220 Shares 9068 views

Silnik współpracuje z możliwych przyczyn usterek: i rozwiązać problem

Każdy kierowca wielokrotnie w obliczu niestabilnej pracy silnika. Przejawia się to w prędkości pływania, zarówno pod obciążeniem i na biegu jałowym. Silnik może działać sprawnie, a następnie pojawia się uczucie, że on umrze. Jednak po raz kolejny zaczyna pracować stabilnie. Co jest tego powodem? Spróbuj zrozumieć, dlaczego silnik pracuje z przerwami, a także dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem.


Przypadki unstability silnika spalinowego i próbuje wyeliminować

Podczas pracy silnik może drgać. Czasami po prostu nie może być normalne, aby przejść przez samochód. Eksperci nazywają pielęgnacji samochodów różnych powodów. Tak więc, niektórzy mówią w niestabilnym winnego uszczelkę pod głowicą cylindra. Jednak późniejsza wymiana to nic nie daje. Drugi diagnosta ekspert twierdzi, że zawory winy. Jednak po korekcie jest znowu bez rezultatu. na wlocie specjalista twierdzi, że gaźnik / wtryskiwacz nie jest dobre i trzeba kupić nowy lub czyste. Ale, oczywiście, wynik jest jeszcze niezadowalająca.

Co byś zrobił, a silnik pracuje nierówno. I okazuje się, że w tym przypadku problemem było tramblera plug – chip, który jest podłączony do rozdzielacza zapłonu. Z powodu tego kontaktu jest zepsuty. Jak można zauważyć, że nie zawsze jest niestabilna praca wiąże się z gaźników, świece i inne węzły. Najczęstszym okablowanie wina. Będziemy mieszkać w tej sprawie.

Przyczyny niestabilnego działania: zapłon

Pierwszy powód – jest nieprawidłowe iskra. Nawet jeśli nie będzie działać lub nie działa poprawnie pojedynczą świecę, stabilna praca agregatu będzie niemożliwe. Przynajmniej jeden cylinder silnika będzie działać szorstki.

Taka praca jest związana z wadliwej cewki zapłonowej w silniku. To nie zdarza się tak często, jak różne problemy z świec. Ale nie wyklucza problemu. Rozumiem, że z cewką, która nie jest w porządku, to jest możliwe, aby iskry. Jeżeli jego ilość znacznie zmniejszona, a w efekcie prowadzi do niestabilnych i zakłócenia w pracy silnika spalinowego.

Wielu kierowców byli zaskoczeni, ale często silnik pracuje z usterek nie ze względu na gaźnik lub wtryskiwacz – przyczyna posiniaczone lub uszkodzonej świecy zapłonowej drut wysokiego napięcia. W efekcie prowadzi to do spadku mocy silnika, jego nieprawidłowego działania i innych problemów.

Wróćmy do pokrywy i styka się z tramblera jako przyczyna silnika niekonsekwentny wydajności. Jeśli samochód jest wyposażony w zapłon kontaktowej, silnik może sprawnie działać w przypadku kontaktu ze szkód. O jakiejkolwiek stabilności „na biegu jałowym” może być zapomniane. Ponadto, istnieją sytuacje, w których zlokalizowane otgoraet węgiel w środku tramblera pokrywa z jego wewnętrznej stronie.

System zasilania i niestabilna praca silnika

Niezawodność systemu elektroenergetycznego – gwarancja gładkiej i stabilnej pracy silnika. Rozważmy typowe usterki, które powodują niestabilne obroty silnika spalinowego.

Jeżeli silnik nie pracuje prawidłowo, przyczyny mogą być niskiej jakości benzyny. Dziś na stacjach benzynowych sprzedających to paliwo jest bardzo powszechne. Jeśli wypełnić samochód złej jakości paliwa, prędkość obrotowa silnika będzie unosić, a drganie samochodu. Czasami samochód po prostu nie chce iść. Eksperci zalecają, że w tej sytuacji, aby spuścić całą kontrolę paliwa oraz paliwa do obecności wody w nim. Jeśli benzyna całkowicie osuszony, pompa pompuje całą autostradę. Ponadto, nie będzie źle umyć gaźnik i wymiana filtrów paliwa.

