394 Shares 5432 views

Smartphone Alcatel Idol 3: opis, cechy i recenzje. Omówienie smartfona Alcatel OneTouch Idol 3

Firma Alcatel, będąc niegdyś jednym z liderów na rynku urządzeń przenośnych, zasadniczo "zrzekła się swojej pozycji" w epoce pojawienia się smartfonów. Dzisiaj ta marka jest gorsza nawet dla niektórych nowo pojawiających się chińskich firm produkujących kopie urządzeń wyprodukowanych przez znanych developerów.


Z Alcatel wszystko jest bardziej skomplikowane. Firma początkowo pracowała nad swoimi modelami, wykorzystując taktykę zwiększania liczby urządzeń. Wszyscy pamiętamy wersje One Touch przedstawione w 2014 roku. Firma uznała to za prawo do przygotowania ogromnej liczby różnych modyfikacji, co jednak nie odniosło wielkiego sukcesu.

W przypadku Alcatel Idol 3 deweloper nieco zmienił swoją strategię. Jak widać, na rynek pojawiły się tylko dwa modele. Jakimi smartfonami są i jakie powinny być oczekiwane od użytkownika, czytaj dalej.

Urządzenia pozycjonujące

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę techniczne cechy urządzeń, można myśleć o firmie Apple, ponieważ rozmiar wyświetlaczy w obu przypadkach jest idealnie taki sam. Alcatel wydało również dwa telefony z ekranami o wymiarach 4,7 i 5,5 cala. Najwyraźniej strategia "jabłka" w tym planie została skopiowana z jakiegokolwiek powodu – może firma określiła to jako najlepszy współczynnik wyświetlaczy i chce tworzyć konkurencję w tych segmentach.

Jeśli chodzi o telefony, są one reprezentowane w klasie budżetowej – ich koszt nie przekracza 300 USD. Biorąc pod uwagę cechy smartfonów możemy stwierdzić, że deweloperzy starali się znaleźć idealny stosunek ceny do jakości.

Interesująca jest polityka cenowa, którą Alcatel podąża. Idol 3, który jest przedmiotem dzisiejszego przeglądu, oferowany jest w różnych cenach, w zależności od kraju, w którym ma miejsce sprzedaż. Na przykład w Stanach Zjednoczonych kosztuje 250 USD, podczas gdy dla Rosji "start" wynosi około 320 USD. Widocznie w ten sposób deweloper chce promować urządzenie w bardziej atrakcyjnym polu z powodzeniem ze względu na konkurencyjną cenę.

Cokolwiek to było, ale starając się rozwikłać myśli ludzi promujących produkt, przejdźmy do jego bezpośredniego opisu, aby samodzielnie zrozumieć, co to jest.

Wygląd

Jeśli chodzi o projekt urządzenia, chciałbym zauważyć, że nie może pochwalić się czymś szczególnym. Jest to prosta "cegła", w której formy są mocno smarowane i zmiękczane. Dostaliśmy czarny model do przeglądu, choć w momencie debiutu urządzenia deweloper obiecał dostarczyć wybór kombinacji kolorów dla klientów Alcatel Idol 3.

W tym aparacie cała przednia strona jest pokryta ciemnym szkłem, który wystaje nieco nad powierzchnię. Z powodu tego samego zabarwienia trudno powiedzieć, gdzie kończy się ekran i rozpoczyna się otaczająca ramka. W ten sposób przy okazji, często używane przez wielu twórców telefonów.

Obudowa pseudo-metalowa jest skonstruowana w taki sposób, że użytkownik traci poczucie symetrii. Głośniki i mikrofony z przodu urządzenia są sparowane, co umożliwia rozmowę przez telefon nawet "do góry nogami". Na przednim panelu nie ma kluczy fizycznych – wszystkie przyciski systemowe.

Tylna pokrywa jest ozdobiona kamerą umieszczoną w górnej lewej części smartfonu, pod którą znajduje się lampa błyskowa. W centrum znajduje się napis Idol, a także logo producenta.

Boczne strony mają również klawisze do sterowania dźwiękiem i wyłączania smartfona.

Jeśli mówisz ogólnie, ze względu na materiały z matowej faktury, a także dzięki wyrównanym narożnikom, telefon leży w dłoni wygodnie.

Ekran

Wielkość ekranu Alcatel Idol 3, jak już powiedziano, to dwa rozmiary – 5,5 i 4,7 cala. Uprawnienia są różne i odpowiednio 1920 x 1080 i 1280 x 720 pikseli. Gęstość obrazu z powodu takiej matrycy na ekranie jest dość duża. Jeśli mówimy z praktycznego punktu widzenia, to dla tej klasy urządzeń ekran ma dość wysoką jakość i jest w stanie doskonale odtworzyć multimedia.

