692 Shares 9541 views

Może przekazać myśli podsumowanie autora? Niekrasow, „Dziadek”: wiersz o bohaterze

Nikolay Alekseevich Niekrasow – słynny rosyjski poeta. Jego prace są przepojone współczucia dla zwykłych ludzi. prześledzić ich miłość do swojego kraju. „Dziadku,” To jest wiersz i poeta. Zapoznania się z podsumowaniem produktu.


Niekrasow, „Dziadek” – początek wiersza

Po pierwsze, czytelnicy poznają chłopca Sasha. On nie iść do szkoły, ale jest bardzo ciekawy. Jako dziecko widział ojca w biurze Portret mężczyzny i zapytał go, kim był. Tata odpowiedział ze smutkiem, że ten dziadek Sasha. Chłopiec zaczął rozpoznawać matkę, dlaczego nigdy nie widział swojego dziadka, może on źle? Powiedziała, że to dobry dziadek, po prostu niefortunne. Tak zaczyna się wiersz Niekrasowa ( „dziadek”). Podsumowanie rozmów na temat dalszego rozwoju.

Jakoś chłopiec widział, że jego rodzice posprzątać dom i patrzeć w tym samym czasie bardzo zadowolony. Wkrótce okazało się dlaczego. Doszli do tego samego dziadka Sasha. Na tym etapie czytelnik dowiaduje się trochę szacunkiem wspierana starszy z powrotem w 19 wieku: ojciec umył nogi swoim dziadkiem, a moja matka czesane i ucałował jego loki. A mój dziadek był bardzo szczęśliwy, aby spotkać się z rodziną. Gdzie stracił cały ten czas? Odpowiedź na to pytanie podsumowanie

Niekrasow, „Dziadek” – kontynuacją historii

Dziecko i dziadek stał się dobrymi przyjaciółmi. W lecie płynęli łodzią, pójść na spacer razem. Podczas jednego z takich spacerów dziadek Sashy widziałem rolnika, który zaorane ziemię. Powiedział mu odpocząć, a on vpryagsya pług. Na pytanie wnuka, on odpowiedział, że mu przykro dla chłopów, bo oni nie mają łatwego udział i ciężkiej pracy. Powiedział Sashę o dostatniej miejscowości, której nazwa Tarbagatai. Osada jest daleko poza Bajkał. Został on wysłany do kilku rolników w rozłamu kościelnego. Ludzie żyją syty i zadowolony. Są spravno krowy, które są tak grube jak miasto kupca, a konie mogą być nawet teraz wysłać do wystawy. Gęsi tak, że kiedy zamknąć, wydaje się, że jest to ogromny biały dywan, który rozciąga się na linii horyzontu.

To takie kwitnącej wsi wykazała podsumowanie historii „Dziadek”. Niekrasow naprawdę chciał były wsi. Ale niewolnikiem chłopów w czasie wykluczyć taką możliwość.

Singer ludu, który jest bardzo sympatyczny dla rolników

Aby pokazać straszny los zwykłych ludzi w społeczeństwie, Nikolai usta jednego z bohaterów opowiada smutną historię. Raz na jakiś ślub kościelny poszedł. Młoda już chciał umieścić na ringu, po czym od razu udał się do świątyni Boga, aby się modlić jeden ziemianin. Zaczął narzekać, dlaczego ślub przechodzi bez pozwolenia? Dał pana młodego żołnierza, a następnie obsługa mogłaby trwać 25 lat. Bezsilnych chłopi byli w tym czasie.

Dowodem na to jest podsumowanie. Niekrasow (dziadek Sasha przynosi przemyślenia autora do czytelnika) nie może pozostać obojętny wobec takiej strasznej sytuacji biednych ludzi. Podobno dziad był zaangażowany w powstaniu dekabrystów. Jest za to, a król został zesłany na Syberię. To nie jest bezpośrednio zapisane w poemacie, ale to zdecydowanie sugeruje autor. Po tym wszystkim, dziadek wieczorem, coś Mistrzu, śpiewali pieśni o wolności, o straszliwym odsetek rolników. Śpiewał i Volkonskaya Troubetzkoy. Te kobiety, a następnie ich mężów na Syberię, który został tam wysłany po powstaniu. Oni nie boją się trudności i wspólnie z mężami własnego losu.

Produkt końcowy

Ale cały ten chłopak Sasha nie jest jeszcze znana. Dorośli nie odpowiedział na jego pytania o tym, gdzie jego dziadek był cały czas. Mówi to podsumowanie, Niekrasow. Dziadek powiedział jej wnuk o wszystkim wiedzieć, kiedy się uczyć historii i geografii. Chłopiec bardzo chciał się uczyć, a teraz jest już 10 lat. Stał się pilnym uczniem i, oczywiście, sprawę, że jego dziadek – prawdziwy bohater. Walczył o prawa chłopów, cierpieli z powodu ciężkiej frakcji zwykłych ludzi, i to właśnie on został zesłany na Syberię. Ten produkt nie jest już w stanach jest, ale myślę, że czytelnik będzie go zrozumieć.