349 Shares 4683 views

Środki ludowe dla blizny na twarzy. Najlepszym lekarstwem na blizny po trądziku i blizn na twarzy

Blizny na twarzy i ciele może pojawić się z różnych powodów. Na przykład, czasami pozostaje po zabiegu chirurgicznym lub trądziku. Ponadto, powodem może być drobny uraz lub oparzenie. To znaczy, to jest oczywiste, że ciało wyzwala samoleczenia. Ponieważ jest to często z powodu blizn lub blizn, ponieważ uszkodzone komórki skóry lub narządów zostają zastąpione przez tkankę łączną. Wielkość footprint, który pozostanie po urazie zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze jej leczyć. Najważniejsze – nie zapomnij, że jeśli masz ranę należy zdezynfekować szybko. Można stosować nadtlenek wodoru, jodu, alkohol lub wódki.

środki folk

Nowoczesna kosmetologia oferuje szeroką gamę szybkich i łatwych sposobów, aby pozbyć się blizn i blizn na twarzy. Ta kosztowna procedura, której sukces w dużej mierze zależy od profesjonalizmu specjalistów prowadzących ją. Ale nie spiesz się do wydawania pieniędzy, ponieważ jest więcej środków ludowej blizn. Być może nie są one tak szybko, ale bardziej przystępne.

Maseczka z maści Vishnevsky

Najlepszym lekarstwem na blizny (według wielu doświadczonych osób) – jest przygotowany na podstawie Vishnevsky maści. Jest o wiele bardziej skuteczne kremy są sprzedawane w sklepach. Jest przygotowuje cudowny lek. Vishnevsky maść jest mieszany z alkoholem i miodem. Mieszaninę tę najpierw równomiernie na kapuście liści, a następnie nakłada się na bliźnie lub blizny. Ponieważ arkusz może przenieść lub spadnie, konieczne jest, aby ustalić za pomocą bandaża. Przechowywać płyn powinien być trzydzieści minut. Ważne jest, aby pamiętać, że jest to środek na blizny stosowane tak, że w trakcie leczenia uszkodzonej skóry nie jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jest to spowodowane tym, że masa jest niezgodny ze światłem ultrafioletowym. Doświadczeni ludzie mówią, że jeśli mają zastosowanie tego narzędzia co najmniej raz na dwa dni, a następnie kilka tygodni później blizny znikają.

olejki eteryczne

Pomocnicy w walce z bliznami mogą stać się olejki eteryczne. Mają unikalne właściwości, które są aktywowane procesy metaboliczne w skórze, dzięki czemu blizny bardziej miękkie i pomóc uniknąć pigmentację i stan zapalny. Stosować mieszaninę nich i stosować na blizny w ciągu dnia. Oto przykład z trzech masek z olejów, oprócz składników pobranych w równych proporcjach:

  • mięta, rozmaryn i neroli;
  • kadzidło, róży i drzewa herbacianego;
  • hyzop, geranium i koper.

W celu zwiększenia efektu takiego środka blizny na twarzy być przygotowany z mieszanki oleju bazowego (rokitnika zwyczajnego, róża, z kiełków pszenicy, itd.). Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli dużo blizn, nie obsługiwać to wszystko – przeprowadzić procedurę stopniowo, robiąc przerwy przez cały dzień. W przeciwnym razie, można zranić: natychmiast po zastosowaniu dużej ilości olejków eterycznych często zaczynają nudności, bóle głowy, wzrost ciśnienia krwi i istnieją inne nieprzyjemne konsekwencje dla organizmu.

Wywary i napary

Może być również stosowany jako środek blizny ziół – czy raczej, napary i wywary z nich. Procedura ta pomaga rozpuścić powierzchnię hartowane i uniknąć stanu zapalnego. Mogą być stosowane jako kompres lub po prostu traktowanie blizna wacikiem nasączonym w infuzji lub wywaru.

Na przykład, można utworzyć zbiór tych ziół jak suszonego rumianku, pokrzywy, krwawnika, nagietka, rdestu ptasiego, uliginose i dziurawca. Wszystkie elementy są wykonane w równych proporcjach. Następnie dwie łyżki zbiór łyżka wlać szkła wrzącej wody, nalegają na łaźni wodnej w ciągu jednej godziny. Po infuzji należy opróżnić i namoczone w bulionie z lnianą serwetką zrobić kompres. To musi być utrzymywane na miejscu zagrożonym dwie godziny.

liść kapusty

Kolejny nieskomplikowany środek na blizny – liść kapusty. Od dawna wiadomo, że kapusta ma właściwości przeciwzapalne i gojenie się ran. Ponadto, zawiera duże ilości witaminy E, w ten sposób pozwalając na znacznie wpływają na przywrócenie skóry. Gotowanie oznacza proste: Najpierw trzeba szlifować dwóch lub trzech liści kapusty do stanu miazgi, dodać łyżkę miodu i dokładnie wymieszać. okład się z otrzymanej mieszaniny. Przechowywać powinno być dwie godziny dwa razy dziennie, wykonując tę procedurę aż do zniknięcia blizny.

Jakie inne środki pomocy z bliznami na twarzy? Na przykład, wiele masek. Ale są one skuteczne tylko wtedy, gdy blizny nie są bardzo głębokie. Jest najlepiej nadają się do tego celu maski z rdzenia z pomidora lub gliny.

