821 Shares 6466 views

Enzymy, które rozkładają tłuszcz w organizmie człowieka

Transformacja chemiczny akceptowanego odżywianie istotną rolę trawiennych łojowych. Mianowicie, ich wydzielanie. Proces ten jest ściśle dopasowane. W przewodzie pokarmowym, że jedzenie jest wystawiony na działanie różnych gruczołów trawiennych. Wejść w jelicie cienkim, enzymy trzustki występuje prawidłowe wchłanianie substancji odżywczych i normalnego procesu trawienia. W całym tym schemacie, ważną rolę odgrywają enzymy potrzebne do rozbicia tłuszczu.


Reakcji oraz degradacji

Enzymy trawienne są zawężone zadanie przecinania złożonych substancji otrzymanych w przewodzie pokarmowym z żywnością. Substancje te są podzielone na proste, łatwe do nauczenia się, że ciało. W mechanizmie enzymów spożywczych odgrywają szczególną rolę, lub enzymy, które rozkładają tłuszcz (istnieją trzy rodzaje). Są one produkowane przez gruczoły ślinowe i żołądka, gdzie enzymy rozszczepiania stosunkowo duże ilości substancji organicznych. Substancje te są tłuszcze, białka, węglowodany. W wyniku tych enzymów organizm metabolizuje jakościowo otrzymywały pożywienie. Enzymy są potrzebne w celu przyspieszenia reakcji. Każdy typ enzymu jest odpowiedni dla danej reakcji, działając na odpowiedni rodzaj połączenia.

asymilacja

Dla lepszego przyswajania tłuszczów w organizmie działa sok żołądkowy zawierający lipazy. Ten enzym rozszczepia tłuszczowe, trzustka produkuje. Węglowodany są rozdzielane ze względu na amylazy. Po upadku, są szybko wchłaniane i dostają się do krwiobiegu. Dzielenie również przyczynić się do śliny amylazy, maltazy, laktazy. Białka są rozdzielane ze względu na proteazy, które są ciągle zaangażowanych w normalizacji mikroflory przewodu pokarmowego. Należą pepsynę, chymozyna, trypsyna, karboksypeptydazy erepsin i trzustki.

Jak nazywa główny enzym, który rozkłada się tłuszczu w ludzkim ciele?

Lipaza – enzym, którego głównym zadaniem jest rozpraszanie, frakcjonowanie i trawienia tłuszczów w ludzkim przewodzie pokarmowym. Tłuszcze pochodzące w jelitach nie są w stanie być wchłaniane do krwi. Ssanie musi zostać podzielony na kwasów tłuszczowych i glicerolu. W tym procesie, a to pomaga lipazy. Jeśli nie jest to przypadek, gdzie enzym, który rozkłada tłuszczu (lipazy) jest obniżona, konieczne jest zbadanie osoby, dla onkologii ostrożnie.

Lipaza trzustkowa jako nieaktywny proenzymu prolipazy odprowadza się do dwunastnicy. Prolipaza aktywowane pod wpływem kwasów żółciowych i kolipazy, inny enzym soku trzustkowego. Lipaza językowa produkowany u dzieci w związku z doustnymi łojowych. Ona bierze udział w trawieniu mleka kobiecego.

Wątrobowej lipazy wydzielana do krwiobiegu, gdzie przyłącza się do ścian naczyń wątroby. Większość tłuszczów z pożywienia są rozkładane w jelicie cienkim, w wyniku lipazy trzustkowej.

Wiedząc, który enzym rozszczepia tłuszcze, a co nie jest specjalnie obsługiwać ciała, lekarze mogą przepisać odpowiednie zabiegi.

Charakter chemiczny prawie wszystkich enzymów – białko. Trzustka jest narządem zarówno układów wydzielania wewnętrznego przewodu pokarmowego i. Sam trzustki uczestniczy aktywnie w procesie trawienia, a główny enzym żołądka jest pepsyna.

Jak enzymy trzustkowe trawić tłuszcz na prostych rzeczy?

Amylazy rozszczepia oligosacharydu w stosunku do skrobi. Ponadto, oligosacharydy rozbić do glukozy przez działanie innych enzymów trawiennych. Glukoza wchłania się do krwiobiegu. Dla ludzkiego organizmu jest źródłem energii.

Wszystkie narządy i tkanki ludzkie są zbudowane z białek. Wyjątkiem i trzustka, które aktywuje enzymy tylko po ich wprowadzeniu do światła jelita cienkiego. Kiedy naruszenia normalnego funkcjonowania organizmu, występuje zapalenie trzustki. Jest to dość częstą chorobą. Choroby, w których nie tłuszcze przecinania enzym, zwany niewydolność trzustki: zewnątrzwydzielnicza lub hormonalnej.

problemy z niewydolnością

niewydolność trzustki zmniejsza wytwarzanie enzymów trawiennych. W tym przypadku osoba, która nie może korzystać z żywności jako funkcję stężenia triglicerydów przecinania rozbitych w dużych ilościach. U takich pacjentów objawy nudności wystąpić po spożyciu żywności tłuszczowych, nasilenie bólu brzucha.

Gdy niedobór hormonalny nie może produkować hormon insulinę, która pomaga w metabolizmie glukozy. Jest to ciężka choroba zwana cukrzyca. Inna nazwa – cukrzyca jest cukier. Nazwa ta jest związana ze wzrostem wydzielinach ciała moczu, przez co traci wodę i osoba odczuwa stałą pragnienie. Węglowodany prawie nie pochodzą z krwi do komórek, a zatem nie są wykorzystywane dla potrzeb energetycznych organizmu. Wskaźnik poziomu glukozy we krwi wzrasta gwałtownie, a zacznie być odtwarzany poprzez mocz. Ze względu na te procesy wykorzystania tłuszczu i białka do celów energetycznych, jest znacznie zwiększona, a ciało zbiera się produkty częściowego utleniania. Ostatecznie też, że zwiększa kwasowość we krwi, co może nawet doprowadzić do śpiączki cukrzycowej. W tym przypadku pacjent oddycha zaburzenia, aż stracił przytomność i śmierć.

