671 Shares 1749 views

ITMO University: opinie studentów

wiodącą instytucją w kraju do szkolenia specjalistów, których obszarem działalności jest fotoniczne i Technologie Informacyjne – Uniwersytet ITMO. Komentarze o szkole założonej w 1900 roku, są bardzo liczne i są przydatne dla studentów, którzy wybrali zawód programowania.

Działania i skład

Uniwersytet Technologii Informacyjnych wzrosła zwycięzców międzynarodowych zawodów w programowaniu: Champion sześciu ACM ICPC czas, itd. – Google Code Jam, „Yandex”, Facebook Hacker Cup, rosyjski Kod Cup i wiele innych.

Główne kierunki: fotoniczne technologie, IT, komunikacji kwantowej, medycyny translacyjnej, robotyka, urbanistyka, komunikacja Nauki i Sztuki i Nauki. Ponad dwadzieścia instytuty i wydziały pracują jako część ITMO. Recenzje wzmianka o dwanaście tysięcy studentów i absolwentów uczestniczących tam w 1200 wysokich nauczycieli, z czego ponad siedemset lekarze i kandydaci nauk.

FTMI

Wydział przygotowuje wysoko wykwalifikowanych menedżerów w zakresie zaawansowanych technologii i innowacji, w stanie osiągnąć sukces na skrzyżowaniu przemysłu i nauki. To naturalne, że tacy pracownicy są stale popytu jak nowe technologie są niezbędne specjalistów wysokiego szczebla pierwszej kolejności. Przygotowuje taki ITMO. Opinie zarządzające interdyscyplinarnych programów, które mówią same za siebie innej międzynarodowej konkurencyjności, koncentruje się na praktycznych rozwiązań w produkcji. Partnerzy zewnętrzni od przedsiębiorstw, organizacji i władz publicznych jest szeroko zaangażowane w proces edukacji.

Specjaliści, którzy są skłonni ITMO, przeglądy pracy są godne uwagi, ponieważ nie tylko posiadają wiedzę w zakresie dyscyplin technicznych i naukowych. Menedżerowie, uniwersytet wykształcony, posiada umiejętności wdrażania i komercjalizacji badań naukowych, rozwoju i doświadczeń tworzenia małych i średnich przedsiębiorstw bardziej lub mniej zaawansowanych technologicznie gałęzi przemysłu, a także doświadczenie w zakresie zarządzania. Na tych absolwentów i posiada niekwestionowany autorytet ITMO.

Sądownictwa

Recenzje absolutnie ciepły i wdzięczny. Studentów, o których mowa latach spędzonych w Sądownictwa, nasycone i niezwykle pomocny. Więcej niż tylko dobre słowa powiedzieć o wydziale KPiD (projektowanie i projektowanie wspomagane komputerowo), gdzie przyszli mistrzowie, prawie dorosłych, a wielu ludzi, którzy są w stanie doskonalić swoje umiejętności.

Nauczyciele są oznaczone jako specjalistów wysokiej klasy, nie straciły wrażliwość, dzięki której uczniowie i wzrosnąć do nowych poziomów kształcenia w murach ITMO. studenci gości mówić o radykalnych zmian, nawet kierunku działań praktycznych i naukowych do zbadania związanych z dziedziny technologii informatycznej nauki.

Dyskusja na temat szkoleń zagranicznych oraz przygotowanie rozpraw, które odbyły się w Genewie. Pozostawiła niezatarte wrażenia odwiedzają szkoły projektowania, znana na całym świecie, takich jak IPAC, jak również ośrodków badawczych w Szwajcarii, ONZ wymienione … bardzo dużo, a każda wizyta na pewno dał impuls, który porusza i rozwoju naukowego i twórczego studentów, co pozwala Masters ITMO. studenci gości wystarczy przeczytać wnioskodawców, aby dowiedzieć się, co ich aspiracji do przyszłego zawodu.

All-Russian Olimpiada

W kwietniu 2015 r ITMO przeszły 2nd rundę All-rosyjskiej olimpiady. Wydział Technologii oprzyrządowanie opinii IFMO był po prostu wyjątkowy. konkursy projektowe w uczelni nie jest taka rzadkość, ale w tym przypadku szczególną uwagę na olimpiadzie właśnie miało być, ponieważ systemy deweloper ASCON których przywilejem – do automatyzacji systemu technicznego przygotowania produkcji, czujnie obserwując proces konkurencji.

Studenci z powodzeniem opracowane z wykorzystaniem procesów technologicznych CAD inżynierii. Idea igrzysk należy do tego działu. ITMO University, którego opinie o działalności jako inicjatora wszelkich zwiększyć poziom kwalifikacji zdarzeń deweloperskich osiągnęły Ministerstwo Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej, przyniósł Olimpiadę na poziomie All-rosyjskiej.

