165 Shares 6513 views

Inventor komputery Herman Holleritha: biografię i zdjęcia

Historia komputerów rozpoczęła się pomysł, aby stworzyć maszynę, która mogłaby przeczytać lub dodać całych liczb wielocyfrowych. Pierwszy szkic urządzenia 13-bitowego opracowano około 1500 Da Vinci. Działając jako urządzenie sumujący zaprojektowana przez Pascal w 1642 roku. Te słynne wynalazcy zapoczątkował erę komputerów.


automatyzacja

W przypadku dużej liczby transakcji płatniczych jest nie tylko szybkość realizacji każdego z nich, ale brak miejsca pomiędzy nimi, w których wymagane jest zaangażowanie człowiekiem. Wiele słynnych wynalazców próbowało rozwiązać ten problem. Było to konieczne, aby operacje były kolejno jeden po drugim, bez przerw.

Wprowadzenie Program „w podróży”

Historia zna wiele komputer wybitnych naukowców, którzy przyczynili się do rozwoju automatyzacji. Tak więc, na początku lat 80-tych. 19th century, zaproponowano, aby korzystać z karty do nagranych programów i wprowadzania go do urządzenia. Ich projektantem był Herman Hollerith. W informatyce, naukowiec dokonał prawdziwej rewolucji. Weźmy pod uwagę swój wynalazek.

Herman Hollerith: biografia

Uczony urodził 29 lutego 1860 w Buffalo. Był siódmym dzieckiem. Jego ojciec w 1848 roku wyemigrował z Niemiec do Stanów Zjednoczonych. Po przeprowadzce Hollerith wszedł do szkoły, z którego został dość szybko wydalona. Co do zasady, Herman opuścił klasę przed pisowni. Mistrz raz zamknął drzwi, a chłopiec wyskoczył z drugiego piętra. Potem to i wydalony ze szkoły. Dalsza edukacja Herman Hollerith otrzymane od nauczyciela-luterańskiej. Brał kursów średnich i gimnazjum z nim. W wieku 16 lat rozpoczął naukę w Kolegium specjalizacja „górniczych”. Jednak młody człowiek nie był zainteresowany tyle zawodu jako urządzeń. Podczas studiów w Columbia College poznał Trowbridge, który po chwili uczynił go jego asystent. Więc Herman Hollerith dostał się do Urzędu Statystycznego spisu ludności USA.

kariera

W wieku 19 lat, Herman Hollerith udał się do Waszyngtonu, gdzie rozpoczął swoją pracę. Stał się aktywnie zaangażowany w kręgach społecznych Georgetown. Po pewnym czasie, Hollerith spełnia Billings. Ten ostatni był autorytatywny ekspert w analizie danych statystycznych, więc pracował jako dyrektor zarządzania spisu. Billings powiedział Hollerith o swoim pomyśle stworzenia urządzenia, które byłyby wykorzystywane kart perforowanych do utworzenia tabeli z danymi uzyskanymi. Inni autorzy wskazują na dwie wersje wpływem dyrektora zarządzania na dalsze prace nad projektowaniem urządzenia. Według pierwszej, Billings zasugerował użycie kart perforowanych z opisem osoby używającej znaki na ich krawędziach i urządzenia do sortowania. Według drugiej wersji, po prostu oferowane wymyślić jakiegoś urządzenia.

pierwsze doświadczenia

W 1882 roku Herman Hollerith został zaproszony do Instytutu Massachusetts jako nauczyciel. Pracował w roku szkolnym. W tym czasie Hollerith rozwijał swoje pomysły i zaangażowany w rozwój pierwszego wyposażenia dla zapisu informacji dotyczących spisu i prezentowaniu. W 1883 roku wrócił do Waszyngtonu, gdzie rozpoczął pracę w urzędzie patentowym. Wiedza zdobyta nie okazały się przydatne do niego jako wynalazca i użył je od dziesięcioleci. W 1884 roku wysunął ideę poprawy systemu transportu kolejowego hamulców. Należy powiedzieć o kondycji finansowej, który był Herman Hollerith. Tabulator mógłby skonstruować we wczesnych latach '80, ale pieniądze za to, że nie. W tym przypadku, pożyczyć, nikt nie mógł.

patenty

W St. Louis, Herman Hollerith zmontowane hamulec elektryczny na pociąg i wziął udział w konkursie. Na razie zaprezentowano system, działający na zasadzie podciśnienia, a za pomocą sprężonego powietrza. Electro-on został uznany za najlepszy z pięciu. Jednakże, nie było wątpliwości co do praktyczności jego stosowania ze względu na zagrożenie burzy. W tym kontekście możemy odrzucić system i patenty na hamulce pozostają aż do ich wygaśnięcia nieaktywnym. Kolejnym urządzenia według wynalazku marszczenie się rury metalowe. On również nie początkowo znaleźć swoje zastosowanie, ale później wziął firmy „General Motors” w produkcji elastycznych połączeń.