W tym przykładzie widać dość dobrze, jak ważne enzymy, które rozkładają tłuszcze w organizmie ludzi, do wszystkich organów roboczych harmonijnie.

glukagon

Jeśli są jakieś problemy, należy je rozwiązać, pomagają organizmowi za pomocą różnych metod leczenia i leków.

Glukagon ma przeciwny efekt działania insuliny. Ten efekt hormonów na rozszczepienie glikogenu w wątrobie i na przetwarzaniu węglowodanów w tłuszczach, co powoduje wzrost stężenia glukozy we krwi. Hormon somatostatyna prowadzi hamowanie wydzielania glukagonu.

samoleczenie

W medycynie, enzymów, które rozszczepiają tłuszczów w organizmie człowieka, można otrzymać poprzez leków. Wiele z nich – z najbardziej znanych marek na mało znane i mniej kosztowne, ale tak samo skuteczne. Najważniejsze – nie do samoleczenia. Po tym wszystkim, tylko lekarz przy użyciu odpowiednich technik diagnostycznych, można znaleźć odpowiedni produkt dla normalizacji przewodu pokarmowego.

Często jednak tylko możemy pomóc organizmowi enzymów. Najtrudniejszy, aby to działało poprawnie. Zwłaszcza, jeśli dana osoba jest już stary. To tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że kupił niezbędne pigułek – i problem został rozwiązany. W rzeczywistości tak nie jest. Ciało ludzkie – jest doskonała mechanizm, który jest jednak starzeniu i zużyciu. Jeśli ktoś chce mu służył tak długo jak to możliwe, konieczne jest, aby utrzymać go w czasie do diagnozowania i leczenia.

Oczywiście, czytania i uczenia się, który enzym rozkłada tłuszcze w ludzkim układzie pokarmowym, można iść do apteki i poprosić farmaceutę polecić lek do pożądanej kompozycji. Ale można to zrobić tylko w wyjątkowych przypadkach, na kilka dobrych powodów, nie może odwiedzić lekarza lub zaprosić go do domu. Należy rozumieć, że możemy znacznie pomylić i objawy różnych chorób może być podobna. Oraz w celu dokonania prawidłowej diagnozy, koniecznie potrzebuje pomocy medycznej. Samoleczenie może poważnie zaszkodzić.

Trawienie w żołądku

Sok żołądkowy zawiera pepsyny, kwas solny i lipazy. Pepsyna działa tylko w środowisku kwaśnym i rozszczepia białka w peptydy. Lipazy w soku żołądkowym tnie tylko emulguje tłuszczu (mleko). Rozbić enzymatyczny tłuszcz uaktywnia się dopiero w alkalicznym środowisku jelita cienkiego. On idzie w parze ze składu żywności semi-szlamu, cięcie wyrzucanych mięśni gładkich żołądka. Jest ona wepchnięta do dwunastnicy w partiach. Pewna mała część wchłania więcej substancji w żołądku (cukier, rozpuszczoną sól, alkohol, środki farmaceutyczne). Sam proces trawienia na ogół kończy się w jelicie cienkim.

Zaawansowanych do dwunastnicy żywności wchodzi w żółć, jelit i soki trzustkowe. Otrzymuje żywności od żołądka do dolnych części z różnymi prędkościami. Tłuszcz jest opóźniony, a mleko szybko mija.

lipazy

Sok trzustkowy – ciekły zasadową, która ma kolor i zawierającą trypsynę i inne enzymy, które tną peptydów do aminokwasów. Amylazy, maltazy i laktazy konwersji węglowodanów do glukozy, fruktozy i laktozy. Lipaza – enzym rozkładający tłuszcze do kwasów tłuszczowych i gliceryny. Trawienie i wydalanie soku zależy od rodzaju i jakości żywności.

Jelito cienkie i pęcherza wykonuje ciemieniowej trawienie. Po mechanicznym i obróbce enzymatycznej produktów rozszczepienia są absorbowane do krwi, limfy. Jest to złożony proces fizjologiczny, który jest wykonywany kosmków bibuła jelita i dokładnie skierowane w jednym kierunku od kosmków jelita.

ssanie

Aminokwasy, witaminy, sole mineralne, glukoza, w wodnej kompozycji w postaci roztworu wchłonięte kosmków krwi kapilarnej. Gliceryny i kwasu tłuszczowego nie są rozpuszczane i wchłaniane włókna nie mogą. Przechodzą one do komórek nabłonkowych, będących tłuszczu cząsteczki, które wchodzą w limfie. Po pokonaniu bariery węzłów chłonnych, są one uwalniane do krwiobiegu.

Bardzo ważne, gdy spożycie tłuszczu odgrywa żółć. Kwasy tłuszczowe i żółciowych łączące alkaliami zmydla. Utworzony w ten sposób rozpuszczalne mydła (sole kwasów tłuszczowych), z łatwością przechodzące przez ścianę kosmków. Gruczoły w jelicie cienkim głównie wydzielania śluzu. Jelito wchłania wody do 4 litrów dziennie. To znajduje się w dużej ilości bakterii zaangażowanych w rozkładzie celulozy i syntezę witamin z grupy B i C.