379 Shares 3495 views

2110: wymiana końcówek kierowniczych. Charakterystyka pracy

Często na wymianę końcówek kierowniczych 2110, a nie koleją. A procedura ta jest nieodłącznie nie stwarza wiele trudności, tylko warunkowe mogą powstać w procesie. Często są one związane z faktem, że nakrętki regulacyjne są pokryte rdzą, a oni po prostu nie można odkręcić. Ale, aby pomóc w tej sprawie powinny pochodzić dowcip i znajomości podstawowych praw fizyki. Ale najpierw trzeba zrozumieć, gdy trzeba wskazówek zastępczych.


Diagnoza stanu kierownicy

Pierwszy dzwonek do tego, co jest konieczne, aby wymienić końcówkę drążka 2110 – jest pojawienie się luzów. Kierownica jest znacznie gorsza zaczyna się obracać, jego wolny skok zwiększa komfort jazdy cierpi. Ponadto, możliwe jest, że obce dźwięki zaczynają się pojawiać po włączeniu kierownicę. Oczywiście, jak tylko grzech na końcówce nie jest konieczne, ponieważ może pojawić się kryzys podczas noszenia piłki, łożysko.

Aby upewnić się, że faktycznie istnieją problemy z układem kierowniczym, trzeba toczyć rękawy i postawić diagnozę. W tym celu wystarczy czasami ręcznie korbą szczytówki. Jeśli porusza się swobodnie, należy pomyśleć o remoncie. Z tego powodu nie jest lekki skok kierownicy, powodując cierpienie i komfort podczas jazdy. Kłucie palcem i mówi, co jest potrzebne w wymianie końcówek kierowniczych 2110.

Przygotowania do remontu

Z góry, możliwe jest nawet na kilka dni przed planowanym rozpoczęciem naprawy, ostrożnie traktować wszystkich połączeń gwintowanych przenikliwe smar. Obfite, tym lepiej, bo trzeba pozbyć się brudu i rdzy. Pierwsza akcja – wycieczka do sklepu. W rzeczywistości wymiana końcówek kierowniczych 2110, których cena wynosi 400-450 rubli, to będzie tanie. Ale jeśli nie ma narzędzia, trzeba wydać pieniądze, aby go kupić.

Więc trzeba w arsenale musi mieć przynajmniej najprostsze striptizerkę, dzięki któremu o wiele łatwiejsze do demontażu końcówek kierownicy z obrotowym stojaku pięści. Ponadto klucze 27 i 24. Z ich pomocą załamując wykonywane z nakrętkami oporowych. Jednak to wszystko, co jest wymagane. W rzadkich przypadkach może być konieczne kanister gazu. Aby dowiedzieć się, jak używać go w tej trudnej lekcji, dowiesz się trochę niższa.

Demontaż końcówki kierownicy

Początkowo, po prostu trzeba wybrać wszystkie nakrętki na prętach. Wyposaża klucze 24 i 27, wspinać się pod maską. Znajdź nakrętek regulacyjnych. Należy zauważyć, że zewnętrzne nakrętki odwróconymi gwintem prawym. To dzięki specjalnej konstrukcji układu kierowniczego. W celu zapewnienia bezpiecznego użytkowania muszą być dokładnie ten wątek w użyciu. Jeśli traktować wcześnie penetrujący smar nici, a następnie w 2110 wymiana końcówek kierowniczych nie będzie trwało długo.

Ale jeśli nie można tego zrobić, odkręcić nakrętkę, konieczne jest, aby przeprowadzić kolejne czynności. Weź śrubokręt i raskontrite śruby, które są produkowane łączniki do połączeń kolejowych. Odkręć dwie śruby, a następnie trzeba wywiesić przednie koła i usunąć je. Usuń szpilki od czubków palców i zdjąć nakrętkę. Z pomocą palca spychacza jest wytłaczany z golonka Strut.

Jak odkręcić nakrętki?

Teraz, z wymianą końcówek kierowniczych 2110 z rękami w posiadaniu tak szybko, jak to możliwe, konieczne jest stosowanie dwóch metod skręcania orzechów. W pierwszej kolejności, oczywiście, jest w szponach dociśnięcie. Pierwszy zestaw w środkowej części z nich, są chwytania, a następnie odkręcić nakrętkę kluczem 27. Powoli, lecz musi się wydostać. Oczywiście, rzeczy nie zawsze tak dobrze się skończy. To nie będzie bardzo dobre, jeśli nakrętka nie da się, nawet jeśli ona jest od dawna pod wpływem penetrujący smar. W tym przypadku, to zapisuje tylko drugi sposób.

Wcześniej było wzmianki o zbiorniku gazu. Tutaj jest potrzeba wykonania drugiego sposobu. Przy tym, po czym całość ogrzewa się do nici wysokiej temperatury. Jeżeli nie ma kasety, umieścić na kilka minut w pozycji na kuchence gazowej. Kiedy metal jest wystarczająco rozgrzany, można strzelać gotowy „danie” z ognia i służyć na kowadle. Pobity młotkiem, ale nie bardzo silny, tak długo, jak były ostre, pomaga pozbyć się rdzy i brudu, które narosły na gwincie. To wszystko, teraz można spróbować delikatnie przekręcić nakrętki. Wystarczy spojrzeć na swoje wymianą końcówek kierowniczych nie ponad 2110 oparzeń. Pracy z gorącym metalem w zaradczych.

wniosek

żerdź działa w odwrotnej kolejności. Następnie zainstalować je najpierw na szynie, ale pierwszy punkt połączenia litologicznych dobrze nasmarowane. Luźno śruby, ale nie spiesz się je dokręcić. Po zainstalowaniu pręty, trzeba wkładać palców w czubkach kostkach kierujących. Jeżeli koło nie jest włączony, a następnie będzie dostarczać najdokładniejsze konwergencji. Ale nadal po wskazówki zmienia, odwiedzić stacje dla celów przechodząc załamanie procedur dostosowawczych i przednią toe. Procedura ta nie jest rekomendacją, ale obowiązkowe. Należy zauważyć, że przedmiotem wymiany bez pręty regulacyjne gumy zużycia palców będzie nierówna, a obsługa samochodu będzie cierpieć. Będzie to ciągnąć na bok, a to stwarza zagrożenie dla swojego życia.