532 Shares 8751 views

Nikolai Drozdov – podróżnik, prezenter, biolog

Kto jest wciąż ten sam wiodącym transmisja „W świecie zwierząt”, który jest nadawany w telewizji krajowej w 1968 roku? Kto wykonał dwa wyjazdy na całym świecie i zostały zaangażowane w setkach wypraw? Kto jest autorem 20 książek i ponad dwustu artykułów? Który prowadzi jeden z doradców Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych dla środowiska? Cóż, drodzy czytelnicy, można nazwać nazwę tej osoby? Oczywiście, jest to intelektualne i uczonym, krajowe ulubionym Nikolai Drozdov.


Narodziny legendy

20 czerwca 1937 w rodzinie profesora chemii organicznej Nikolaya Sergeevicha Drozdová i lekarz Nadzieja Pawłowna Dreyling urodzonego ładny chłopiec.

Od dzieciństwa, on wchłaniany delikatne uwagi i czułej miłości swoich rodziców do środowiska, nawet prowadził dziennik, w którym wszystkie wpisy dokonane w języku łacińskim. Z tatą trochę Kola często zbierane herbarium, nauczył się produkować georaskopki. To dzięki jego ojca nauczył się obserwować naturalne, jak to występuje w przyrodzie, zachowanie różnych dzikich zwierząt i ptaków.

drzewo genealogiczne rodziny

Liczne pozytywne cechy Nikolai Drozdov odziedziczyła po przodkach. Ta hojność i dobroć, namiętny serce i nieskończone pragnienie wszystkich rzeczy żyjących, dociekliwość i zdrowie.

Można go nazwać wyjątkowy rodzaj genealogicznych korzeni. Od swojego ojca, który doskonale znał kilka języków (greckie, łacińskie, angielski, niemiecki), studiował botanikę, paleontologii i astronomii, ścieżka prowadzi do wyższych warstw rosyjskich duchownych. Metropolita Filaret Moskovsy był jego pradziadek. Przez przodków matki – szlachty (pradziadek brał udział w bitwie pod Borodino, u boku Kutuzow był w stanie dostać się do Paryża, odznaczony).

„Biogeografia – moim powołaniem”

Fakt, że Nicholas od dzieciństwa, by poznać świat i dużo czasu poświęcono natury, pod warunkiem, że impuls do jego przyszłości, jest czynnikiem decydującym w wyborze zawodu. Cała rodzina była przekonana, że Kohli zawód musi być koniecznie związane z naturą. Po tym wszystkim, będąc uczniem szkoły średniej, każdego lata na wakacjach pracował pastuch na przedmieściach stadninie.

Po szkole, przyszły doktor nauk biologicznych został studentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Moskiewskiego nazwane MV Łomonosowa. Ale dwa lata później, postanowił udowodnić, że wie, jak zarabiać pieniądze na własną rękę, poszedł do pracy w szwalni, która ostatecznie została promowana do opanowania na dostosowywanie odzież męską. Ale w głębi serca czuł pewien dyskomfort, więc wrócił do szkoły. Mikołaj jest nie tylko znakomicie absolwentem Uniwersytetu, ale także studiował tam w absolwenta i pracy magisterskiej na biogeografii. Badania biologiczne, poświęcił swoje życie.

Nawiasem mówiąc, Nikolai Drozdov czyta wykłady dla studentów, aż do dnia dzisiejszego, nawet w tak sędziwego wieku i jest adiunktem biogeografii.

„W świecie zwierząt”

Przychodzę 1968. On został oznaczony przez fakt, że w popularnym programie telewizyjnym jako prelegent uczestniczył Nikolai Drozdov. „W świecie zwierząt” – to nazwa programu, który gromadzi się na ekranach telewizyjnych, setki tysięcy widzów. Początkowo on połączył wiadomości współgospodarzem (sparowany z Aleksandrom Zguridi) oraz doradca naukowy na filmach zwierząt. To tylko dziewięć lat, a Mikołaj był autor i prezenter programu.

Kilkadziesiąt lat, ten program idzie na powietrzu, dzięki czemu widzowie siedzący na ekranach cieszyć krajami zamorskimi, różnorodność flory i fauny z różnych kontynentów. Nikolai Drozdov zaprasza naukowców, turystów? Liczby Ochrony Przyrody. To był Thor Heyerdahl, Dzherald Darrel Jacques-Iv Kusto, Dzhon Sparks. W roku 1995, skrzynia biegów przyznano nagrodę „Taffy” w kategorii najlepszych programów edukacyjnych.

Szczęście – to rodzina!

Nie za nic, ponieważ uważa się, że jeśli dana osoba jest udany i szczęśliwy, że rozciąga się na wszystko, dlaczego nie dotknął, co wzięło się cokolwiek poczęte. Wszystko to potwierdza, Nikolai Drozdov. Biografia tego zaskakująco dobrych i wrażliwych, inteligentnych mężczyzn i hardy nie byłaby kompletna, jeśli w jego życiu jest, Tatyana Pietrowna Drozdova. Ona – nauczycielka biologii w Pałacu Dzieci i Młodzieży. W wywiadzie dla Mikołaja powiedział, że jeśli w jego życiu nie było jego dziewczyny – jego żona i dwie córki (mam nadzieję – biolog i Elena – weterynarza), byłoby samo istnienie. Ma specjalną tkliwość często wspomina ich swobodna znajomość w windzie. Jak się okazało później, mieszkali w tym samym domu, ale na różnych piętrach.

Kiedy podano wolnego czasu, Nikolai Drozdov, Senior jeden z najbardziej popularnych programów na „Pierwszy kanał”, trzyma go z jego zwierząt. Wśród jego ulubionych – skorpiony, węże, pająki. Przez wiele lat nie jem mięsa. Z jazd rekreacyjnych (konie szanuje i próbuje komunikować się z nimi tak często, jak to możliwe), skąpane w otworze, ćwiczy jogę, jazdę na nartach. Lubi grać na gitarze i śpiewać piosenki w różnych językach i barda.