508 Shares 5334 views

To spam – to gulasz? A co to jest spam – to książka?

Historia terminu

Termin pojawił się w latach 30., gdy dobrze znana amerykańska firma Hornel Foods rozpoczęła produkcję nowego konserwy wieprzowe, dając im dźwięczny nazwa SPAM (przyprawione HAM – pikantny ham). Firma wydała więc reklamy na dużą skalę handlową, że dosłownie był na ustach wszystkich i umysłu. Wystawy, gazety, autobusy, fasad budynków są pełne informacji o tym tanie, smaczne, pożywne, ekonomiczny produktu dla całej rodziny. Firma oferuje szeroką gamę receptur z tego „cudu gulaszu.”

Z biegiem czasu, i inne firmy zaczęły używać hype, wysyłanie listów, rozrzucając ulotki w skrzynkach pocztowych reklam. Oraz z rozwojem zaawansowanych technologii wysyłania e-maili masowych zaczął być realizowany za pomocą Internetu i poczty e-mail. A oto nazwa zatrzymany spamu wskazując inwazyjny, niechcianych, rażące reklamy.

gatunek spam

Spam ma wiele gatunków. Najczęstszym rozwiązaniem – pismo do wiadomości e-mail. Są one wysyłane przez osoby lub organizacje na dużej liczby adresów i zwykle zawierają ofertę lub reklamę. Ten rodzaj reklamy jest powszechne ze względu na jej taniość. Jest on używany do promowania produktów, których nie można powiedzieć w inny sposób. Na przykład, obiekty treści pornograficznej, podrobionych przedmiotów.

Jest również dość powszechne tzw spam-book. To jest , gdy miejscem do stworzenia miejsca – księgi, gdzie można zostawić swoje komentarze, sugestie, propozycje poprawy zasobu. Wiele spamerzy nie wahaj się i skorzystać z okazji ich korzyść – do promocji swoich produktów, usług, strony internetowej, możesz skończyć ze spamem-book. Do irytujących wiadomości w jednym miejscu, a nie na „spacer” wokół zasobu, drażniąc gości, niektórych witryn spam-book stworzony specjalnie.

Spam stosowany jest również w wyszukiwarkach. I odbywa się to w sposób następujący: webmasterzy trzymać się swojej stronie niewidocznej tekstu z popularnych słów. Surfers, składając wniosek, aby przejść do strony internetowej, ale nie znaleźliśmy pożądane. Wiele witryn dostarczyć wyskakujące konsolę odwrócić uwagę i poważnie utrudniony. Są również wszelkiego rodzaju łańcuszki, promocja, dystrybucja, zawierać wirusy.

Z powyższego jasno wynika, że rozprzestrzenianie spamu za pośrednictwem poczty elektronicznej, internetowych serwisów randkowych, sieci społeczne, blogi, fora, fora, Book spamem – także kanał narzędzie niezamówionych informacji.

Sposoby zwalczania spamu

Najczęściej zautomatyzowana dystrybucja reklam odbywa się poprzez spam bot program komputerowy. Sam program wyszukuje istniejących adresów e-mail na różnych zasobów i wysyła nieoczekiwany korespondencji odbiorcę.

Dlatego musimy starać się nie dać spamerzy znać adres swojego osobistego e-mail. W tym celu należy podjąć następujące środki ostrożności:

  • nie publikować lub szyfrowania adres e-mail;
  • można mieć szczególne pole do dostarczenia w wątpliwych przypadkach;
  • Można zmienić adres.

Ale środki te będą powodować niedogodności dla Ciebie. Dlatego lepiej jest użyć programu komunikatów reklamowych Filtering – antyspam bot. Ten program działa dla użytkowników, a nie na liście, a cięcia zbędnych zawierające wysyłki spamowe są wysyłane do specjalnego folderu. I nawet jeśli na żądany dokument błędu robota jako spam, zawsze możesz go zwrócić i czytać.

Najlepszą odpowiedzią na spam jest jego nieobecność. W przeciwnym razie wszelkie działania ze strony użytkownika będzie to jasne dla spamerów, że ten adres e-mail działa, a dystrybucja tylko wzrośnie.