408 Shares 4446 views

Które jednodniowe soczewki są lepsze? Opinie klientów i porady ekspertów

Soczewki kontaktowe stały się częścią naszego życia. Na całym świecie ponad 100 milionów ludzi używa ich do naprawienia wzroku. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w przeciwieństwie do okularów nie ograniczają szerokości widoku, nie ograniczają aktywności motorycznej osoby (nawet uprawiającej sport) i są niewidoczne. Z krótkowzrocznością, nadwagą, astygmatyzmem i innymi upośledzeniami wzroku są używane przez większość ludzi.


Niedawno zaczęto nosić wzory dekoracyjne. Z ich pomocą można wzmocnić lub zmienić naturalny kolor oczu i osiągnąć zaskakujący efekt.

Soczewki kontaktowe mogą być z powodzeniem naprzemiennie przemieniane w okulary. Troska o nich nie zajmuje dużo czasu. Wybierając tę ścieżkę korekcji wzroku, nie ma żadnego problemu z użyciem kosmetyków. Soczewki kontaktowe umożliwiają prowadzenie aktywnego stylu życia w każdy sposób. Szczególnie dobre dla sportowców są jednodniowe soczewki kontaktowe (które są lepsze – rozważyć później). Z nimi można nosić okulary przeciwsłoneczne, okulary 3D lub inne urządzenia.

Wybór soczewek

W celu wybrania metody korekcji wzroku należy skonsultować się z lekarzem. Tylko on może znaleźć model, którego potrzebujesz. Lekarz zaleci najbardziej wygodne i bezpieczne próbki. Które soczewki są lepsze, jeden lub dwa tygodnie? To nie jedyna sprawa wyboru pytania. Które jednodniowe soczewki są najlepsze? Postaramy się odpowiedzieć na niektóre pytania, ale ostrzegamy: nie zwlekaj z wizytą u specjalistów, nie wybieraj modeli samodzielnie.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Próbki różnią się materiałem, z którego są wykonane (twarde, miękkie), w kształcie (płaskie, stożkowe, itd.) I inne parametry.

Szczególna uwaga przy wyborze środka korekcji wzroku podana jest w momencie zastąpienia używanej pary nową. Istniejące modele są podzielone na kilka typów:

  1. Jednego dnia. Zalecany okres użytkowania wynosi do 24 godzin. Następnie obiektyw musi być wymieniony. Następnego dnia nie są zalecane do użycia.
  2. Planowana wymiana. Zalecany okres użytkowania wynosi do 2 tygodni. W nocy są one umieszczane w pojemniku wypełnionym specjalnym roztworem, po czym mogą być ponownie używane.
  3. Miesięczna wymiana. Wymaga recyklingu po 30 dniach używania.
  4. Tradycyjne. Okres użytkowania wynosi ponad miesiąc (3-6 miesięcy).

Ten parametr jest bardzo ważny i bezpośrednio wpływa na zdrowie oczu.

Co się dzieje z soczewką przedłużonym

Obiektyw jako obcy obiekt, znajdujący się na powierzchni oka, powinien być w idealnym stanie. Dotyczy to jego integralności (wykluczenia urazów), czystości (całkowita sterylność) i braku blaszek. Im bardziej określony obiektyw jest używany, tym bardziej prawdopodobne jest naruszenie jednego lub kilku powyższych stanów i pojawienie się powikłań.

Po użyciu tego samego soczewki przez ponad miesiąc pojawia się niewidoczna powłoka. Białka i tłuszcze przylegają do powierzchni, zmieniają przezroczystość soczewki, służą jako pożywka dla mikroorganizmów i powodują reakcje alergiczne. Dlatego dla takich modeli istnieje potrzeba dodatkowej opieki (leczenie enzymatyczne, dezynfekcja). Muszą być codziennie czyszczone. Składniki roztworów mogą również wiązać się z płytką nazębną i pogarszać sytuację. Ponadto powikłania okulistyczne powodują spadek hydrofilowości obiektywu i pojawienie się wrażenia piasku w oczach.

Potwierdzenie zmniejszenia bezpieczeństwa wraz ze wzrostem okresu użytkowania

Dowodem jest znaczne zmniejszenie powikłań zakaźnych i alergicznych w przechodzeniu od tradycyjnych soczewek do modeli z planowaną wymianą.

