732 Shares 8360 views

Jak usunąć reklamę w "VC"? W "VC" była reklama – co zrobić?

Większość użytkowników sieci społecznościowych bez szczególnego entuzjazmu spotyka się z denerwującymi blokami z reklamą, które nieustannie pojawiają się z boku stron ulubionych witryn. Co więcej, te bloki są z reguły zorientowane na częste zapytania odwiedzających, więc są stale powtarzane. Oczywiście dla reklamodawców, sieci społecznościowe to prawdziwy "złoty mieszkanie", ponieważ stąd pochodzi wiele potencjalnych nabywców, ale ostatnio wielu użytkowników marzy, aby dowiedzieć się, jak usunąć reklamę w "VC".

Więc co zrobić z blokami?

Sieć społecznościowa "VKontakte" została otwarta w 2006 roku i szybko stała się popularna wśród ludności rosyjskojęzycznej. Kilka lat temu w "VC" pojawiła się reklama, która natychmiast spowodowała część niezadowolenia wśród użytkowników. Wielu z biegiem czasu pogodziło się z irytującymi banerami, które zalały już cały Internet. W tym artykule dowiesz się, jak usunąć reklamę w "VC". W takim przypadku każda metoda jest bardzo prosta i łatwa, co w ciągu kilku minut pozwoli Ci cieszyć się siecią społecznościową bez ingerencji.

Metoda nr 1: Zmiana języka interfejsu

Niewielu nowych użytkowników sieci społecznościowych wie, że istnieje możliwość zmiany języka na dowolny (lub podobny). Nawet ci, którzy już zarejestrowali się dawno temu, "VKontakte" wolą zostawić Rosję, co jest domyślnie. Jeśli jednak chcesz, aby reklamy w "VC" nie były wyświetlane po lewej stronie ekranu, możesz nieco eksperymentować z ustawieniami języka. Ostatnio pojawiły się dwa nowe języki: radziecki i przedrewolucyjny. Ich użycie nie tylko pomaga odpocząć trochę i uzyskać wiele pozytywnych emocji, ale także usunąć reklamy w "VC". Nie jest jasne, dlaczego, ale jak dotąd, reklamy nie są wyświetlane w tych językach.

Metoda 2: Instalowanie programów i dodatków plug-in

Jeśli ponowna instalacja tego języka nie pomogła, a nadal zajmujesz mózgi, jak usuwać reklamy w "VC", to powinieneś spojrzeć na różne wtyczki i programy oferowane nam przez różne popularne przeglądarki. Ale tutaj warto być bardzo ostrożnym, aby nie pogorszyć. Po pierwsze, nigdy nie ufaj nieprzerwanym programom, które ludzie, nawet jeśli są zaznajomieni, radzą. Po drugie, zainstaluj tylko oficjalne wtyczki przeglądarki.

Opera, Chrome i Firefox

Powyższe przeglądarki są obecnie najbardziej popularne, więc tutaj dowiesz się, jak wyłączyć reklamy w "VC" przy użyciu ich dodatków.

W "Operze" istnieje wiele różnych rozszerzeń, z których wiele nie potrzebuje zwykłego użytkownika Internetu. Dokładnie przeanalizuj wszystkie te, które są z Tobą. Jeśli zauważysz jakiekolwiek podejrzenia, natychmiast odłącz i zrestartuj komputer.

Nie pomogło? Zainstaluj dodatkowy plug-in Adblock Plus, który zablokuje wszystkie reklamy nie tylko w sieci społecznościowej, ale we wszystkich witrynach.

Chrome na ankietach zajęło pierwsze miejsce wśród Twoich ulubionych przeglądarek. Instalując to automatycznie dostajesz wszystkie niezbędne rozszerzenia, ale jeśli reklama nie zostanie wyłączona, możesz wejść na oficjalną witrynę Google Chrome i poszukaj tam wtyczki, aby ją wyłączyć. Zazwyczaj z ich pomocą można całkowicie usunąć nawet irytujące pop-upy i banery.

Mozilla Firefox posiada również specjalne rozszerzenie o nazwie Adblock Plus, które oszczędza Cię od bloków raz na zawsze. Po pobraniu nie zapomnij rozpakować i zainstalować, a także sprawdzić, czy jest włączony. Po zainstalowaniu należy ponownie uruchomić komputer. Sprawdź, czy wtyczka działa, przechodząc do sieci społecznościowej "VKontakte". W większości przypadków jednostka reklamowa znika.

Wyjątki w Firefoksie

Często zdarza się, że przez włączenie dodatkowego plug-in Adblock Plus w Mozilli nie można usunąć pop-upów z różnych oszustw internetowych. Zgadzam się, że stale pojawiające się komunikaty, takie jak "zarobię 500 000 rubli rocznie", są już znudzone. Okna te są z natury wirusowe. Niestety w tym przypadku zwykła instalacja różnych dodatków nie pomaga. Co należy zrobić?

Najpierw sprawdź, czy w systemie są jakieś wirusy. Jeśli specjalne programy nie znalazły nic podejrzanego, musisz zrezygnować z usług, z którymi można pobierać zdjęcia i pliki wideo z witryny "VKontakte". Z reguły pojawiają się pop-upy i dodatkowa reklama. Nic nie pomogło? Spróbuj skontaktować się z ekspertami, którzy pomogą Ci ponownie zainstalować system operacyjny. Następnie należy zainstalować sprawdzony program antywirusowy.

Metoda nr 3: antywirus i "VKontakte"

Jeśli problem polega na tym, jak usunąć reklamę z "VC", nadal się martwisz, możesz spróbować samodzielnie przygotować program, który mógłby radzić sobie z wszelkimi rodzajami wirusów i jednostek reklamowych. Można więc, jak mówią, "zabić dwa ptaki jednym kamieniem". Po pierwsze, będziesz chronił komputer przed złośliwym oprogramowaniem. Po drugie, korzystanie z profesjonalnych płatnych wersji pomoże Ci uzyskać dodatkowe aplikacje, których zadaniem jest skanowanie wszystkich witryn i wyświetlanie wszystkich umieszczonych na nich informacji.

Na przykład przy użyciu płatnej wersji programu Avast otrzymasz nie tylko program antywirusowy, zaporę ogniową i antyspyware, ale także specjalny bloker blokujący jednostki reklamowe. Odbywa się to za pomocą specjalnej funkcji zwanej Doradcą. Po zarejestrowaniu w specjalnej linii ścieżki do potrzebnej witryny (w tym przypadku będzie to "VKontakte"), można całkowicie usunąć reklamę z niej.

Jak widać, dziś istnieje wiele różnych sposobów, które pomagają niemal całkowicie usunąć denerwujące jednostki reklamowe nie tylko na stronach popularnych sieci społecznościowych (na przykład "VKontakte"), ale także na całym internecie. I tego faktu nie można, ale proszę wszystkich tych użytkowników, którzy nie chcą już wyświetlać reklam na swojej stronie. Przecież jedna z tych metod z pewnością Ci odpowiada, będzie to doskonała okazja, aby po prostu dobrze się bawić w "VC" i uzyskać tylko pozytywne emocje.