511 Shares 8472 views

Prędkość pełzania: zasada, typy. SUV z reduktorem i blokadą mechanizmu różnicowego

Przede wszystkim, powiedzmy, że transmisja w jakiejkolwiek transmisji przeznaczony do regulowania szybkości transmisji momentu obrotowego z silnika na koła napędowe. Są one podzielone na bezpośrednie i rosnącego momentu obrotowego i opuszczania go. Tutaj możemy porozmawiać o najnowszej postaci.

przekładnia redukcyjna i jej cel

Mówiąc najprościej, przekładnia – to taki, który jest w razdatke, w każdym razie – dodatkowy box, który rozdziela moment obrotowy pomiędzy obie osie napędowe. Gdy jest na krople prędkość pojazdu oraz zwiększenie momentu obrotowego i mocy. Ta transmisja jest często używany w pokonywaniu przeszkód, takich jak lód, ford opadania lub wznoszenia stromym, piaskiem, brudem, kamienista i trudna droga terenu.

Włączyła przycisku lub dźwigni z oznaczeniem L i LO co stanowi redukcję z niskiego – „niski”. Zasada jest taka, że prędkość redukcja biegu po włączeniu off-road spada, ale jest coraz silniejsza i zdolność do pokonywania przeszkód. Wielkość szybkości spadku zależy od przełożenie kół zębatych. Samochód gdy redukcja biegu porusza się przy wysokich prędkościach.

Rozważmy na przykład sytuację, w której w trakcie długotrwałego wzrostu motoreduktora trzecim nie jest wystarczająco silny, a gdy liczba obrotów drugiego transferu staje się zbyt duża. W tym przypadku, włączenie niskiej transmisji pomaga poradzić sobie z tą sytuacją: Samochód porusza się z małą prędkością, ale przy dużych prędkościach. Ze względu na zwiększenie momentu obrotowego koła do przezwyciężenia przeszkód na drodze staje się o wiele łatwiejsze. Liczba obrotów wzrasta pomostowych z przełożeniu wału wyjściowego. W efekcie pojazd może łatwiej przezwyciężyć silne drogi, przeszkody wodne, podjazdy i zjazdy i inne przeszkody.

Splitter

Rozdzielacz zawiera konstrukcyjnie w przypadku przenoszenia obwodu lub wykonane jako oddzielna jednostka. „Automatycznego” sprawa transferu nie może być obecny, a jego funkcje są wykonywane w pewnych szczegółach w miejscach PPC. Dodatkowe CP, w której znajduje się przekładnia redukcyjna (Splitter), zaprojektowany w celu zwiększenia sił trakcyjnych na kołach. Splitter jest mechanizm transmisji, który został zaprojektowany w celu zwiększenia momentu obrotowego. Mieści się on, co do zasady, te samochody, które są przeznaczone do stosowania w trudnych warunkach drogowych. W tym przypadku zwykle liczba transmisji w polu nie będzie wystarczająca, żeby pomóc uzyskać pośrednie przełożenie przekładni.

Rozważmy następującą sytuację: w czwartym biegu przy pewnej prędkości pracy silnika w określonych warunkach z przeciążenia, na niższym biegu, trzeci silnik „skręcone”. W tym przypadku pomoże dalszą transmisję.

Jak włączyć niższy bieg?

Jest to konieczne, aby zatrzymać samochód, a następnie główną dźwignię skrzyni biegów w położeniu neutralnym i pole dźwigni więcej – „sprzętu wspinaczkowego” do Wtedy sprzęgło. Nie wszystkie transmisje obecnym polu transferu oddzielnie. W tym przypadku konwencjonalnych CPR ma specjalną dźwignię, z którym ten bieg jest zaangażowana. Jeżeli przekładnia redukcyjna zostaną włączone w trybie normalnym, w tym przypadku wysokie ryzyko przeciążenia silnika jak i przekładni. W rezultacie oba urządzenia mogą zostać uszkodzone.

Zastosowanie niższego przełożenia i blokadę mechanizmu różnicowego

Tak, jak dowiedzieliśmy się, step-down – dodatkowy sprzęt, który zmniejsza liczbę obrotów koła przy stałych prędkościach obrotowych silnika. Zazwyczaj jest on zainstalowany w przypadku transferu. Ich obecność sprawia, że samochód droższe cięższych i bardziej złożone. Ale na samochody gospodarki nie zawsze jest ustawiony, zamiast łączyć PTO na tylnej osi skrzyni biegów występuje w downshift miski skrzyni biegów. Ostatnio wrobić SUV coraz mniejsze i bliżej zwrotnice razem z samochodów miejskich. Te samochody często pozbawieni i redukcja biegu. Teraz nastąpiła taka tendencja, że priorytetem – istnienie sprzyjających warunkach w samochodzie niż jego zdolności off-road. Większość producentów przechodzą na łożysko korpusu oraz konstrukcji ramy w przeszłości. Prawdziwe jeepy SUV nadal są te, które downshifted i blokady mechanizmu różnicowego, tak, że nie boją się żadnych przeszkód.

