719 Shares 8086 views

Longrid – co to jest? Zasady tworzenia i przykłady

Nie tak dawno temu w tekście przestrzeń internetowa, nowa koncepcja – longrid. Szybko zyskał popularność zarówno wśród klientów, a wśród wykonawców. Spróbuj dowiedzieć się, co to jest i jak to zrobić longridy.


Kilka lat temu dominowały twierdzenie, że w internecie są dobre, krótkie teksty, tak długo nikt nie potrzebuje, ponieważ ich długi odczytu. Ale w 2014 roku, punkt zwrotny. Firma Newswhip przeprowadził badanie news, który wykazał, że największa liczba odczytów zebrano 2 rodzaje tekstów dość krótki (do 500 słów) i długich (1200 słów). Te ostatnie, w rzeczywistości być interesujące dla nas.

definicja

Longrid – Ten artykuł rozpoczęty przez długi odczytu. Tekst one zwykle (ale nie jest to ścisła reguła) jest podzielony na kawałki za pomocą różnych elementów multimedialnych, infografiki, zdjęć i tak dalej. Ten artykuł pomaga odczytać formatu materiału z dowolnym nośniku elektronicznym. Ponadto, taki układ pomaga w tekście czytnika pełne zanurzenie w tej dziedzinie. Wbrew powszechnemu przekonaniu, niektóre longridy nie są zjawiskiem nowym. Wiele magazynów druku już korzystać z tego gatunku do tworzenia artykułów.

typy longridov

Początkowo longridy dziennikarze pisać tylko dla czasopism i gazet. Ale stopniowo Internet zmienia sytuację. Nawet zaczęły pojawiać się różne platformy blogowe, automatycznie tworząc nowy gatunek dla Internetu.

Co do zasady, każda duża ilość papieru jest uważany longridom. Jednakże, istnieje osobne podgatunki gatunku, który jest teraz tylko popularne w internecie – longrid multimedialnej. Nacisk tutaj nie tyle na teście, ale na takich składników, takich jak zdjęcia, filmy, infografiki, taśm interaktywne, prezentacje, mapy, pliki audio, wykresów i innych.

Takie duże projekty nie są dziennikarzem. Praca na nich cały zespół, który to producent, dziennikarz, projektant, fotograf, filmowiec. W związku z tym budżet na tworzenie takich longrida będzie raczej duży. Dlatego większość obecnie istniejących takich projektów została ustalona redakcje największych serwisów agencji informacyjnych, gazet i czasopism. Na przykład, TASS, „Kommiersant”, „AIF”, „Komsomolskaja Prawda” i tak dalej.

Powodem popularności

Przede wszystkim longrid – wielką szansę, aby przyciągnąć uwagę publiczności. Dlaczego tak wiele publikacji odnoszą się do tego gatunku. Czytelnicy całkowicie zanurzone w „szumu informacyjnego” i longrid jest dość łatwe do stłumienia „szum”.

Dzisiaj, wiadomości nie przyniosły taki skutek, który wyprodukował kilkanaście lat temu. Nowością artykułu jest stracone tak szybko, że nie ma znaczenia, kto pierwszy poinformował o incydencie. Po tym wszystkim, składnik informacje autorskiego tekstu nie chroni. Sytuacja ta grozi wydawców upadłościowych. Ze względu na nośniku nie longridov tylko przyciągnąć czytelnika, ale także zmusił go do powrotu do witryny z wyszukiwarek, linki dzielić się ze znajomymi w serwisach społecznościowych, aby umieścić swoje ulubione strony do zakładek.

cecha

Ale tak czy inaczej, longrid – ten tekst. Oraz charakterystyka tekście przedstawiamy następujące:

 • Objętość – nie mniej niż 1500 słów. Należy pamiętać, że najbardziej popularny longrid The New York Times, poświęcony nielegalnych imigrantów z Indonezji i uczestniczyło około 47 tys spisu składała się z 10 500 słów.
 • Szczególną uwagę przywiązuje się do informacji. Powinien on być bardzo wysokiej jakości i wyróżniają się na wszystko, co jest publikowane na innych stronach.
 • Prace nad longridom wymaga dużo czasu i wysiłku. Autor musi badać temat i pokazać, że z niezwykłym kątem, aby znaleźć nową wiedzę, inaczej czytelnik będzie rozczarowany z art.

 • Tematy dla takich tekstach zawsze powinien być poza zakresem danej sytuacji. Powinny one opisują nowe trendy, wydarzenia, istotnych zmian, i tak dalej.
 • Ponadto, większa przejrzystość jest potrzebna, co ułatwi percepcję czytelnika – ilustracje, zdjęcia, video, grafika, i tak dalej ..

