158 Shares 1399 views

Przynęty zimowe Okoń z ich rąk. Catchability zimowe obrotówki na okonia

Miłośnicy łowienia okoni zimą jest często wykorzystywane jako przynęty domowej roboty przynęt. I to nie w gospodarce. Złapać dobrą kopię, ale wciąż trolling własnej roboty – jest to dodatkowy dreszczyk emocji.

Przynęty zimowe Okoń z rękami zrobić przystawkę. To nawet nie potrzeba żadnego sprzętu. Wszystko co jest potrzebne – to surowiec, proste narzędzia ręczne oraz pragnienie. Ale najpierw niech określić korzyści z przynętami w okonie, a także podstawowe wymagania do domowych przynęt.

Przewagę nad innymi rodzajami przynęt przynęty zimowe okoni

Wiadomym jest, że okoń zimą można złapać na przynętę na żywo (Bloodworm, chruścików, maggot), zwykłym uchwycie na bezmotylku i trollingu. Pierwsze trzy przynęty doskonałą pracę ze swojego zadania głównie w małych i średnich głębokościach do łapania nauki „matrosika”. Jeśli mówimy o Gorbaczowa, który znajduje się na głębokości 5 metrów – jest to prawdziwy drapieżnik rybacki zimą. Bombki na basie, szczególnie duże rozmiary, to jest po prostu niezastąpiony. Na głębokość jest lepiej widoczny, nie burzyć kursu, a dobra gra przynęty jest w stanie doprowadzić do humpback życia nawet w okresach niskiej aktywności.

Jakie właściwości musi mieć zimowe bombki na okonia

Głównym celem jest przyciągnięcie drapieżnika przynęt zimowe z jego gry. Bez jakiejkolwiek przynęty – to tylko kawałek metalu. Że gra jest ustawiona, łyżka musi mieć odpowiednią wagę i kształt. Dla małego okonia przynęty użył długości 2 do 5 cm, ale dla „humpback” stosowany większych modeli – od 5 do 9 cm.

Markowe catchability zimowe błystki dla okonia, pomimo faktu, że są one wykonane z materiałów takich jak stal nierdzewna, miedź i aluminium, które same w sobie mają kolor ryb, bardzo często mają oryginalny lakier. Rysunek imitujące oko ryba, fin lub plamka krwi może uzupełniać ogólny obraz i zwiększyć skuteczność przynęty.

Spinner, w zależności od potrzeb, może być wyposażony w pojedynczym, podwójnym lub potrójnym hakiem. Jego rodzaj i ilość są wybierane na podstawie rozmiaru przynęty.

Najpierw spróbujmy zrobić prosty zimowe przynęt na okonie z ich rąk. DIY zdjęcia zostaną przedstawione poniżej. Aby nie wydawać pieniędzy na materiały, to najlepiej zacząć od tego, co leżało pod swoimi stopami.

Przynęty zimowe Okoń z ich ręce z puszek po piwie

Praktyka w produkcji błystki może być konwencjonalnym bank piwa, kawy lub puszkach. Przynęty cienkiej blachy aluminiowej lub cyny może być stosowany do połowu „matrosika” w mieszkaniach w strumieniu zerowego. Narzędzi potrzebujemy do nożyczek metalowych, szydło i papierem ściernym. Wymaga to również dwa uzwojenia pierścień i tee № nie większy niż 7.

Cut Bank i wyprostować go na liście. Papier ścierny usunąć farbę z zewnątrz. Zastosuj znaczników preform wymiarach 2 x 4 cm. Wytnij je. Ostre krawędzie i rundy AWL otwory otworze pierścienia. Ponadto, wszystkie szlifować, pozbycie się zadziorów.

Teraz przyszła błystki trzeba zginać na osi pionowej. Aby to zrobić, należy umieścić obrabiany w zwykłej tabeli łyżką, miękką, zaokrągloną powierzchnię z siłą wygładza ją, czyniąc konieczną formę. Następnie pierścień i zamocować haczyk. Korzystanie paznokci polskich czerwonych kolorach, mogą być malowane szef obrotówki. Teraz możesz doświadczyć.

To, oczywiście, nie na błystki catchability zimą na okonie, ale one działają, szczególnie w okresach wysokiej aktywności paski drapieżnika.

Pilker okoń pincet

Pilker – mały Okunevaya łyżka do połowów zimowych. W środowisku domowym jest wykonana z jednego kawałka stali nierdzewnej, srebra, mosiądzu lub miedzi.

Robimy małe ryby na pilker „matrosika” z konwencjonalnymi pęsetą przeznaczonych do celów kosmetycznych. Wszystko, czego potrzebujemy – to samo pincety, a raczej jeden z jego „stopy”, piła, wiertarka z cienką wiertła, plik, papieru ściernego, dwa uzwojenia pierścienia i potrójne hakowych.

Oznacz połowę pincety tak, że jedna trzecia długości przyszłej pilkera stanowiły wycięciami i dwie trzecie – na gładkiej powierzchni „nogi”. Piła wyciąć puste zostaje wygładzona z pliku, a zaokrąglone krawędzie cięcia. Dalej wzdłuż krawędzi otworów do montażu pierścieni uzwojenia. Po tym, wszystko starannie szlifować papierem ściernym. Fix pierścień i mocowana na haku, gdzie nacięciami. Łyżka gotowy.

