800 Shares 3158 views

„Dental Holisal” – żel do pielęgnacji jamy ustnej: instrukcję obsługi, analogi i opinie

Ból w jamie ustnej podczas ząbkowania, zapalenie dziąseł i uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej, warg – objawem nie tylko nieprzyjemne, ale również pozbawiony snu, możliwość jeść i rozmawiać. Ponieważ cierpienie tych chorób ludzi pęd do „magicznego” narzędzie w aptece. Największą ich pragnienia – aby pozbyć się bólu, aby móc spać spokojnie i jeść. Jest to szczególnie martwi rodziców, których dzieci cierpią z powodu bólu w jamie ustnej. Wizyta u dentysty jest wymagane w tych sprawach, ale do niego „na żywo”?

„Holisal Dental” (żel) – doskonałym lekarstwem na ból i stan zapalny: szybko przeciwbólowych działa długo, a nawet promuje szybkiego powrotu do zdrowia. On nie może się bać bezsennych nocy i długich kolejkach u dentysty. Wszystko o przygotowaniu tego artykułu.

Skład i właściwości

Podstawowe składniki „Holisal” żelu dentystycznego:

1) salicylan choliny.

2) Chlorek Tsetalkoniya.

Dodatkowe składniki: parahydroksybenzoesan metylu gietilloza, anyż oleju rzepakowego, glicerol, woda, etanol.

Salicylan choliny dyrygenci zablokowane zapalenie dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Oznacza to, że „dentystyczny żel” działa wewnątrz i na zewnątrz, w przeciwieństwie do innych tkanek żele dentystyczne. Ponadto, aktywny składnik kompozycja wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (salicylan choliny, nie jest w stanie obniżyć temperaturę poniżej normalnych).

Chlorek tsetalkoniya – składnik przeciwbakteryjny o szerokim spektrum działania.

Charakterystyczną cechą tych składników tego stomatologicznego kompozycji żelowej jest dobre wnikanie do tkanek na aktywność przeciwzapalną, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz w obszarze zagrożonym i dobrą trwałość żelu na błonę śluzową jamy ustnej (i nie ześlizgują się żel nie wypłukuje się ze śliną).

W przeciwieństwie do większości z tych leków nie jest to żel lidokaina że znieczula całej jamie ustnej, co jest bardzo niepożądane, zwłaszcza w przypadku małych dzieci.

„Holisal żel” – unikalny produkty stomatologiczne, zmniejszenie zapalenia i przeciwbólowe jednocześnie.

świadectwo

Co jest w stosowaniu „Dental-żel”? Instrukcje użytkowania ostrzega, że liczba poważnych chorób leku nie może poradzić sobie na własną rękę, ale w leczeniu niej znacznie przyspieszyć gojenie i łagodzić objawy.

Dentystycznych żel „Holisal dentystyczny” stosuje się w następujących chorób:

 • Różne formy ustnej;
 • zapalenie dziąseł – zapalenie dziąseł bez widocznego uszkodzenia błony śluzowej;
 • przyzębia – zapalenie podpory zębów;
 • uszkodzenie błony śluzowej jamy ustnej protez;
 • ustnej uszkodzenie błony śluzowej;
 • bolesne ząbkowanie;
 • warg – zapalenie warg;
 • drożdżyca śluzówki jamy ustnej;
 • drobnych operacji w jamie ustnej;
 • liszaj płaski śluzówki jamy ustnej;
 • Uszkodzenie śluzówki z zespołem Stevensa-Johnsona (w połączeniu z podstawowym leczenia).

Przeciwwskazania i specjalne instrukcje

Ponieważ salicylan choliny – pochodnej kwasu salicylowego do przeciwwskazania dotyczące stosowania „Holisal” odnosi się przede wszystkim salicylany nietolerancji i inne składniki kompozycji żelowej.

Należy zachować ostrożność „Dental Gel” dzieci poniżej jednego roku i kobiet w ciąży i karmiących.