Chciałbym również zwrócić uwagę na kolorową transmisję w smartfonie. Jeśli porównasz dwa modele Alcatel One Touch Idol 3 ze sobą, wersja z dużym ekranem może lepiej przenosić nasycenie obrazu – sam obraz staje się jaśniejszy, a na słońcu przyjemniej jest pracować.

Nic nie mówi się o ochronie wyświetlacza. Wiemy tylko, że pod szkłem nie ma warstwy powietrza, która sprawia, że telefon cieńszy. Jednocześnie nie mówimy tu o bardziej stabilnej powłoce.

Autonomia

Baterie zainstalowane w różnych wersjach Alcatela One Touch Idol 3 różnią się również ich pojemnością. Tak więc pojemność akumulatora 4.7-calowego gadżetu wynosi 2000 mAh, podczas gdy urządzenie 5.5-calowe jest wyposażone w akumulator o pojemności 2900 mAh, co jest logiczne. Duży ekran zużywa ładunek szybciej, więc w celu zapewnienia dłuższego czasu pracy smartfona, należy zadbać o zwiększoną pojemność składników odżywczych. Tak też twórcy.

Ponadto producent poszedł do kilku dodatkowych środków, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na czas smartfonu do pewnego stopnia. Na przykład jest to: wybór ładowarki umożliwiającej odnawianie baterii w ciągu średnio 2,5 godziny; Uruchomienie specjalnego trybu oszczędnego, dzięki któremu (po obniŜeniu opłaty do 30%) Alcatel Idol 3 5.5 rozpoczyna niezaleŜnie dezaktywację nieodeznionych usług działających w tle.

Wydajność

W zależności od rozmiaru ekranu, producent zainstalował dwa dość silne procesory: Snapdragon 410 (4,7 cala) i Snapdragon 610 (5,5 cala). Pierwszy działa na podstawie 4 rdzeni, a drugi to 8-rdzeniowe rozwiązanie. Prędkość zegara pierwszego elementu osiąga 1,2 GHz, druga – 1,7 GHz.

Jak pokazuje praktyka, urządzenie z mniejszym ekranem pracuje wolniej, a czasem "spowalnia", gdy sprzęt jest przeciążony. W przypadku gadżetu o rozmiarze 5.5 cala nie ma takich problemów. Telefon reaguje bardzo szybko na polecenia użytkownika, a procesor pracuje z dużym marginesem mocy.

Wersja RAM 4.7 wynosi 1,5 GB, a wersja z ekranem 5,5 cala – 2 GB. Ta objętość jest wystarczająco duża, aby zapewnić wymaganą prędkość urządzenia.

Aparat fotograficzny

Oczywiście, każda z wyżej wymienionych wersji Alcatel Idol 3 (LTE) posiada dwie kamery. Jest zarówno podstawowa, jak i czołowa. W przypadku "dziecka" ich rozdzielczość wynosi odpowiednio 13 i 5 megapikseli, podczas gdy większe urządzenie ma jako matrycę 8-megapikselową. Jakość zdjęć wykonanych przez kamerę główną na urządzeniach jest identyczna, ale SELFI na smartfonie 5.5-calowym są lepsze.

Ustawienia programu, które są w wersji programu Alcatel One Touch Idol 3,5 i jednocześnie niedostępne w wersji 4.7, umożliwiają tworzenie lepszych zdjęć przy użyciu tego samego sprzętu. Istnieją również różne opcjonalne funkcje, takie jak stabilizacja koloru, automatyczne ustawianie ostrości, balans bieli.

Nawet profesjonaliści, którzy opracowali projekt Alcatel 3 Idol 3, byli zaskoczeni wysoką jakością zdjęć zrobionych tym telefonem. Spodziewaj się, że najlepsze modne modele za tą samą cenę nie są konieczne, jak w rzeczywistości z konkurujących chińskich smartfonów.

Łączność

Oba urzĘ … dzenia, które prezentowane sĘ … smartphone Alcatel Idol 3, po prostu przepełnione zdolnoś ci komunikacyjnych. Jeśli nie uwzględnisz typowego zestawu składającego się z odbiornika GSM, modułu Wi-Fi, GPS i Bluetooth, możesz także przypomnieć układ NFC, który nie jest dostępny we wszystkich modelach.

Jak pokazują opinie, nie ma żadnego problemu z pracą elementu komunikacyjnego w smartfonie. Może to służyć jako potwierdzenie wysokiej jakości montażu i właściwego poziomu optymalizacji urządzenia przez producenta.