Niektóre obszar rozwoju

1. Pole tworzenia CPU. Cyfrowa produkcja wymaga urządzeń CNC, systemy automatycznego sterowania procesami technologicznymi, technologii CAD i produktów. Cyfrowe metody produkcji jest wykorzystywana do grupy adaptacyjne techniki adaptacyjnie selektywnego zespole, który wykorzystuje aktualne dane pomiarowe jest systemów analizy i proces adaptacji on-line.

2. Zakres instrumentów precyzyjnych – automatyzacja montażu. Produkty montowane są wysokiej dokładności funkcjonalne elementy precyzyjne, że gdy podane są poniżej. Opracowanie metod optymalizacji, typowania i unifikacji wszystkich decyzji. Zaprojektowane środowisko rozwoju oprogramowania, rodzaje systemów zarządzania oprogramowaniem.

3. Rozwój i stosowanie technologii dodatków. Studia w procedurę utworzyć: wybór z co do przewidywania produkcji i jakości efektywnego wykorzystania przeciwciał w różnych etapach cyklu. Techniki te są przeznaczone do współpracy z form odlewniczych AT produkty upraw różnych materiałów ,

Programy międzynarodowe IFMO

Recenzje współpracy międzynarodowej są liczne, a większość pochodzi z partnerami zagranicznymi o wysokim poziomie wyszkolenia specjalistów University ITMO.

Uniwersytet Ilmenau (Niemcy), współpracujący z Uniwersytetu IFMO z trzech obszarów System produkcji polimerów i optycznych systemów wytwarzania poprzez odlewanie ciśnieniowe oprogramowania aplikacyjnego, technologii materiałów optycznych polimerów soczewki oftalmiczne dyfrakcyjna, gradient i mikrooptyki. Uniwersytet w Liege w Belgii został w połączeniu z analizy inżynierskiej ITMO i optymalizacji projektowania polimerów.

Firmy w praktyce i zatrudnienia

Recenzje Petersburgu ITMO przyjść po stażu – studia i produkcji. Najczęściej, to również pomaga, a dalsze zatrudnienie absolwentów. Firmy chętne do przyjęcia stażystów i absolwentów ITMO, opinie pracodawców często koncentrują się na dalszą współpracę. Wśród nich – JSC "LOMO", JSC "Diakont", JSC "Techpribor", JSC "Avangard", JSC "VNIIRA" Spółka "Askon" i wiele, wiele innych.

Wiadomym jest, że eksperci w nim, mechanika, optyka są doskonale wyszkoleni, uniwersytet ITMO Nic dziwnego, że jeden z najbardziej znanych w Rosji. Iść do tej szkoły nie jest łatwe, zwłaszcza w najbardziej prestiżowej i silnej specjalizacji. A must-have wystarczająco już wejść obszerną bazę wiedzy i umiejętności w wybranej specjalności.

student pierwszego roku

Nawet jeśli przepływ uczestników poszło gładko, a nie fakt, że miał szczęście, aby dostać upragniony dyplom. Pierwsze pokazy masowe leniwe przechodzi w pierwszym roku, a po trzecim wypadają nie jest leniwy i bezdarny jak ITMO pielęgnuje reputacji producenta najwyższej jakości tych specjalistów dziedzin produkcji. Dlatego potencjalni opinii pierwszaków ITMO studenci nie powinni odpocząć, aby dowiedzieć się dużo pracy na własną rękę.

ITMO ma w niepełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze czasu i formy w pełnym wymiarze godzin szkolenia. Nie są wypłacane i ramy fiskalne. Tutaj konieczne jest, aby dotknąć delikatnej kwestii: łapówki nigdy nie był, kto ucieka ITMO, odpowiedzi ustne i pisemne twierdzą, że nie jest prawdopodobne, w ogóle. Ale jest szczegół: na wszelkich niepokojących okolicznościach biura studenckiego wydziału mogą być przenoszone do następnego semestru płacić czesnego. Ale tylko wtedy, gdy odbywa się przed trzecim roku. Raz – jest to niemożliwe. Stan Uniwersytet jest warta więcej niż wszystkie pieniądze świata.

