658 Shares 7689 views

Lista bajki Kryłowa dla wszystkich okazjach

Zazwyczaj lista niektórych z bajki Kryłowa pozostają w świadomości wykształconych ludzi z kursu szkolnego programu literatury. Ale pomyśl o ich autora znacznie mniej. Spróbujmy w celu uzupełnienia tej niefortunnej zaniechania i przyjrzeć się bliżej do osoby, która napisała znaną bajkę dla nas.

Na tle klasyki

Poeta i bajkopisarz mieszkał i pracował w jednym czasie z Puszkina, Karamzin, Żukowski i Vyazemsky. Z wieloma postaciami złotego wieku kultury rosyjskiej , był przyjacielem i nie zgubić się w ich cieniu. Kreatywna spuścizna Ivana Andreevicha Krylova w literaturze rosyjskiej zajmuje szczególne miejsce. Często bohaterowie jego utworów są pierwsze zdjęcia artystyczne, z którym osoba stoi, gdy uczą się czytać. lista bajki Kryłowa jest obszerna, a na każdą okazję są obrazy i sytuacje, które są najbardziej odpowiednie do nich. Bohaterowie tych opowieści żyją ich fikcyjnego życia przez prawie dwieście lat. I fakt ten można wytłumaczyć tylko tym, że usunięto je z ręki utalentowanego mistrza artystycznego wyrazu.

Biograficzne fakty i kreatywność

Iwan Andriejewicz Kryłowa żył długo. Jego twórcza biografia obfituje w wiele wydarzeń. Przed znaleźć jedyną prawdziwą formę poetycką, dzięki któremu stał się sławny, pisarz Kryłowa musiał spróbować się w wielu gatunkach. Pisze prozę i dramat, i nie możemy powiedzieć, że jego praca została zauważona. Ale to literacka sława przyniosła mu krótkie poetyckie szkice z jasnych znaków rozpoznawalnych. Krylov miniatury dramatyczne są urządzone w tradycyjnym gatunku – bajkę. Sama forma jest znana od starożytności i była dobrze reprezentowana w niemal wszystkich współczesnych literatur Kryłowa Europy Zachodniej. Nie będzie wielka przesadą powiedzieć, że nauczyciele byli rosyjski bajkopisarz Ezop, La Fontaine, a Béranger. On okazał się pojętnym uczniem, a pod wieloma względami przewyższa nauczyciela. Fable Ivana Krylova ma swój niepowtarzalny smak. Ale ich postacie, niekiedy egzotyczne, doskonale przystosowane do rosyjskiej rzeczywistości.

Cechy gatunku

Lista bajki Kryłowa składa się z około dwustu tytułów. Sceny poetyckich miniatur imponujące jasnych kolorach, pełna historii i inspirujące gamy migających obrazów. Fakt, że te obrazy są często ukryte za maskami różnych przedstawicieli świata zwierzęcego, nie może być mylące. Mówimy tu nie o zwierzętach, ale o ludziach. Widocznym podobieństwa potężnej pracy na kompletności ujawnienia artystycznego projektu. Można zgodzić się ze stwierdzeniem, że „nie jest to portrety i karykatury”, ale caricaturing obrazów daje im tylko bardziej wyrazisty. Nic więc obrazowo ilustruje zależność między ludźmi, jak czas cytowane fragmenty bajek Kryłowa użytkownika. Ludzie są zazwyczaj chętnie uczą się w tych literackich obrazach swoich przyjaciół, i ze znacznie mniejszym radości – sami. Jest to trochę krępujące.

Teatr znaków Krylov

Oczywiście, jasność obrazów i sytuacji w bajce ze względu na fakt, że autor wcześniej napisał wiele dla teatru i wiedział dużo o dramaturgii. A najwyższe umiejętności literackie wymaga zwięzłości. Z takiego zadania nie jest w stanie obsłużyć każdą dramatopisarza – powiedzieć, że wszystko, czego potrzeba w ograniczonej przestrzeni małej formy literackiej, która jest bajka. I to nic dziwnego, w obecnej praktyce, gdzie kandydaci teatru i szkoły filmowe w egzaminie , wykaz krótkich bajek Krylova jako zadania testowego. Gdzie indziej, jeśli nie na przykładzie dramatycznych miniatur, przyszły aktor będzie w stanie wykazać w sposób przekonujący, że co on może zrobić? Co więcej, wszelkie proponowane etap, można grać zarówno samodzielnie jak i we współpracy z partnerami.

Postacie Kryłowa wokół nas

Czym jest sukces bajki Kryłowa, a która zapewniła im tak długiego życia? Być może w uniwersalności ludzkich typów i pojawiających się relacje między nimi. Przez dwieście lat istnienia, bohaterowie bajek ludzi Kryłowa, jeśli zmienił, nie tyle, że nie uznają za maskami pochodzące bajkopisarz małych zwierząt. Nie jest konieczne, aby oszukiwać siebie i innych, że poeta nie napisał o nas o wszystkim, ale tylko o swoich współczesnych. Tak, o nich, ale o nas też io nasi potomkowie. Dlatego nie ma powodu, aby przypuszczać, że lista bajek Kryłowa jest ze szkoły nigdy nie będzie przestarzały. Jeśli ta i przeznaczone do kiedykolwiek nastąpi, stanie się to wyraźnie nie jest w naszym życiu. A dziś, w celu obserwacji całą galerię postaci Kryłowa, wystarczy kliknąć przycisk na pilocie telewizora. Są tutaj, a nie w pośpiechu opuścić.