Zapchany filtr paliwa i gaźnik – jest to jedna z możliwych przyczyn. Śmieci w gaźniku może spowodować uszkodzenie roślin silnika. Jeżeli zatkania kanału i dyszy, mieszaninę paliwo nie będzie w stanie w pełni do komory spalania. To jest natychmiast odzwierciedlane w silniku spalinowym.

Zakłócenia w silniku spalinowym i sprzętu elektrycznego: znaki, środki

Jeżeli silnik nie pracuje prawidłowo i nie ma poczucia, że stoisko silnik teraz, trzeba zwrócić uwagę na obrotomierz. Jeśli w momencie unstability swoich drgania ręki, przyczyną usterki można znaleźć w układzie elektrycznym. Są to objawy krótkotrwałych zakłóceń w układzie zapłonowym (nie zapłonowej). Jeśli nie ma obrotomierz, określić problem z iskrą może być bez niego. Samochód gwałtownie szarpnięcia podczas jazdy.

Ale to nie zawsze jest możliwe, aby szybko wykryć przyczyny krótkotrwałej utraty iskry. Często, jak wspomniano powyżej, jest to zły styk lub cewka. Innym winny jest kondensator zanieczyszczony złącze. Jeśli zainstalowano nowe kontakty, a silnik nie pracuje płynnie, to znaczy, że są złe.

Czasowy i kondensator

Jeśli problem w kondensatorze na zegar (i może on ulec uszkodzeniu w całości lub częściowo), silnik będzie wiatr może prawidłowo i stabilnie pracuje na biegu jałowym. Ale w trakcie przenoszenia urządzenia będzie skakać. Mówi o zepsutej kondensatora. Zdejmij pokrywę z tramblera, karmione suwak tak, że otwarty styk. Jak to sprawdzić? Ręcznie przekręcić suwak tak, aby otworzyć kontakt.

W procesie otwierania iskrę powinna poślizgu. Gdy kondensator zepsuty będzie niebieski i wystarczająco silny.

Również na zegarze może być niewystarczająca lub zbyt duża przerwa na stykach. To powoduje niestabilną pracę silnika. Pręt może zwisać z boku na bok. Instalowany krzywek i suwak. Kontakt zostanie otwarty bez specjalnej definicji, które dadzą awarie. Konieczne jest, aby wymienić pręt tulei lub czasomierza całkowicie.

Przewody wysokiego napięcia

Omówiliśmy już tego powodu wyżej. Jeśli silnik pracuje nierówno (wtryskiwacz lub gaźnik, to nie ma znaczenia), pierwszą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę na podłączenie przewodów. Jeśli wtyczka jest pokryta zieloną patyną, konieczne jest, aby olej kapie na niego, a następnie czekać. Smar koroduje tlenki i usuwa je. Można także zrelaksować się i dokręcić śruby mocujące przewody do cewki zapłonowej.

Jeśli to nie pomoże, a następnie przez zastąpienie łatwo można znaleźć wadliwą część. Ale trudność jest taka, że jeśli cewka zapłonowa pracuje w części, aby go zidentyfikować tylko poprzez zastąpienie znanego Nowy.

Czynienia z przerwami – nie wykorzystuje

Nie należy mylić niewypał z trojaczków, gdy nie działa jeden z cylindrów. Gdy silnik „troit” nie będzie szarpnięcia. W tym przypadku, zły projekt. I na biegu jałowym będzie nadal drgały.