Pilker uchwytu z łyżką

Przynęty zimowe Okoń z ich rąk może być nawet wykonane ze zwykłej deser lub łyżeczki, a dokładniej z ich zagród. Proces ten jest w zasadzie jest taki sam: znak obrabianego materiału do wymaganej długości są cięte, otwory i pierścień mielenia. Zamocować haczyk na boku, który jest szerszy. Jeśli uchwyt łyżka ma pewien wzór na jednej z powierzchni, nie martw się, niech pozostanie. W razie potrzeby, z jednej strony pilkera mogą być malowane w wybranym kolorze za pomocą paznokci.

Opisane pilkery dobrze radzić sobie ze swoim zadaniem w połowach okoni na płytkich głębokościach w stojącej wodzie.

„Trehgranka” z kablem zasilającym

Od tradycyjnego przewodu aluminiowego kabla elektrycznego może być dobrą trójkątnej tarczy, takie jak te wykonane przez firmę „Acme”. Wymagana długość rdzenia kabla o trójkątnym przekroju trójkątnym wysokości 1 cm i długości 4 cm. Krawędzie cięcia pod kątem 30-45 stopni przędzarek tak, że przedmiot obrabiany profil podobny do trapezu. Na odcinkach pierścienia wiercone otwory w zegarku. Aluminium przynęty rozmiarze będzie miała przybliżoną masę 4,5-5 g, co sprawia, że bardzo przydatne do polowania „humpback” na głębokości większej niż 5 m.

Domowe „Kastmater” rura miedziana

Bez większych trudności można zrobić przynęt zimowe okoni ich rukamiiz rury miedzianej. Jeśli wykonane prawidłowo, będą działać lepiej niż korporacyjnej „Kastmastera” z tej samej firmy „Acme”.

Do tego domowej roboty, musimy:

 • kawałka rurki miedzianej o przekroju 8-10 mm;
 • Wiertarka z zestawem wierteł;
 • Piła do żelaza;
 • lutowania, lutowania twardego lutu kwas;
 • kątomierz;
 • Plik igły;
 • Emery szmatką;
 • 2 uzwojenia pierścień;
 • podwójny (potrójne) wielkość haka № 7-8

Używanie kątomierz narysować linię rozciągającą się w prawo pod kątem 17 stopni. Przesunięcie punktu początkowego 3-4 mm na lewo i zawierają drugą linię w tym samym kierunku, lecz pod kątem 23 stopni.

Teraz piła odcinaj brzegów rury po obu stronach, tak, aby mieć podłużną podkładkę jednokierunkowe. Następne Grey lutowania przetwarzać wewnętrzną stronę obrabianego kwasem, napełnić go ze stopionym lutem. Odsuwając się od krawędzi 2-3 mm Otwór chwytliwe pierścienia, a następnie starannie zmielić na powierzchnię, dopóki nie zostaną całkowicie gładka. Następnie czepia pierścienie i haka.

Praktyka pokazuje, że bas zima przynęty rybackich, takich jak „Kastmaster” bardzo skuteczne, nawet jeśli jest to domowej roboty. Zwyczaj na pierwszy rzut oka w postaci Spinners tworzy niepowtarzalną grę przynęty, a obraz wizualny stworzony przez organ dwutonowe, doskonale przyciąga żadnego drapieżnika.

Homemade głęboka łyżka „torpedka”

W praktyce, będziemy starać się bardziej wyrafinowane zimowe przynęt na okonie z ich rąk. Rysunki przyszłego pre-przynęty zrobić na papierze. Rysunek postać w formie kropelek wydłużonych 30-40 mm. Szerokość "torpedki" w górę – 10 mm, w dolnej części – 3 mm. Następnie zrobić szablon papieru rzeźba nasz rysunek.

Teraz trzeba przygotować materiały i narzędzia. Potrzebujemy:

 • Arkusz miedzi o grubości 0,5 mm;
 • szydło;
 • nożyczki metalowe;
 • lutownica i kwas lutowniczy;
 • młotek;
 • wypalania z zaokrągloną powierzchnią uderzającą kołek lub zestaw kulek ze stali;
 • grubość opony;
 • Długość drutów miedzianych o przekroju 0,5-0,6 mm;
 • Hak № 4-6 (pojedynczy);
 • file;
 • papier ścierny.

Przeniesienie wzoru z blachy miedzianej i cięcia dwie identyczne formy wstępnej. Każdy z nich powinien mieć kształt wypukły na całej powierzchni. W tym celu obrabiany położył na grubej gumy z tłokiem lub metalowej kulki wielkości i wymaganej młotkiem dołączyć wypukłość powierzchni.

Następnie wnętrze każdego z tych elementów do obróbki kwasem i pokrywa warstwę lutu. Z drutu miedzianego jest konieczne, aby dwie małe pętle do mocowania pierścieni kręte i przylutować je do wnętrza jednej z bocznych ścian.

Następnie połówki należy złożyć i linia połączenia lutowane, tak że woda nie wchodzi do wnętrza przędzarki. Po zakończeniu najważniejszych dzieł kęsów starannie oczyszczone z pliku i papier ścierny do szlifowania, tak długo, jak nie stać się całkowicie płaska i gładka.

Gwintowany pierścień otworów zegarowy. Hak jest przymocowany do szerokiej stronie przędzarki.