828 Shares 4969 views

Zoo Mińsk warto odwiedzić!

Idziesz do Mińska? Wtedy na pewno trzeba odwiedzić lokalne zoo. Chodzenie na pewno cieszyć się zarówno dzieci jak i dorosłych.


historia

Więc zoo w Mińsku … Założycielem instytucji – pisarz-przyrodnik Theodore Idelevich Revzin. On – pierwszy tego reżysera. Zoo otwarto w Mińsku w dniu 9 sierpnia 1984 r. Od tej chwili wszystkie jego sprawy pieniądze zaangażowane w klub miłośników przyrody MAZ, którego prezesem i był Revzin. W 1887 roku został przedstawiony ciekawy projekt na poprawę zoo. Jednak nie doszło do skutku. Wkrótce klub przestał go finansować. Po tym czasie był filią „Veras-ECO”.

Publiczne finansowanie zoo w Mińsku otrzymała dopiero w 1997 r. Podczas gdy jego stan był bardzo nieszczęśliwy. Co nie jest zaskakujące. Po obszar ten został wyposażony w drewniane ptaszarni, ustawić z powrotem w 1884 roku. Założono, że będą one trwać maksymalnie 3-4 lat … Jak wiadomo, w czasie istnienia parku, aż do 1997 nie zostały one zmienione. Pomimo złych warunków zwierzaki czują się dobrze. Ponadto przeprowadzono program hodowlany w niewoli, wielu zwierząt, takich jak nosuh, szynszyle, niedźwiedzie i inne.

obecny czas

Teraz zoo w Mińsku aktywnie rozwijany. W niedalekiej przyszłości planowana jest budowa małpy tutaj. Teraz park dla zwierząt wyposażone są w specjalnych wolierach zimowych.

Obecnie zawiera około dwustu gatunków różnych zwierząt. Wśród nich ponad sześćdziesiąt gatunków ptaków, sześćdziesięciu pięciu – ssaków, a także pięć gatunków płazów i piętnastu – bezkręgowców.

Pierwszy mieszkańcy parku stal Stork Zhurko uratowany dobrych ludzi (dostał się do kałuży oleju), wielbłąd Han (prezent od Theresa Vasilevny Durowa) Zubrenok Guy i dziki Piggy.

Teraz zwierzęta są aktywnie pomnożenie, zwiedzający mogą zobaczyć wiele Cub (młode pisklęta, kozy i inne).

Jak już wspomniano, w zoo jest dobrze zagospodarowany. Wszystkie zwierzęta mieszkają w przestronnych pomieszczeniach lub klatkach z opracowania systemu bezpieczeństwa. Jak dla wygody odwiedzających, zoo organizowane na terenie punktu zasilania, terenów rekreacyjnych i toalety.

Delfinarium w Mińsku

W zoo 10 grudnia 2011 roku otwarto delfinarium. Widzowie rozrywkę cztery delfinowiec skośnozębny (Mika, Hercules, Hugo, Vita), dwie foki – Alex i jodełka i jeden Patagonian lew morski Nicholas. Wszystkie te przedstawicieli podwodnego królestwa pochodzi z Japonii i Ukrainy.

Program z ich udziałem bardzo interesujące. Oprócz mieszkańców głębokiego morza, na scenie, tancerzy, muzyków i akrobatów. Czas realizacji – 45 minut. Około 20-25 minut na scenie jest bezpośrednio zwierzęta morskie.

Delfinarium jest przeznaczony do 700 miejsc. Pokazy są codziennie (z wyjątkiem poniedziałków) o godzinie 18:00, 15:00 i 12:00. Wstęp od 85 do 115 tys., Br. rub., w zależności od dnia i godziny sesji, wejście do zoo, nie trzeba płacić. Ostatnio, nowa usługa – nurkowanie z delfinami. Koszt zanurzenie – 1 mln 200 tysięcy rubli białoruskich .. rubli. Również otwarte wejście do delfinoterapii.

Oprócz pokazów, można pływać i interakcji z delfinami. Pięć minut kąpieli trzeba zapłacić 300 tys. Br. rub. Można również zrobić okrąg z delfinów i uzyskać wspaniały zdjęciu pamięci. Na tej przyjemności trzeba zapłacić 100 tys. Br. rub. Oto takie delfinarium w Mińsku.

W Zoo, nadal istnieją „akwaterrarium” (Wpisowe nie jest wymagane), a także „niebezpieczne tajemnice świata” (cena biletu 10 000 Bel. Rub.). Oferuje on również rozmaite wycieczki – ogólnych i tematycznych. Koszt wycieczki dla grupy 25 osób – 70 000 Br. rubli (to obejmuje wizytę terrarium).

Także w zoo, można jeździć kucyki i konie. cena biletu – 20 tysięcy rubli białoruskich .. rub. Można jeździć na wakacje i weekendy od 11 rano do 6 po południu (w zimie do godziny 16:00).

jazda konna

Istnieje osobny i koło jazda. Z grupy zaangażowane doświadczonego instruktora, częstotliwość – dwa razy w tygodniu. Subskrypcja (osiem lekcji w miesiącu) kosztuje 360 tys. Br. rub. Dla pojedynczej prywatnej lekcji jest zobowiązany do zapłaty 50 000 BYR. rub. Akceptowane chcąc w wieku od jedenastu do osiemnastu lat.

Zoo Mińsk: jak dotrzeć do celu?

Zwierzęta Garden położony jest w południowo-wschodniej części stolicy, w zalewowych rzeki Svisloch. Oczywiście, dla tych, którzy przemieszcza się po raz pierwszy, informacja ta jest mało przydatna. Chyba że masz nowoczesny „prowadzenia piłki” – nawigator. Jeśli nie, aby pomóc – nośników papierowych, czyli mapa okolicy. Oczywiście, musimy pewne wskazówki. Który znajduje się w pobliżu takich miejsc jak zoo w Mińsku? Chizhovka. Jest to duży obszar mieszkalny. Graniczy z zoo od strony południowej i zachodniej jest zaparkować je. 900. lecie, jak również zbiornik Chizhovsky.

Jak dostać się do zoo w Mińsku? Jest to możliwe, aby uzyskać centralny autobus № 92 lub 59. W № 1,5 km od miejsc położonych stacji metra „Awtozawodzkaja”. Od niego do miejsca docelowego można dojechać autobusami №№ 21, 926, 917, 22 i 16. Ponadto, w pobliżu wejścia znajduje się specjalny parking, dzięki czemu można dostać się na samochód osobowy.