Jeżeli samochód VAZ-2107 silnik pracuje w sposób przerywany, to problem jest zdecydowanie z układu zapłonowego. Jeśli ostry naciskając silnik zgaśnie gaz, a potem podniósł się i zaczyna nabierać tempa, powód w gaźniku. Układ zapłonowy nie jest winien. Rzadko awarie mogą być związane z wadliwej cewki. Ten ostatni powoduje słabą iskry.

pompa paliwa

Zdarza się, że zły pompa paliwa tłoczy paliwo, ale nie ma żadnych zakłóceń w trybie cichym.

Konieczne jest mocno nacisnąć na pedał gazu, samochód zaczyna drgać, gdy nie będzie szarpnięcia. Silnik będzie stoisko, a następnie podnieść ponownie. A jeśli zresetować pedał i naciśnij go ponownie, silnik będzie ponownie płynnie. W tym przypadku zaleca się, aby wymienić lub naprawić pompę paliwa lub jego laskę. Dlaczego silnik pracuje z wadami? Brakuje benzyny ze względu na fakt, że pompa paliwa nie działa sprawnie.

Na biegu jałowym i przerw w pracy

Jest to również jeden z najczęstszych problemów napotykanych przez większość właścicieli samochodów. Przyczyn tego jest wiele. Gdy wada ta zależy od typu silnika – gaźnik czy wtrysk jednostka jest. Rozważmy każdy rodzaj oddzielnie.

carbureted samochody

Jeśli silnik pracuje nierówno na biegu jałowym, może to oznaczać, że ustawienie XX wieku wysiadł z gaźnika. Jest on dociskany w kierunku uboższą mieszankę paliwa. W tym przypadku zaleca się, aby wyregulować prędkość obrotową biegu jałowego 800-900 obr / min na gaźniku.

Możliwe jest również awaria zaworu elektromagnetycznego. W tym przypadku silnik będzie działać prawidłowo tylko wtedy, gdy w pełni przedłużone ssanie. Jeśli go usunąć, silnik natychmiast stragany.

Niestabilnej pracy silnika jest również związany z zatkanie dysz lub kanałów nieaktywnych gaźnika. Tutaj paliwo nie jest wystarczająca ilość powietrza. Ten problem można rozwiązać szybko czyszczenia gaźnika w ogóle, a dysze.

Jeśli istnieje nadmiar zasysanego powietrza, ale również prowadzi do powstawania chude. W konsekwencji, silnik działa z przerwami na biegu jałowym. Sprawdź połączenia wlotowych pod kątem szczelności.

silnik wtryskowy

Nowoczesne jednostki bardziej technologiczne, ale nawet z nich ma problemy wtrysku. Często problem jest związany z podziałem czujnika. Ponadto, istnieją problemy z świece, dopływem powietrza (tutaj na przepływomierza dysza powinna DFID). Może ona zasysana z „zewnątrz” w systemie.

Nie należy również wykluczyć problemy z przewodami. Często nie powiedzie się lub czujnik biegu jałowym zawór EGR.

Przerwy w zimnego silnika

Zazwyczaj samochód zaczyna, a potem stragany. Wtedy następnym włączeniu przycisku silnik pracuje normalnie. W pierwszym przypadku, paliwo opuszcza pompę paliwa w zbiorniku paliwa i już w komorze pływakowej gaźnika. Po włączeniu przycisku i uruchomić silnik pracuje normalnie, ale pompa nie została jeszcze usiadł do pompowania benzyny do gaźnika. Z tego powodu, gdy silnik jest zimny nie działa poprawnie.

Można także przygotować pereobogaschenie gaźnik lub zbyt ubogą mieszankę. Powodem zespoły dysz wtryskiwacza, że „na zimno” daje złe części mieszanki w cylindrze. Rozwiązanie – czyszczenie na stoisku.

Podsumowując. Jak widać, silnik staje się niestabilny z powodu różnych przyczyn. Pierwszą rzeczą, aby zwrócić uwagę na układzie dolotowym i zapłonu. Być może problem jest w każdej instalacji lub czujnika.