Blokada mechanizmu różnicowego jest potrzebne do poprawy krzyż. różnicowy sama jest podzielona na poprzecznym osi i między osiami. Wcześniejsze samochody nie miały takiej technologii, więc ich brak negatywnego wpływu na elementy bezpieczeństwa w projekcie. Poprzeczne różnica pozwala obrócić koła z różnymi prędkościami, konieczne jest, na przykład, jeśli samochód sprawia, że kolej. Ale jego obecność może prowadzić do pocierania o mocy silnika trafi tylko do koła, który jest zatrzymany, drugi również zostaną naprawione. Po zablokowaniu moc silnika różnica zostanie rozdzielona pomiędzy kołami mają równe, a więc pojazd może pokonać przeszkodę.

Centrum różnica podobna do zasady działania: pozwala na przednią i tylną oś, aby przenieść się z różnymi prędkościami i na różnych trajektoriach. Jednak w niektórych sytuacjach może to skomplikować zarządzanie: jeśli utknęły koła przednie, tylne będzie nieaktywna. Blokowanie różnicowy może skutecznie rozwiązać ten problem. SUV, znane ze swej doskonałej zdolności manewrowej z reguły wyposażone w trzy zamków, od tyłu, z przodu i centralny mechanizm różnicowy.

SUV z reduktorem i blokadą mechanizmu różnicowego

Obecnie istnieją jeszcze prawdziwi odkrywcy off-road, wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia, aby czuć się tak komfortowo na wszystkich powierzchniach. Wśród tych pojazdów są, na przykład, takie jak Chevrolet Trailblazer, Hummer H3, Land Rover Dicovery.

„Treylbleyzer” ma wielkie ciało, ramową konstrukcję i długą listę zalet technicznych. Ma jasną i brutalny wygląd. W 2015 roku model ma dość istotne aktualizacje zarówno zewnętrznej i technicznej „wypychania”. Zawieszenie jest miękkie, ale ten fakt i przynosi pewien brak kontroli w SUV: małe rolki pojawia się podczas ostrych zakrętów. Samochód zadowala jakość jazdy, że może ona dostarczyć w obecności kompletu niezbędnych systemów.

Teraz idziemy do amerykańskiego modelu zdobywca off-road – „Młot”. W sercu produkcji tej grupy Samochód używany głównie technologie wojskowe. Nie jest zaskakujące, że był w stanie stworzyć prawdziwą brutalne SUV. Produkcja seryjna zatrzymał go z powrotem w 2010 roku i został ogłoszony w ubiegłym roku, że Hummer H3 jest dostępny wyłącznie na specjalne zamówienie. Auto różni się ogromny prześwit, duże silniki, wielkie koła, obute w opony off-road, a co ważniejsze, jest on wyposażony w jeden z najlepszych systemów niskim biegu i blokada dyferencjału, które zostały zapożyczone z przemysłu wojskowego.

„Discovery” jest jednym z nielicznych brytyjskich SUV że trzymane strukturę ramki. Jest on nie tylko wspaniały wygląd, ale również większy komfort i zwrotność. Gama silników choć nie z bogatym wyborem, ale wygląda imponująco. Blokowanie to dostępny w kilku trybach i auto posiada dobrą napęd na cztery koła. Niezawodność i jakość samochodu jest naprawdę imponująca.

Te jeepy może z powodzeniem działać w środowisku miejskim, ale ich prawdziwe przeznaczenie jako duży i ciężkiego sprzętu – prawdziwy off-road. Należy zauważyć, że pojazdy te nie mogą być uważane za opłacalne, i są one wyposażone w długą listę funkcji, które nie nadają się do stosowania na drogach utwardzonych jeepa.

rodzaje downshift

Jak stosować reduktory ślimakowe, rzadko cylindryczny i planetarny. Przekładnia ślimakowa jest jednym z narzędzi zazębiające się z przecinających się osi wałów. nim ruch odbywa się na parę śrub. jego główne właściwości są niski poziom hałasu z powodu elementów sprzęgających, stosunkowo niską wydajnością, małych rozmiarach i dużym przełożeniu. W porównaniu z ostroga biegów przekładnia ślimakowa zapewnia lepszą gładkość. Ten rodzaj transmisji ma znacznie większy potencjał wzrostu momentu obrotowego i prędkości zmniejsz niż inne rodzaje biegów z przekładnią. Zębatka stosowany w mechanizmach wału równoległego. Dla tego typu wymaga dużej dokładności, ponieważ z cech konstrukcyjnych.

Przekładnie są niezawodne i trwałe, z zastrzeżeniem poziomu obciążenia dopuszczalnego, można wymienić wady tego stopnia, że przy dużej prędkości, taki mechanizm ma wysoki poziom hałasu i nie może elastycznie reagować na zmieniającą się obciążeniem. Różnorodność narzędzi i planetarne. Mają biegów z ruchomymi osiami. Takie transfery mają niski ciężar, łatwość kompanovki, w porównaniu z konwencjonalnymi biegów wytwarza mniej hałasu, a także możliwość uzyskania wysokiej przełożenia. Z wad można wymienić dużą liczbę części, zwiększone wymagania dotyczące precyzyjnego montażu i produkcji.