314 Shares 9469 views

Proste sposoby, jak utworzyć kopię zapasową iPhone

Użytkownicy produktów Apple są czasami do czynienia z takim problemem, jak utrata danych osobowych z ich urządzeń. Nie ma to, czy w wyniku niewłaściwego użytkowania lub z powodu innych przyczyn. Pytanie nie jest zbyt pryncypialny. Dlatego użytkownicy powinni wiedzieć, jak utworzyć kopię zapasową iPhone, aby zachować bezpieczny swoich danych. manipulacja hold nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.


Co to jest kopia zapasowa

Jeszcze nie było funkcji w 2007 roku. Na wyjściu z pierwszego iPhone. Przed utworzeniem kopii zapasowej iPhone, konieczne jest, aby zrozumieć, co to jest. Przede wszystkim, jest to sposób, aby zachować swoje dane osobowe bezpieczne, niezależnie od tego, czy urządzenie firmy Apple działa. Oznacza to, że nawet wtedy, gdy smartfon zostanie zgubiony lub uszkodzony, dane z niego pozostają w systemie firmy, a następnie mogą być usunięte bez problemów.

możliwe opcje

Istnieje tylko kilka sposobów, jak utworzyć kopię zapasową iPhone'a. I najłatwiej jest po prostu zsynchronizować urządzenie do komputera poprzez połączenie ze sobą. Odbywa się to za pośrednictwem oficjalnego programu o nazwie iTunes. Zainstalować na każdym komputerze musi być właścicielem iPhone, ponieważ bez niego funkcjonalności urządzenie może być bardzo ograniczona.

Korzystanie z „tuńczyk”

To jest jak zaawansowanych użytkowników produktów „jabłko”, o którym mowa w programie. Tak jak utworzyć kopię zapasową iPhone w „Aytyuns”? Najpierw musisz pobrać najnowszą wersję oprogramowania na komputerze osobistym. Potem trzeba podłączyć gadżet za pomocą kabla do odpowiedniego złącza. Uruchomienie programu, konieczne jest, aby zgodzić się z uchwałą dostępu danego komputera do urządzenia. Warto zauważyć, że od wersji iTunes 10.0.1, jest automatycznie wyświetlana jest prośba. Jeśli nie zezwolić na dostęp, program po prostu nie zadziała. Następnie kopii zapasowej rozpocznie się automatycznie, użytkownik nie są wymagane. Synchronizacja trwa bardzo długo, zwłaszcza, gdy pamięć gadżet jest duża liczba plików, aplikacji i innych ważnych danych osobowych.

Starsze wersje i urządzenia

Niestety, nie każdy „jabłko” smartphone uruchamia się automatycznie. Dlatego konieczne jest, aby znać inne sposoby, jak utworzyć kopię zapasową iPhone na komputerze. Złożoność procesu, nie jest jednak, należy nacisnąć przycisk kilka razy większe niż w procesie opisanym powyżej.

iPhone 5 i 5s

Oczywiście, nie są to przestarzała wersja, ale są obecnie najbardziej popularne. Dlatego przed utworzeniem kopii zapasowej iPhone 5, konieczne jest włączenie w iTunes, podłącz gadżet. Następnie w menu urządzenia (pojawia się na panelu bocznym), aby wybrać podpunkt „Przeglądaj”. To jest miejsce, gdzie można ustawić warunki synchronizacji. W „Backup” wykonuje wszystkie manipulacje. Na przykład, można wybrać gdzie ma być przechowywany, to jest kopia na komputerze lub w chmurze iCloud składowania. Ta ostatnia opcja jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ daje dostęp do danych z dowolnego urządzenia do właściciela, jeśli jest prawidłowo wprowadzić swój login i hasło na koncie. Wybierz lokalizację zapisu, należy nacisnąć przycisk „Utwórz kopię zapasową teraz.” Następnie rozpoczyna się proces synchronizacji. Dodatkowo można szyfrować dane za pomocą hasła. Zazwyczaj jest to wymagane w przypadku, gdy pliki są bardzo ważne i cenne. I, oczywiście, pamiętać hasło dostępu do danych.

rada

Przed utworzeniem kopii zapasowej iPhone 5S lub jakikolwiek inny, konieczne jest ustawienie parametrów. Oznacza to, że wybrać dokładnie, które zostaną zsynchronizowane dane. Domyślnie Poniższe dane są przechowywane:

 • notatki;
 • kontakty;
 • hasła;
 • zakładek w przeglądarce „Safari”;
 • Ustawienia przeglądarki ;
 • Wszystkie posty;
 • Ustawienia sieci dostępu do sieci;
 • Konto w Game Center;
 • zdjęcia;
 • Rachunki w aplikacjach, które są budowane domyślnie;
 • wydarzenia w kalendarzu;
 • usługa;
 • tapety;
 • kupowanie.

Ale zainstalowane aplikacje, niestety, na tej liście nie są wliczone w cenę. Dlatego pożądane jest, aby zsynchronizować oddzielnie. Zrób to całkiem prosta: wystarczy przesłać zakupu. W podcaście „Plik” ma „Devices”. Wystarczy wybrać „Przenieś zakupione rzeczy z iPhone'a”. Spowoduje to rozpoczęcie synchronizacji, która zajmie dużo czasu, jeśli dużej liczby wniosków. Teraz, nawet jeśli urządzenie zostanie zgubione, dane można przywrócić dysk twardy komputera.

iCloud

Jest to kolejny szybki i łatwy sposób, jak utworzyć kopię zapasową iPhone'a. W tym przypadku komputer nie jest już wymagane. Można spędzić cały manipulacji bezpośrednio z telefonu. Konieczne jest, aby przejść do ustawień urządzenia, wybierz iCloud. W sekcji „Kopie zapasowe”, nie jest kategorią. Chce tłumaczyć wskaźnik szary w „Kopiuj do iCloud”, więc okazuje zielony. Następnie trzeba nacisnąć dolny przycisk. to się nazywa „Kopiuj”. Wszystko po tym rozpocznie przesyłanie poufnych danych do serwera Apple. Warto zauważyć, że mogą zobaczyć pracowników Spółki, jeżeli jest to wymagane przez ich rząd z podanych argumentów. Jednak zdarza się to bardzo rzadko. Ostatni egzemplarz, ale raczej czas jego powstania, zawsze wyświetlany na panelu urządzenia do iCloud. Okresowo wykonując synchronizację, można zachować wszystkie ważne dane w przypadku, gdy telefon jest uszkodzony, zagubiony lub skradziony.