Top 5

Ocena IFMO wystawiane także w sposób szczególny. Ten system przyjęła bardzo niewielu uczelni, ale to jest ważne, skuteczne i nie boli samoocenę uczniów. System ten jest wynik-rating. Dla każdego przedmiotu, znak składa się z kwoty zgromadzonego w trakcie ocen semestralnych, a także otrzymał do zbadania. Ponieważ wynik jest obliczany, tylko nauczyciel zna tę dyscyplinę. Po każdej sesji, na tablicy ogłoszeń napisali tablicę z nazwiskami uczniów, którzy dostali się do pierwszej 50. Naturalnie, to wpływa na wiele rzeczy: wyboru pracy, stypendiów i tak dalej.

wspólnych programów magisterskich z zagranicznymi uniwersytetami oferują szeroki wybór jako ITMO bardzo aktywnie współpracuje z zagranicznymi odpowiednikami. Najbardziej złożone wydziałów i najbardziej interesujące w tym względzie – CT (technologia komputerowa) i FITIP (technologia informacyjna i programowanie). Najsilniejszy na ostatni – Wydział Parfyonov, który otrzymuje jedynie zwycięzców konkursów szkolnych.

wolny czas

Zasadniczo studenci rekreacyjne mocno związane z ich studiów i przyszłego zawodu, choć jest Centrum Wolontariatu i klub rock and Dance Studio, wykonywane różnego rodzaju festiwalach i konkursach. Główną różnicą od reszty uczniów ITMO – konkurencyjną ostrość. Zespół stał się mistrzem Uniwersytetu praktycznie wszystkich konkursów ACM ICPC programowania, cztery razy mistrzem ICPC. Poziom opanowania języków programowania jest bardzo, bardzo wysoka.

ITMO współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej, który wydaje adresowych rozwoju oprogramowania, modelowania i wielu innych obszarach działalności, które mają zastosowanie wiedzy i umiejętności programowania. Uczelnia aktywnie promowana w międzynarodowych rankingach.

schronisko

I tu IFMO jeszcze obsłużyć. To nawet nie jest problem, ale nieszczęście ITMO. Akademik, komentarze uczniów są jednomyślni, tylko «zabity», zwłaszcza stara obudowa. Nowy, oczywiście, w stanie normalnym, ale są one zbyt mało.

Gminne warunkach we wszystkich akademikach nie są zadowalające. Ogromny problem – woda, zarówno na ciepło i zimno. Hot często w ogóle nie jest to przypadek. Zimno płynie słabo – głowicę. Prysznic jest małe, są one tylko w pakiecie gospodarczym. Na piętrze jest tylko jedna kuchnia. Mieszkańcy kampusu Inter-University i Viazemsky alei gdzie hostel w ITMO, pozostawiając negatywną opinię. To prawda, ale jest premia – obecność siłowni oraz zestaw do tenisa.

college

Mamy uzdolnionych uczniów mają unikalną możliwość wejścia Uniwersytet ITMO jest już w wieku piętnastu lat, po dziewiątej klasie. Faktem jest, że Departament ACT (zawodowe średnie wykształcenie). Tutaj są akceptowane potencjalnych studentów i po jedenastej klasie, też. I tu są przygotowania wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie IT. Specjały nabywane są następujące: programista komputerowy systemy i informacyjne w dziedzinie ekonomii, sieci komputerowe, systemy automatyki i sterowania.

Absolwenci wydziału są zawsze popytu jako eksperci w różnych dziedzinach technologii informacyjnej. Na przykład: w rozwoju aplikacji i testów, rozwoju i eksploatacji systemów informacji analitycznych w przedsiębiorstwie oraz systemy kontroli, w rozwoju i funkcjonowania baz danych i systemów informatycznych przedsiębiorstw, rozwój systemów łączności i udogodnień, obsługi i wsparcia systemów cyfrowych, testowanie elektronika w rozwoju mikroelektroniki. Wszystko to stawia IFMO College, o których bardzo korzystne opinie, na całkowicie własny poziom w dziedzinie programowania.

kształcenie ustawiczne

Niemniej jednak, wydział ma stały profesjonalnego programu edukacyjnego, który umożliwi absolwentom uczelni kontynuować naukę na uniwersytecie, na innych wydziałach – wykształcenie wyższe – od trzeciego lub drugiego roku, w zależności od tego, jak student sukces w college'u.

Ale na Wydziale wtórnych studentów szkół zawodowych otrzymują szkolenie praktyczne i dogłębna znajomość technik programowania, architektury systemów komputerowych, oprogramowania, oprogramowania sprzętowego i konserwacji sieci komputerowych, bezpieczeństwo informacji, modelowania komputerowego.

Proces edukacyjny stwarza warunki do pełnego rozwoju zainteresowań zawodowych, potencjału osobistego i umiejętności samokształcenia każdego studenta. To dla tej pracy na Wydziale Studenckiego Towarzystwa Naukowego, który wydał praktycznych i naukowych osiągnięć, konferencje, publikowane artykuły i raporty – tak utworzone na Wydziale własnego potencjału naukowego. Jeden z najbardziej doświadczonych w zakresie programowania dydaktycznego jest SPbNIU ITMO, gdzie przez cztery lata, można uzyskać stopień Bachelor of Science, a sześć – tytuł magistra. Sześćset czterdzieści lekarze i kandydaci nauk studentom wysoko wykwalifikowanych specjalistów z obszaru IT.