Tworzenie longrida

Longrid w swojej strukturze przypomina projektanta. Tekst w tym gatunku jest zmontowany z fragmentów opowiadań, raportów, a następnie uzupełniony o kilka brakujących informacji. Ale przechodząc do projektanta, tak aby czytelnik był w stanie do końca tego artykułu, aby uzyskać wyczerpujące informacje na ten temat. Zazwyczaj, artykuł jest opracowana w porządku chronologicznym. Ale są projekty, gdzie czytelnik zdecyduje się przeczytać jego część, w którą stronę iść.

algorytm

Podobnie jak wiele gatunków longrid – jest w rzeczywistości, szablon. Oznacza to, że aby napisać artykuł na dowolny temat należy według tego samego wzoru. To patrzymy na:

 • Najpierw musimy zrozumieć, do którego będzie skierowany tekst. Oznacza to, że określenia grupy docelowej i jej interesom, „rysować” niepewny portret czytelnika.
 • Teraz tematem jest wybrany, a pozycja, z której zostanie ona ujawniona. Pomysł jest wybrana na podstawie preferencji grupy docelowej. Nie staraj się napisać artykuł naukowy, przeciążony terminologii, ponieważ nikt nie będzie go odczytać. Należy zawsze prowadzony przez czytnik. A jeśli temat jest wybrany dość duże, a następnie zapala się jeden z jej aspektów.
 • Zanim zaczniesz, zrób plan. To będzie, z jednej strony, dostroić do harmonii pracy, az drugiej – do zrozumienia, że pojawi się w końcu. Oprócz pisania longrida wystarczy plan, ponieważ duże ilości informacji jest trudne do struktury i jest łatwo przegapić coś ważnego.

Zaleca się, aby plan specjalną kartę – będzie to znacznie łatwiejsze do opracowania odpowiedniej struktury i znaleźć odpowiednie elementy interaktywne (zdjęcia, grafika, wideo, itd.). Jeśli powyższe longridom pracuje cały zespół, nie będzie możliwe bez planu do dystrybucji wśród uczestników. I pamiętaj, że najlepszy longridy zostały napisane według wstępnie zaprojektowanej konstrukcji.

 • Kolejnym etapem jest najważniejsze i trudne – aby zebrać niezbędne materiały i przygotować je. Pogodne ilustracje, pożądane jest, aby rozwijać się równolegle do zharmonizowania z tekstem.
 • Przygotowany materiał jest konieczne do wydawania i publikowania. Do tej pory istnieje wiele różnych serwerów, które będą w stanie pomóc.
 • Końcowy etap – promocja. Można go uruchomić jeszcze przed publikacją longrida.

Czy mogę używać longrid do celów komercyjnych?

Aby rozpocząć się odpowiedzieć na pytanie: co powie czytelnikom longrid? Tematy może to być dowolny, ale powinien być tekst informacyjny. Sama nie przeprowadza orientację reklamową, bo nikt nie będzie go odczytać. Ale użycie longridom w celach komercyjnych jest nadal możliwe. W jaki sposób? Bardzo proste.

Fakt, że język ten może wyciągnąć czytelników. W ten sposób stała publikacja longridov zwiększyć ruch na swojej stronie, a użytkownicy spędzają czas na niego. Plus, że przyciągają ruch z sieci społecznościowych. Zatem longrid handlowa jest ani reklamy, ani sprzedający teksty. Służy ona do przyciągnięcia potencjalnych klientów na swojej stronie internetowej, a także może dostarczyć przydatnych informacji na temat firmy, świadczonych usług, i tak dalej.

Longrid: przykłady

Przykłady tego gatunku są artykuły w czasopismach, takich jak „Dookoła Świata” i jego wersji zagranicznej – GEO. Należy zauważyć, że te publikacje zbliżył longridam nawet zanim takie teksty stały się popularne w Internecie. Dlatego na łamach tych pism można znaleźć wiele przykładów jesteśmy zainteresowani gatunku.

Pomimo ogromnej popularności longridov nie mogę powiedzieć na pewno, że gatunek przyszłości publikacji internetowych. Wiele zależy od tego, jak dziennikarze uczą się dobrze współpracować z podobnymi tekstami, uczyć ich, a co najważniejsze, jest w stanie zrozumieć tego, czy cel przede wszystkim niezbędne do czytnika.

Teraz longridy aktywnie wykorzystywane głównie tylko w środowisku informacyjnym. Dla handlowych i biznesowych celów praktycznie stosowane. Ale nawet w tych obszarach, w tym gatunku ma wiele perspektyw.

Podstawowe formy materii w ruchu
782 shares 4049 views
Poeta Alexander Kushner
189 shares 4359 views
Co jest passionarnost? znaczenie
583 shares 4934 views