie Bożego Narodzenia, miliony ludzi szczęśliwie czeka na prezenty i niespodzianki.

Jak się chronić?

Ponadto, bardzo często są litery, które rzekomo wysłane w imieniu wielkich sprzedawców, takich jak, na przykład, Amazon czy Best Buy. Listy te zawierały również informacje, że każda paczka w swojej nazwie nie zostały podjęte – oczywiście w liście, o której mowa w przejściu przez który komputer został zainfekowany wirusem. Więc nie spiesz się, a jeśli otrzymał list tak, to lepiej, aby ręcznie przejść do witryny handlowca i sprawdzić, co jest złego w swoim założeniu. W ten sposób można uniknąć wpływu na ciebie hakerów. Istnieją inne bardzo przydatne wskazówki, które należy wykonać, jeśli nie chcesz stać się ofiarą cyberataków w ruchliwej sezonu. Miej oko na słupkach w sieciach społecznych, nie klikaj podejrzanych linków, bez uprzedniego upewnienia się, że są one bezpieczne. Wypracować swoje zakupu online tylko od sprawdzonych sprzedawców korzystających na ich stronie technologii zabezpieczeń SSL. Zawsze należy stosować na swoich programów antywirusowych komputerowych i nie używać tego samego hasła na różnych stronach.