268 Shares 1446 views

Alexander Fiodorow: „Kulturystyka – sens mojego życia”

Każdy naród ma własną reputację. Na przykład, Włosi – twórcy samochodów sportowych, francuski – Don Juan, Amerykanie – pragmatyczne biznesmen … Rosyjska? Są one bardzo długo żył za „żelaznej kurtyny” i współczesnego świata muszą nauczyć je ponownie. Jest oczywiste, tylko jedno: są one zdolne do niespodzianek. Można wygrać na olimpiadzie i wynoszenia satelitów na orbitę. A jeśli jest coś, czego nie mogą? cały świat, aż do niedawna, uważa się, że znajduje się: zwycięstwo w „Olimpii”. Teraz jednak wielu specjalistów zaczęli w to wątpić. Nasz kraj jest aktywnie toruje sobie drogę do góry Olimpijskiego. I żywym dowodem tego jest Alexander Fiodorow – kulturysta z Rosji.

Wszyscy pamiętają jego genialny występ na Grand Prix w 2003 roku. Można powiedzieć, że był to najlepszy turniej, w którym kiedykolwiek uczestniczył Aleksander Fiodorow. Kulturystyka nie widział taki wspaniały show. Kiedy rosyjski kochanek wszedł na podium, Dzhey Katler natychmiast zmieniła się w twarz. Pojawienie śmierć z kosą będzie radosnym wydarzeniem dla niego. Ronni Koleman udało się zachować powagę. Ale jego szkliste oczy można przypisać ekspozycji wielokrotnie policji spojrzeć w oczy śmierci. Ku przerażeniu „Olympic”, Rosyjski kochanek był kopią ich własne. Tylko kopia była znacznie lepsza niż oryginały. Następnie Aleksandru Dali trzecie miejsce tylko z szacunku do statusu zawodowego Jay i Ronnie. A on bez wątpienia zasłużył pierwszy.

dzieciństwo

Aleksandr Anatolevich Fiodorow urodził się w 1978 roku w Petersburgu. Początkowo chłopiec był zaangażowany w sztukach walki i piłki nożnej. Ale gdy Aleksander miał 14 lat, postanowił poświęcić się kulturystyce. Fiodorow nawet zapamiętać datę swojej pierwszej sesji treningowej – 1 stycznia 1993 r. Mentor chłopiec był jego ojciec.

W wieku 15 lat, Alexander udział w Najwcześniejsze. Po kilku latach brał udział w turniejach międzynarodowych. Jednym z nich było otwarte mistrzostwa Niemiec, po którym Fiodorow stał się znany na całym świecie. W 1998 roku Alexander jako pierwszy rosyjski sportowców, którzy zdobyli w Hiszpanii. W 2003 roku zawodnik startował przeciwko, Ronnie Coleman i Jay Cutler w „Grand Prix Rosji”, zajmując trzecie miejsce. Potem został zaproszony do „Mr. Olympia 2005”. Następnie, aby uczestniczyć w tym prestiżowym turnieju marzył wszystkich kulturystów Rosja. Niestety, Aleksander był w stanie podjąć tylko 19 miejsce. Wyjaśnił, spadek ten nieregularne kształty i przygotowanie do konkursu.

szkoda

Na drodze wznoszenia do wysokości wielkiego sportu była jedna przeszkoda, która konfrontacji Alexander Fiodorow. Kulturystyka „przyznany” obrażenia sportowca. Na jednym z treningów zerwał ścięgno piersiowe, a następnie doznał poważnej operacji. Następnie Aleksander czekał na długi okres ożywienia. Ale miłość do sportu i wytrzymałości pomogło Fiodorow powrót do treningu. Z biegiem czasu, zawodnik odzyskał, ale kontuzja uniemożliwiła mu osiągnąć dobre wyniki w turnieju. Po kilku nieudanych występach wycofał kulturysta.

powrót

To, co mówi o tym sam Aleksandr Fedorowa: „Kulturystyka była dla mnie sensem życia, aw ostatnich latach wielokrotnie powstał pomysł powrotu. Mimo to, nie poszedł w szczytowej formie. Najlepszy stan byłem w Grand Prix w 2003 roku. Wtedy nie było mowy w Ameryce, gdzie poszedłem nieudokumentowanych. Zdałem sobie sprawę, że czas może upłynąć. I będę w kraju i zastanowić się, udało mi się wygrać z doskonałego kształtu lub nie w 30 lat. Oznacza to, że nie ma takiego żal w starości, postanowiłem wrócić.

Muszę „break” około 4 miesięcy. Następnie w dniu moich urodzin, dostałam mnóstwo gratulacji. Oto jeden z nich: „Przez ciebie rzuciłem narkotyki i zaangażowany w sporcie. Stałeś się dla mnie motywacją ". Bardzo miło być dla kogoś przykładem. Po konsultacji z rodziną, podjąłem ostateczną decyzję i wznowić trening. "

zasady szkolenia

Istnieje szereg zasad szkoleniowych, które w ostatnich latach rozwinęła się szkolenie Alexander Fiodorow. Kulturystyka – ten sam sport jak reszta. Dlatego, aby osiągnąć sukces trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Trening 1. wysoka intensywność

Nie trzeba liczyć powtórek – przypomina sportowca. Skupić się na skrajnej minimum. Muszą być co najmniej 8. Alexander twierdzi, że szkolenie nie dzieje ze światłem lub umiarkowane. Są one zawsze działa i ciężkie. Lepiej jest na przemian ćwiczenia na różnych grup mięśni, a nie dając obciążenie światła do tych, które pompuje się dzień wcześniej. Skoncentrować się na każdym powtórzeniu.

2. intuicyjne podejście

Czasami dobrze wiesz teorię. Ale gdy zaczniesz go używać, widać żadnego efektu. Dlatego w kulturystyce nie ufa uczucia. Nie ma dobrych lub złych wyborów. Jeśli działa, to jest właśnie dla Ciebie.

3. Ciężkie wagi

Głównym sekret wzrostu mięśni – wzrost o wagach operacyjnych. Jakie są cięższe, tym lepiej! Jest oczywiste, że postęp w tej sprawie zajmie lata. Ale nie ma innego sposobu.