Herman Hollerith: Tabulator

Nowy patent zarejestrowany 23 września 1884, stał się najważniejszym ze wszystkich. Maszyna Herman Hollerith użyto zestawianiu danych statystycznych dotyczących śmiertelności w Baltimore w 1887 roku. Dane 1889 w Nowym Jorku były również przetwarzane za pomocą tego urządzenia. Wykorzystuje swoją wiedzę fachową, Herman Hollerith udowodnił, że kart perforowanych – kluczowy element procesu tworzenia tabel. W 1887 roku złożył korektę do patentu. Z tego powodu, wielu przemysłowców musiała zawrzeć umowę z Hollerith licencji na jego urządzeniu. Podczas spisu powszechnego 1890 informacje przekazane do każdej karty obywatelskich 73/8 x 33/4 cali. Następnie wykonane na krawędziach perforacji na każdej z cech. Ukośnie rogu obcięty dla wygody w procesie liczenia i sortowania. Ostatnią operację prowadzono wzrokowo, jak opracowany nie były następnie inne metody. Urządzenie Hollerith samodzielnego wykonywania perforacji w zależności od modelu. Urządzenie jest łatwiejszy dla operatora oraz zmniejsza liczbę błędów.

Istotą urządzenia

Ze swojej urządzenia Herman Hollerith zbudowane z płytą prasy wykonany z twardej gumy i naciskiem prowadzącej. Płytkę udział wgłębienia. Odpowiadają one w miejscu perforacji na mapie. W części, były wypełnione rtęci połączone zaciski w tylnej części obudowy. Box usytuowany nad płytą z punktami kontaktowymi projekcji. Zostały one obsługiwane za pomocą sprężyn. Kiedy karta karty w punkcie prasy Kontakt dla rtęci, a obwód odbyła. To z kolei aktywuje licznik. Jego twarz może zarejestrować numer do 10,000. Przeniósł się z magnesem, odbierze sygnał przez rtęć wgłębienie 1 podział. Od czasu do czasu odczytu danych z licznika, a łączny wynik końcowy jest przenoszone na kartę ręcznie.

sprawdzić dokładność

Aby upewnić się, że podejmuje kroki:

  1. Po zsumowaniu prowadzono równocześnie na kilku cechach, dial zarejestrować każdą kartę mijania. W ten sposób można było sprawdzić wynik dodawania przez parametrów pośrednich.
  2. Kiedy prawidłowa jednostka opublikowała rejestrację połączenia. Jeśli był nieobecny, trzeba było znaleźć i rozwiązać problem.
  3. Karty prasowe przetwarzane tylko z określonym kodem, do którego został zaprogramowany.
  4. karty dziurkowane, które należały do tej samej grupy mają wspólny otwór. Z pomocą walcówki wykrywania obecności „obcych” kart.

Światową sławę

Hollerith wiedzieć mas, ale w 1890 roku osiągnęła zupełnie nieoczekiwany sukces. Był w stanie zawrzeć umowę na 11 procedur spisowych po wygraniu konkursu w 4 dzielnicach St. Louis, który jest domem dla ponad 10 tys. Man. Metoda, która opracowała Herman Hollerith, różniły się nie tylko najwyższą prędkość, ale także najwyższą dokładność. Według szacunków projektanta zbawił państwu prawie 600 tysięcy dolarów. W 1890 roku naukowiec zwrócił 30. On otrzymał stopień doktora filozofii. Hollerith popełnił poważny kontrakt z US Census Bureau. W połowie września 1890 roku ożenił się z córką swego lekarza w Waszyngtonie. Niemal natychmiast po ślubie zawarł umowę z rządem austriackim za korzystanie z jego urządzeń w Centralnego Biura Statystycznego Hollerith. Od tego momentu rozpoczął międzynarodową karierę naukowca. Przez 1895 jednostki th swojej pracy nie tylko w Austrii, ale również w Kanadzie. Jednocześnie negocjacje były prowadzone na dostawę sprzętu w Rosji i we Włoszech.

Ostatnie lata swojego życia

Herman Hollerith lubił spędzać czas z rodziną, do prowadzenia działalności rolniczej, kupować samochody i budować domy. W małżeństwie miał trzy córki i jak wielu synów. Ten niezwykły człowiek, który popełnił wielki wkład do statystyk, zmarł w swoim domu na atak serca 17 listopada 1929 r. Jego życie, ukończył w obfitości, w otoczeniu kochających ludzi, w szczęściu, nie żałując o wszelkich straconych szans. Aż ostatni z jego dni nienawidził wszystkich zasad pisowni i pozwolił sobie napisać, jak chce.