Maseczka z pomidorów

Mieszaninę pomidor przyczynia się nie tylko w celu usunięcia plamy, ale także odtworzenie skóry, a tym samym powstrzymując proces starzenia. Wynika to z likopenu – przeciwutleniacz, który jest zawarty w pomidorach i kwasy organiczne (na przykład, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, itd.). Maska gotowania powinna być następująca: pomidor, zdecydowanie świeże, cięte na dwie części. Łyżka usuwa wszystkie miazgi, następnie ugniata się i stosuje się do twarzy. Pozostawia się od piętnastu do dwudziestu minut, a następnie przemywa się ciepłą wodą. Jeśli masz wrażliwą skórę, to maska ty przeciwwskazane – może powodować podrażnienie.

Maska gliny

Blizny, które pozostają po trądziku – najpoważniejszą konsekwencją trądzik, jeśli tylko nie było żadnych komplikacji i stany zapalne. Ale to ma negatywny wpływ na skórę twarzy, co znacznie psuje wygląd danej osoby. Oraz w celu uniknięcia wygląd tego nieatrakcyjne śladu po trądziku, należy użyć ludowym sposobem na blizny potrądzikowe, dzięki której można szybko i skutecznie pozbyć się twarzy blizn.

Tak więc, na przykład, zaleca się stosować maskę z gliny. Co jest potrzebne i jak je przygotować? Jedna łyżka gliny rozcieńczono wodą łyżką. Następnie dodać dwie łyżeczki soku z cytryny, powinna być świeża i mieszać, aż będzie gładkie. Zastosować metodę punktową gliny maski – tylko zapalenie się i utrzymać na nim przez piętnaście minut. Przemyć za pomocą wody w temperaturze pokojowej.

ocet

Ocet jabłkowy – kolejny środek ludowej na blizny, które często pozostają po trądziku, pryszcze i czyraki. Aby użyć, należy rozcieńczyć wodą w stosunku: trzy łyżki wody, jedną łyżkę octu. Roztwór ten może być zamrożone w formach lodu. Konieczne jest od czasu do czasu przetrzeć twarz. Ponadto takie lody z octem przyczynia się do zwiększonego krążenia krwi w tkankach, co z kolei sprawia, że proces szybsze gojenie. Ale to tylko wtedy, gdy ślady świeżej, ukazał nie tak dawno temu. Jeżeli blizny dawna należy umieścić na twarzy gazą nasączoną octu jabłkowego, rozcieńczonego w wodzie, i przechowywać w ciągu pięciu minut.

ekstrakty

Jakie są środki na blizny? Istnieje wiele wariantów. Na przykład, oleiste ekstrakty Hypericum i stonogi. W pierwszym przypadku konieczne jest tak mocno, jak to możliwe, aby wypełnić pół litra słoik stonogi (powinien być świeży). Następnie dodać rafinowanego oleju słonecznikowego, tak, że są one dobrze namoczyć trawa. Po tym, bank jest umieszczony na dolnej półce lodówki, gdzie pozostaje nietknięty przez dwa tygodnie. Następnie, otrzymany ekstrakt należy wlać do innego pojemnika wykonanego ze szkła. Przechowywać ten olej nie może być dłuższa niż sześć miesięcy. Zastosowanie go jako: kompresy stosowane na uszkodzonego obszaru i przytrzymaj przez dwadzieścia minut dziennie.

Olej ekstrakt z dziurawca jest wykonana według tej samej receptury jako stonogi, ale przy użyciu świeżych ziół dziurawca zwyczajnego. Olej ten jest stosowany w przypadkach, gdy blizna jest bolesne. Stopień kompresji zwiększa się do dwóch dziennie.

Badger tłuszczu

Warto sprawdzić skuteczność takich środków z blizną jak tłuszcz borsuka. Jeśli to konieczne, stosuje się zamiast łój świni. Gotowania powinna być następująca: w niskiej temperaturze, topi się smalec lub tłuszczu borsuczego (sto g wosku pszczelego), a następnie dodano (dziesięć gramów), propolis (dwie łyżeczki) i olejku sosnowego (cztery krople). Następnie wymieszać wszystko aż będzie gładkie, a następnie wlać do słoika i zamknąć pokrywę. Przechowywać w lodówce.

Maść japońskiej Sophora

Istnieją również bardziej skomplikowane w przygotowaniu remedium na blizny na twarzy, ale skuteczny – krem z japońskiej Sophora. Sposób wytwarzania jest następujący: W przypadku cud masa powinna być zmieszane w równych częściach gęsi tłuszczu i pocięto na owoce Sophora japonica (pięćset ml każdego składnika). Dojrzewania maści swoje zapotrzebowanie na cztery dni w ciepłej łaźni wodnej w ciągu jednej godziny, a po każdym czystej ciepło w lodówce do następnej procedury. Stosując go w piątym dniu – waga jest stosowana na bandaż lub kawałek płótna i stosowane do żwacza. Musisz wykonać tę procedurę, dopóki nie zniknie całkowicie.

olejek kamforowy

Jakie inne środki znane z blizną? Na przykład, olej kamforowy. Kompresuje rozwiązuje drobne blizny. Jego stosowanie jest prosta: gazy impregnowane olejem kamfory i stosowane do blizny na resztę nocy. Efekt leczenia można spodziewać się w ciągu miesiąca. Ta metoda jest najlepsza do pozbycia blizny pozostawione przez trądzik młodzieży.