Ramy oprogramowania

Nie warto przypomnieć, że zarówno Alcatel Idol 3 (którego przegląd) działamy na podstawie systemu operacyjnego Androida. Ponieważ w czasie prezentacji najnowsza wersja była modyfikacją Lollipop (5,0), to właśnie ta wersja jest prezentowana na tej płycie.

Jeśli chodzi o interfejs pracujący w urządzeniu, to nie uległo tak znacznej zmianie. Deweloperzy nieco zmienili projekt tego systemu, dodali szereg swoich innowacji. Na przykład zawiera moduł OneTouch Steam, który wyświetla wiadomości, pogoda, niektóre zdarzenia, które mogą być interesujące dla użytkownika.

W rzeczywistości, jak wskazuje sprzężenie zwrotne, system ten jest nieco bezużyteczny, ponieważ właściciel urządzenia nie może zmieniać zestawu mediów, z którego powinny pochodzić aktualizacje. Dlatego praca z tym modułem nie jest tak łatwa.

Ogólnie rzecz biorąc, mamy klasyczny Android 5.0, który po uruchomieniu urządzenia zostanie zaktualizowany do bardziej aktualnej wersji – 6.0.

Rozpoznanie siatkówki

Producent, zdeterminowany, aby zaskoczyć nabywcę swojego urządzenia, zdecydował się na wprowadzenie innowacyjnego, nietypowego systemu rozpoznawania użytkownika za pomocą siatkówki. Aby to zrobić, podobnie jak w przypadku odcisków palców w firmie Apple i Samsung, należy udostępnić smartphoneowi możliwość zrobienia "próbki" obrazu, czyli skanowania twarzy, po czym otrzyma informacje, że jesteś właścicielem. System był nazywany Eye-D, a według tych, którzy mieli już czas na pracę z nią w praktyce, nie działa tak efektywnie, jak nam się podobało. Istnieje kilka problemów z tym. Po pierwsze, telefon zajmuje dużo czasu, aby rozpoznać wygląd, proces skanowania zajmuje dużo czasu (łatwiej jest wprowadzić hasło lub narysować klucz graficzny). Po drugie, system nie jest jeszcze doskonały i często zawodzi.

Jednak marka Alcatel już stara się być innowacyjna w tej dziedzinie, która sama w sobie zasługuje na pochwałę.

Recenzje

Zalecenia osób mających doświadczenie w interakcjach z Alcatel Idol 3 6045Y są przeważnie pozytywne. Użytkownicy zauważają, że urządzenie okazało się budżetowe i dość funkcjonalne, inteligentne, a zarazem posiadające dość dużą szybkość odpowiedzi. Ważnym zaletą modelu są również montaż, obsługa dwóch kart SIM i karty pamięci. Jednocześnie pojawiły się pewne niedociągnięcia, które musimy opisać w tej kategorii naszego przeglądu.

Jedną z najczęściej wymienianych cech jest niska jakość mikrofonu i głośnika podczas połączenia. Dźwięk urządzenia, niestety, przenosi się źle – miesza się z różnymi dźwiękami, skrzypkami i skrobaniem nieznanego pochodzenia. Ponadto głośność głośnika pozostaje najlepsza, nawet na najwyższym poziomie.

Innym problemem jest szybkość czujnika. Ludzie narzekają, że czasami nie wystarcza wystarczająco szybko przesłać sygnał do smartfona, co może prowadzić do opóźnień w przetwarzaniu sygnału. Jeśli nie ma problemów ze stroną procesora, to najwyraźniej moduł przetwarzania poleceń jest przyczyną "hamulców".

Ponadto niektórzy kupujący narzekają na duży zestaw oprogramowania "śmieci" od dewelopera. Okazało się, że urządzenie zostało zainstalowane fabrycznie około 140 programów, których znaczna część może zostać usunięta tylko przez administrację root. Oczywiście, programiści powinni zainstalować tak imponujące pakiety aplikacji, ale to dyskomfort dla użytkowników.

Istnieje wiele innych problemów, niektóre z nich są łatwo wyeliminowane, inne mogą być małżeństwem fabryki, nie będziemy się z tym mieszkać.

Wnioski

Wygląd smartfonu był przystępny, ale naprawdę wielofunkcyjny i "naładowany" z technicznego punktu widzenia. Jeśli szukasz niedrogiego, ale wszechstronnego urządzenia z wieloma przydatnymi funkcjami i stylowym wyglądem, to Ci odpowiada. Ponadto na rynku jest wiele akcesoriów dla Alcatel Idol 3. Osłona, folia ochronna na ekranie, dodatkowe baterie – wszystko to można kupić w dowolnym momencie, a tym samym zindywidualizować urządzenie.