361 Shares 3663 views

Sacco i Vanzetti – kto to jest? Co wiemy o Sacco i Vanzettiego?

Starsze pokolenie ludzi, którzy studiowali w szkołach sowieckich, rodzin Sacco i Vanzetti (Nikola Sakko i Bartolomeo Vanzetti) są znane, prawie tak dobrze jak obecna generacja młodzi ludzie są zaznajomieni z Dolce & Gabbana (Domenico Dolce i Stefano Gabbana.). Nazwisko na rozprawie, z nazwiskami bohaterów i sytuacja była bardziej skomplikowana, wtedy i teraz.


Tubylcy środowiska pracy, ofiarą gry politycznej

Jeśli spojrzymy na fakty, historia jest następująca. Dwóch robotników, imigrantów z Włoch (Nikola Sakko urodzone w prowincji Foggia Torremaggiore, od 1888 do 1905 mieszkał w domu, i Bartolomeo Vatsetti urodzony w Piemoncie w 1891 roku), nie były tylko znane żadne członkowie ruchu na rzecz praw pracowniczych. Należały do anarchistycznej grupy «Circolo di Studi sociali». W dniu napadu buta fabrycznego Vanzettiego sprzedawca ryb na ogół na ryby. Byłem świadkiem tego faktu, nastolatek, którego świadectwo nie jest brana pod uwagę. Sacco i Vanzetti zostali aresztowani dwa dni po napadzie. Wszystko było z naruszeniem prawa. Dlaczego proces i zaczęła przyciągać coraz większą uwagę opinii publicznej na całym świecie. Po ogłoszeniu wyroku śmierci pierwszego ruchu na rzecz praw niewinnych więźniów nabyte skalę planetarną.

niesłusznie oskarżony

Minęło prawie sto lat, a proces ten pozostał na prokuratora jeden z najbardziej nieprzyjemne i narażania amerykańskiego systemu prawnego. Nikomu nie znanych włoskich imigrantów stał się dla wszystkich symboli ludzkości niewinnych więźniów. Tak, byli zwykli członkowie ruchu robotniczego i kto wtedy nie było, jeśli zdarzenie „solidarność międzynarodowa, Mayday” urodził się w rzeźniach mięsa Chicago. Ponadto Sacco i Vanzetti byli anarchiści, co jest, oczywiście, radzieckie uczniowie nie wiedzieli. I, jak zostało udowodnione później zrobili, a raczej jeden z nich, a mianowicie, Nikola Sakko i uczestniczył w ataku i morderstwa. Pomimo rzekomo dostępnego późniejszego uznania sędziów w swej pozornej winy, listów zasługi Nicola pisał z więzienia do syna Dante. Człowiek, który głosi takie idee nie mogą być zabójcą, albo on jest największym hipokrytą w świecie.

Jaki jest powód

Jednakże, nie jest już w Sacco i Vanzettiego było po prostu stać się banner powszechnego walce o sprawiedliwość. Miliony ludzi na całym świecie wziął do demonstracji, domagając się wolności dla nich, anarchiści eksplodowała bomba w metrze, spalone tramwajów. Trwało to aż do 1927 roku, w którym sprawa została przeglądowi i przedstawiła drugi akt oskarżenia, po czym, w nocy z 22 na 23 sierpnia, został stracony. A co w rzeczywistości, był istotą, co się dzieje? Dlaczego komuniści i faszyści (Mussolini wziął czynny udział w wyzwoleniu) ramię w ramię w obronie ofiar tyranii, dlaczego dziesiątki miast w Kraju Rad pojawiła Ulica Sacco i Vanzetti? Prawdopodobnie dlatego, że proces był, oczywiście, polityczne.

tło polityczne

Był rok 1920. W społeczeństwie amerykańskim, a także na całym świecie, strach przed „czerwonej zarazy” było tak duże, jak niezadowolenie w kraju są wypełnione przez imigrantów z jednej strony, a rewolucyjny nastrój robotników – z drugiej. Potrzebowaliśmy demonstracyjny chłosty. South Braintree (Massachusetts) nie jest zwykłym rabunku fabryce obuwia z zabójstwem kasjerka i dwóch strażników. Bo, jak wydawało się wielu fałszywych oskarżeń złapać ruch robotniczy – szewca za Sacco i Vanzetti sprzedawca ryb. Pasują idealnie – włoskich imigrantów i przedstawicieli klasy robotniczej. Oburzenie zaczęły narastać, kiedy władze federalne odrzucił argumenty ochrony i wszystkie petycje do przeglądu.