Efekt ten znajduje odzwierciedlenie w wynikach licznych badań medycznych. Uzyskanie potwierdzenia pogorszenia bezpieczeństwa soczewek kontaktowych w miarę wzrastającego okresu ich używania doprowadziło do wzrostu produkcji przez firmy optyczne modeli do 14 dni. Aby zaoszczędzić na tradycyjnych próbkach również nie uda się ze względu na wzrost wydatków na pojemniki, środki dezynfekujące i enzymatyczne.

Dlatego pytanie, jakie soczewki są lepsze, jeden dzień lub co miesiąc, odpowiedź jest jednoznaczna – jeden dzień.

Co wybrać: soczewki wymienne lub jednorazowe?

Które soczewki są lepsze, jeden lub dwa tygodnie? Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba zrozumieć, że różnica w tych próbkach nie tylko w czasie stosowania danego modelu.

Aby utrzymać obiektyw przez 14 dni w idealnym stanie (gładki, czysty, bez depozytów), musisz się nimi zaopiekować. Każdego dnia po zdjęciu soczewki czystymi, suchymi dłońmi, wypłucz ją świeżym śluzem. Stosując roztwory zawierające nadtlenek, zobojętnić. Następnie umieść obiektyw w czystym pojemniku (w przypadku każdego obiektywu oddzielne), wypełnij świeże, uniwersalne rozwiązanie.

Aby utrzymać jednodniowy obiektyw w stanie roboczym, musisz go zainstalować czystymi, suchymi dłońmi, a także usunąć je pod koniec dnia.

Aby powiedzieć, które soczewki są lepsze (jeden lub dwa tygodnie), lekarz będzie w stanie. I wygodniej? Na pewno, jednorazowe.

Charakterystyka jednodniowych soczewek kontaktowych

Które jednodniowe soczewki są lepiej do wyboru w tej chwili, możesz zdecydować się na konsultację. Z reguły okulista zaleca odpowiednie modele konkretnego pacjenta. Poznamy to, co trzeba zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, które jednodniowe soczewki są najlepsze.

Te pomoce wizualne mogą być wykonane z hydrożelu lub hydrożelu silikonowego. Ten ostatni jest bardziej nowoczesny i produkowany przez niewielką liczbę firm produkcyjnych. Odpowiedź na pytanie, które jednodniowe soczewki są lepsze w zależności od materiału, naprowadzą filiżankę wyboru na modele silikonowo-hydrożelowe.

Przepuszczalność dla tlenu również charakteryzuje jednodniowe soczewki kontaktowe. Które lepiej wybrać? Im więcej tlenu dostaje się do rogówki, tym bardziej korzystna jest prognoza. Dlatego przy podejmowaniu decyzji, które jednodniowe soczewki są najlepsze, wybór będzie miał tendencję do pobierania próbek o najwyższej przepuszczalności tlenu.

Jedną z najważniejszych cech soczewek kontaktowych jest zawartość wilgoci. Chęć niektórych pacjentów do używania soczewek hydrożelowych o maksymalnych wartościach tego parametru jest błędna. Im wyższa jest, tym więcej oka wysycha. Które jednodniowe soczewki lepiej wybrać z wilgoci? Hydrożel o stopniu wilgotności około 50% i silikonowo-hydrożelowy o maksymalnej wilgotności.

Opinie lekarzy i pacjentów

Zdając sobie sprawę, że zaleca się jednodniowe soczewki kontaktowe, chcę wybrać najlepsze z nich. Pacjenci i lekarze podzielają się swoimi wrażeniami. Które jednodniowe soczewki są lepsze? Opinie na licznych forach polecają te lub inne modele do użytku. Większość z nich łączy się w następujący sposób:

  1. Obecność odpowiednio dobranych soczewek pozwala na pełne poznanie świata.
  2. Soczewki kontaktowe są nowoczesnym i bardzo wysokiej jakości produktem.
  3. Używanie soczewek jednego dnia jest najlepszym wyborem z aktywnym stylem życia, oszczędzają wiele czasu.
  4. Wdrażanie minimalnych zaleceń nie powoduje komplikacji i działań niepożądanych.

Ponadto klienci zalecają soczewki firmy "Akuyev" (ten producent znajduje się na szczycie w rankingu najlepszych środków na poprawę widzenia). Nie można nie wspomnieć o amerykańskiej firmie Johnson & Johnson. Ich produkty są dystrybuowane w ponad 175 krajach na całym świecie.

Wśród rosyjskich producentów można wyodrębnić firmę "Concor" i "Doctor Optik". Produkują miękkie soczewki kontaktowe o różnym czasie życia.

Dokonaj wyboru!