192 Shares 3108 views

Prolaktyna: stopa tego hormonu u kobiet – klucz do zdrowia

Prolaktyna – hormon wydzielany jest przez przedni płat przysadki. I niewielka ilość tego hormonu jest produkowany przez endometrium w organizmie kobiety. Z powodu tego hormonu u kobiet zachorowania na raka piersi u kobiet, a pojawia się mleko. Ponadto, ze względu na to prolaktyny się równowagę wody soli w ciele. Hormon ten wpływa na układ odpornościowy i kondycję psychiczną. Prolaktyna jest odpowiedzialny za wzrost włosów. Jeśli jej poziom jest podniesiony, włosy kobiet zaczynają rosnąć męskiego wzorca (wąsy, broda). Kiedy zakłócony metabolizm takie poziomy prowadzić do otyłości. Dlatego konieczne jest częstsze wizyty u lekarza i sprawdzić, czy złamanej stopy prolaktyny u kobiet. Dla mężczyzn jest także problemem.

Co jest uważane za prolaktyna-rate u kobiet? Normalnie, to kobiety nie powinny przekraczać znaku 40-530 mU / l. Oddawanie badanie krwi na poziom hormonu, należy wziąć pod uwagę czynnik, który w różnych porach dnia, waha się. Analizy zaleca się przyjmować rano na czczo, około 9 do 12 godzin dziennie. Cykl menstruacyjny wpływa również na poziom hormonów, więc powinny być również brane pod uwagę.

Jak giperprolaktemiya lub podwyższona prolaktyna? Oto niektóre objawy zwiększonego stężenia prolaktyny u kobiet:

– cykl menstruacyjny jest rzadko lub w ogóle,

– Niepłodność,

– zmniejszenie popędu płciowego,

– posiada absolutorium z piersi,

– zwiększone owłosienie typu męskiego.

Gruczoły sutkowe mogą pęcznieć mocno. Prowadzi to do powstawania makromastii mogą tworzyć cystę i gruczolak, który zamienił się w nowotworowych nowotworu. Giperprolaktemiya znacznie wpływa na umysł kobiety. To czasami prowadzi do zaburzeń psychicznych i chorób w tym obszarze. Kiedy dziecko albo człowiek obniżona prolaktyny – normę. U kobiet, uważa się za normalną stawkę, jeśli nie jest ona spodziewa się dziecka. Ale jeśli zmniejszone stężenie tego hormonu nie tylko, ale także kilka innych, lepiej udać się do lekarza, aby wykluczyć chorobę mózgową.

Jakie czynniki wpływają na zmianę patologiczną hormonu prolaktyny? Ich zestaw: głód alkohol odbioru z powrotem łamanie ćwiczenia fizyczne, stres, zaburzenia endokrynologiczne, przewlekłą chorobą wątroby i nerek. Takie zaburzenia mogą wystąpić także po przejściu operacji na narządy klatki piersiowej.

Jak przygotować się do testu z krwi prolaktyny? Wszystkie testy, w tym ten jeden, przechodzą na pusty żołądek. W dniu poprzedzającym dostawę krwi do badania kobieta powinna powstrzymać się od kontaktów seksualnych, przegrzaniem i przepięciem ciała, palenie papierosów, przeciążeniem emocjonalnym. Tuż przed wyjazdem do biura do analizy kolekcji, trzeba siedzieć jeszcze co najmniej 15 minut. Oddawanie krwi prolaktyny jest konieczne w pierwszej i drugiej fazie cyklu miesiączkowego. Wynikiem analizy, co do zasady, jest już gotowy do następnego dnia po złożeniu.

Mężczyźni również cierpią z powodu zmiany poziomu prolaktyny. U mężczyzn, prolaktyna promuje produkcję męskiego hormonu testosteronu i prawidłowego rozwoju plemników. Na poziomie wywiera znaczny wpływ hormonu estrogenu. Normalnie ludzie poziomu prolaktyny może zwiększyć się podczas wysiłku fizycznego podczas stosunku płciowego i snu, a także emocjonalnego stresu przewzbudzenia. Szybkość prolaktyny u mężczyzn jest nieco inna niż szybkość prolaktyny zhenschin.Ona od 53-360 mU / L.

Co można powiedzieć podwyższony poziom prolaktyny u mężczyzn? Jeśli poziom jest zwiększona jest powód do przyjęcia, że następujące choroby: a guza przysadki, tarczycy, choroby podwzgórza, niewydolność nerek lub marskość wątroby. Może to być także choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń rumieniowaty układowy, reumatoidalne zapalenie stawów, rozproszonego wola hipowitaminozy i witaminy B.

Giperprolaktemiya narusza funkcjonowania gonad męskich i niekorzystnie wpływać na funkcję poczęcia. Jest to jedna z głównych przyczyn męskiej niepłodności. Zmniejszone prolaktyny sygnalizuje niewydolność przysadki mózgowej i udaru. Zalecenia dotyczące badania krwi dla mężczyzn jest taka sama, jak w przypadku kobiet.

Bądź zdrowy!