wrzenie

Obrona została zawarta rozsądni kibice zebrano 400.000 dolarów na pokrycie jego kosztów. Udowodniono, że nie ma ważnej podstawy do ścigania. Proces zaczął się wydźwięk polityczny, wydawało się wielu, że kara nie jest dla konkretnego przestępstwa, a za swoje przekonania. Ale nikt nie spodziewał się takiej fali oburzenia na całym świecie. 10000 osób próbowało szturmować Charlestown więzienia i uwolnić więźniów. Teraz, po tylu latach i wydarzeń, które wstrząsnęły światem, po demonstracji przeciwko wojnie w USA w Wietnamie, to trudno sobie wyobrazić, potem oburzenie.

Walczyliśmy cały świat

Gazety były pełne oburzenia klasy robotniczej z Ziemi. Pretensję nie tylko pracownicy, wszystkie ważne dane z różnych środowisk na całym świecie zażądał ponownego procesu. Fakt, że siedem lat więzienia Sacco i Vanzettiego zasługuje na wybaczenie i powiedział papież Pius XI. Jak wtedy mogłaby wesprzeć niewinnych ludzi więźniom sowieckich? Wysiąść na tysiące demonstrantów i nazwał na cześć ofiar ulicy politycznej. I to było naprawdę szczere impuls, masywny wyrazem solidarności. Ale to było wtedy, i co teraz? W związku z tym warto dyskutować tragiczną historię Nikola Sakko i Bartolomeo Vanzettiego, dzisiejszych młodych ludzi w sieci. Młody mężczyzna otworzył stronę internetową poświęconą tematowi pracuje nielegalnie skazanych anarchistów Sacco i Vanzetti. Kim on jest, oczywiście, kiedy dowiedziałem się porwać ich biografii i był bardzo zaskoczony, „nauka”. Pytanie „dlaczego otworzył stronę” odpowiedział – „Piosenka z nich są bardzo piękne” Tak, że ludzie żyjący w pamięci bojowników o prawa imigrantów o niskich płacach.

Pamiętaj teraz

We Włoszech, tak samo Film powstał w 1971 roku, w którym zostało powiedziane, niż słynne Sacco i Vanzettiego, który to na tym trafieniu, i tak dalej. Taśma słynny reżyser Giuliano Montaldo został wyróżniony wieloma nagrodami, szczególnie podkreślić rolę artysty Sacco – Ricardo Kuchchiolu. Otrzymałem „Silver Ribbon” i autor wspaniałych piosenek w filmie legendarnego Ennio Marrikone. Na pytanie „Sacco i Vanzetti – który jest” na wiele sposobów można odpowiedzieć. Ale co najważniejsze, co spowodowało oburzenie milionów ludzi na całym świecie – jest niesprawiedliwość systemu prawnego USA. Pierwsze zdanie została uchwalona w 1920 r. Jeszcze nie było obozów koncentracyjnych, to nie był Wietnam. A więc losy ludzi uwikłanych w ulicę i posadzono na krześle elektrycznym, podburzyli cały świat.

Nazwa powody

Uczniowie w szkołach sowieckich nie zapytać: „Sacco i Vanzetti, który jest”. Widzimy je jako bojowników o sprawiedliwość, o prawa pracowników. Następnie zapamiętać wiele imion zagranicznych. Dzieci zostały nazwane popularnych zagranicznych aktywistów pokojowych. nie było internetu. O „Psie serce” Michaiła Bułhakowa, gdzie superintendent Shvonder oferuje połączenia dziewcząt „tylko” na cześć Róży Luksemburg i Klary Libkneht, nigdy nie słyszeliśmy. Ku czci bojowników o równości i braterstwa wszystkich narodów zwanych sanatoria, szkoły, drogi. W tym konkretnym przypadku, nazwa brzmiała piękne – na zewnątrz Sacco i Vanzettiego.

hołd

Aby wyobrazić sobie pasje czasu, aby zrozumieć, dlaczego w naszym kraju tyle ulicznego. Sacco i Vanzetti, a po prostu dobrze i spędzić czas niezbędny, aby zobaczyć niezwykły film o tej samej nazwie, w której znakomicie oddaje wszystko, co jest związane z sytuacją wokół kontrowersyjnego procesu. Teraz jest mowa o konieczności zmiany nazw tych ulic, pomimo niepotrzebnych kosztów związanych z tym przedsiębiorstwem. W końcu, te nazwy oznaczają nie tylko oburzenie wieczystego amerykańskiej tyranii, ale także jednoczy naród rosyjski ideę dobroci, sprawiedliwości i współudział niewinnych ofiar.

