516 Shares 3467 views

Jak zrobić szkło dla nowożeńców własnymi rękami: pomysły i przydatne wskazówki

Piękne okulary na stół weselny – jest to obowiązkowy atrybut. A jeśli wcześniej tradycja zażądała, aby nowożeńcy złamali je dla szczęścia, dzisiaj, wręcz przeciwnie, są uważnie traktowani jako przypomnienie o urodzinach nowej rodziny. Teraz bardzo popularne jest dekorowanie okularów własnymi rękami. Kwiaty z wstążek satynowych, koronki, kompozycje gliny polimerowej i wiele innych ciekawych sposobów zdobienia zastawy stołowej istnieją na świecie. Niektóre z nich rozważymy w tym artykule. Dokładnie przeanalizujemy wszystkie informacje i staramy się zrobić szkło dla nowożeńców własnymi rękami.


Rhinestones

Bardzo spektakularne szklanki przezroczystego szkła, ozdobione dżetami. Najprostszą wersją tego wystroju są paski srebrzystych lub złotych kamieni na górnej krawędzi pojemnika, w środku i na dole. Można również zrobić z rhinestones inicjały pan młody i oblubienicy lub postaci w postaci pierścieni, serc, gołębi. Do klejenia kamieni potrzebny jest kleik silikonowy lub specjalny do szkła. Zdobądź wspaniałe szkło musujące dla nowożeńców. Z Twoich rąk można dodać do tej dekoracji w formie dziobu lub kwiatu. Do jego produkcji należy wziąć taśmę w tym samym odcieniu co rhinestones (srebrzyste lub złote). Przyklej tę ozdobę do nóg kieliszków do wina.

Decoupage

Czy wolisz dania z jasnymi kolorowymi obrazkami? Dobrze, a do decoupage okularów weselnych własnymi rękami, będzie to również. Jest to dość "młody" rodzaj robót, ale bardzo modny na dziś. Aby udekorować świąteczne potrawy w tym stylu, musisz zaopatrzyć się w dekoracyjne serwetki o pożądanym wzorze, akrylowych farbach i lakierach.

Jak zdobić szkło dla nowożeńców z własnymi rękami w technice decoupage: krok po kroku

  1. Powierzchnia szorstkiej ściereczki wycierać alkoholem w celu usunięcia smaru i brudu.
  2. Biała farba akrylowa (z użyciem gąbki z pianki gumowej). Pozostaw je do całkowitego wyschnięcia.
  3. Z serwetki wyciąć pożądany fragment wzoru, umieścić go na powierzchni szkła. Przesuń się od środka do krawędzi za pomocą mokrej szczotki, przymocując ją do szkła. Wygładź wszystkie "zmarszczki", usuń nadmiar wody i pozostaw do wyschnięcia.
  4. Narysuj kontury kompozycji farbami akrylowymi. Przez nich można dodatkowo układać całe tło okularów (malowanie, punkty, fale itp.).
  5. Przykryć powierzchnię szkła akrylowym lakierem.

W zestawie okularów w tym samym stylu można zrobić butelkę z szampanem lub winem.

Kwiaty

Co może być piękniejsze niż kwiaty? Cóż, poza tym, że urządzili szkło dla nowożeńców. Z rękami udekorować układ naczyń na stół weselnym jest bardzo prosty. Połącz mały bukiet małych kwiatów, połącz je z nicią. Na szkle przymocuj kompozycję przezroczystą taśmą (sztuczne kwiaty mogą być klejone gorącym pistoletem). Najlepsze łożyska zadekoriruyte z nylonu wstążki. Jeśli zdobi się szklanki świeżymi kwiatami, a następnie w ciągu dnia, lekko spryskaj kompozycję wodą.

Niezależnie od dekoracji ślubnej do dekoracji wybranego szkła, ćwicz ją na innym statku. Jest to oczywiście bardzo żmudna, ale bardzo ekscytująca i ciekawa. A rezultat dzieł będzie zadowolony z Was i wybranego przez Ciebie nie tylko w dniu małżeństwa, ale także od wielu lat życia rodzinnego. Życzymy Wam i w dniu Złotego Ślubu wypijemy szampana ze szklanki weselnej, ozdobionej własnymi rękami.