Bohaterami Rosji

Jest to część naszej historii, gdy emocje większość ludzi byli zjednoczeni i najbardziej szczery. Nie było takiego cynizmu. Te uczucia doprowadziły setki wolontariuszy, aby przejść do Hiszpanii. Str. Sacco i Vanzetti – pomnik historii, a nie amerykański lub włoski. Chociaż, oczywiście, do rosyjskiej tradycji zawsze traktowane „punkt przegięcia na ziemi” – 38 ulic w Rosji, 15 na Ukrainie, w Kazachstanie 3, 4 na Białorusi, może trochę za dużo. Ale nie trzeba się martwić o byłych republik radzieckich – nie przemianowany ponieważ włoski nazwisko, a nie rosyjski. Cóż, w Rosji – w przypadku mieszkańców każdego miasta.

Piękne zabytkowe ulica

Na przykład, Saratowie. Sacco i Vanzetti – jeden z najstarszych i głównych ulic miasta z własnej historii i prawdziwych fanów. Sieć, w rubryce „mojej ulicy” ma wspaniały artykuł na temat byłego Dmitrow nazwie „pod nazwą doradcy żony Exchequer AI Dmitrieva, który uczynił wielki wkład w budowę dzwonnicy św Aleksandra Newskiego”, a następnie Minor Gentry, Big Kostridskoy później. W artykule właśnie jest przykładem, w jaki sposób inicjatywa pracowników spółki, w tym przypadku farm spółdzielnia „Globe”, szczerze wspierane wszystkich mieszkańców miasta, w 1927 roku, stary, nie wszyscy oczywiście nazwa ulicy zmieni się na nowe, jasne, konkretne i spełnia aspiracji większość. W ten sposób mieszkańcy miasta są solidarni z całego kraju, są aktywnie dyskusji słynny proces. W istnienie prawie 90 lat pod tą nazwą ulicy uzyskała bardzo chwalebną historię. Dumny ulica o tej samej nazwie Saratowie – Sacco i Vanzettiego. Klinika, znajduje się tutaj, nie jest sam. Są w tym mieście autostradzie nawet kliniki stomatologiczne (dom nr 12) należącego do firmy „Wołga-stomii, przychodnia № 8 (budynek 51). Oto City Hospital dzieci №2 (budynek 41). Pod №61 jest znany w całym mieście samonośnej klinice, która jest konsultacja MMUP Medical Center (Miejskie Przedsiębiorstwo unitarne Medical). Poliklinika ma specjalny status i istnieje już od 24 lat. Ponadczasowy, zabytkowej dzielnicy o tej samej nazwie i jest Woroneżu. Sacco i Vanzetti – ulica, która jest symbolem miasta. Jeden tylko zabytków i architektonicznych jest 14. Wcześniej był nazywany Wielkim na cześć klasztoru panieńskiego znajduje się w pobliżu. Mieszkańcy nazywali ją Ulica Oświecenia – mieścił szkołę, pierwszą drukarnię i bibliotekę publiczną.

Jeden z wielu

Jest inna starożytna i piękna ulica imieniu Sacco i Vanzettiego. Jekaterynburg otoczone ze wszystkich stron przez nowych budynków. Ale na ulicy jest bardzo piękne domy, z których jeden, dawny dom kupców Agafurovyh biurowe zlokalizowane w Tatarstanie. W innym domu jest muzeum życia kupca. Historia jest taka sama – w 1930 Usoltsevskaya ulicy została zmieniona na wniosek pracowników. Nawet zanim nazwano Polkovskoy na cześć człowieka, w imię pułku, który jako pierwszy zbudował dom tutaj. Jasne i proste. Jeżeli ulica z powrotem do swojej poprzedniej nazwy „Usoltsevskaya” Chciałbym zapytać inicjatorów, co oznacza imię. Należy zauważyć, że ulica jest uznawana za strefę chronioną.

Tam w regionie miasta Moskwa science Korolow. Sacco i Vanzetti – ulica wyłożona głównie budynków mieszkalnych w 5 i 12 piętra (1974). Zwyczajne mieszkalnej ulicy, gdzie znajduje się szkoła i gimnazjum.