Za zgodą lekarza „Holisal-żel” mogą być stosowane w każdym wieku, nawet w okresie ciąży i karmienia piersią. Jedyny warunek – lekarz musi wyrazić zgodę na stosowanie żelu. Należy również stosować się ściśle do instrukcji użycia.

Innym powodem uważać za pomocą żelu: u niemowląt zwiększone ślinienie występuje ze względu na obecność w kompozycji oleju anyżowy. Dziecko nie może poradzić sobie ze spożywaniem dużych ilości śliny, ale jest możliwe, aby usunąć nadmiar z małych miękkich gruszek sprintsovochnoy i ocierając usta śliny, że wilgoć nie pojawia się podrażnienie na ustach i wokół nich.

Działania niepożądane i interakcje z innymi lekami

ma to żadnych skutków ubocznych „Dental Gel”? Instrukcje informuje, że lek rzadko powoduje skutki uboczne. Czasami pojawia się uczucie pieczenia w trakcie stosowania żelu, który rozciąga się na krótko.

Druga przyczyna efekt uboczny może być objawem reakcji alergicznej na efekt żelowania, jakkolwiek większość z rodziców dzieci cierpią z różnych alergii, należy zwrócić uwagę, że żel nie powoduje ujemne reakcje u dzieci.

Za pomocą „Holisal-żel” razem z lekami posiadającymi właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe lub przeciwzapalne, można zwiększyć skuteczność tego ostatniego.

Gdy działania niepożądane ze strony organizmu wynikające z zastosowania „Dental Holisal” żel do pielęgnacji jamy ustnej lepiej opóźnić. W tym przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek powinien być stosowany wyłącznie do stosowania miejscowego. Żel nie zawiera cukru, a zatem może być stosowany przez osoby z cukrzycą. Przypadki przedawkowania narkotyków zostało ustalone. „Holisal-żel” nie ma wpływu na psychikę i aktywności fizjologicznej, więc to nie jest przeciwwskazany do stosowania w ruchu maszyn i pojazdów.

Zasady stosowania i dawkowania

Przed zabiegiem trzeba przepłukać usta lub myć zęby.

Można użyć żelu 2 lub 3 razy dziennie, najlepiej – przed jedzeniem lub po, a – przed pójściem do łóżka (dla efektu przeciwbólowego).

Przed nałożeniem żelu opisanego w obszarze zagrożonym w ustach zaleca się lekko na mokro w miejscu podania z gazy celem usunięcia nadmiaru żelu śliny dla lepszego utrwalenia. Jeśli procedura jest przeprowadzana do małego dziecka, które nie pozwala na jego usta zmoknąć, można to zrobić bez niego.

On musi stosować pas czystego kciuka oznacza „Dental Gel” długości 1 cm (dla dorosłych) lub 0,5 cm (dla dziecka). Palec z żelu zastosowanego w obszarze, w ustach i delikatnie masować żel środka. Natychmiast zaczyna być wchłaniany w tkance, ale jej ślady można znaleźć na stronie aplikacji nawet po pewnym czasie, gdyż nie zmyć śliny i śluzu z żelu nie zsunąć.

Z przyzębia: aby wejść do żelu w kieszeni przyzębia lub stosować jako kompres. Można również delikatnie wcierać w dziąsła 1-2 razy dziennie.

Po zastosowaniu żelu zaczyna działać po upływie 2-3 minut. W tym czasie, ból zmniejsza się, rozpocząć działanie przeciwzapalne: zabija drobnoustroje, bakterie, a także wrażliwe na wirusa żelu i grzyby. Efekt ten utrzymuje się od 2 do 8 godzin.

Po zastosowaniu żelu nie powinny picia cieczy przez pół godziny i przyjmować pokarmów 2-3 godzin.

Ozębnej i zapalenie dziąseł trzeba dentysty określić przyczynę choroby, która może polegać na obecności kamienia nazębnego i płytki nazębnej. Gdy lekarz w celu identyfikacji i wyeliminowanie przyczyny, może wyznaczyć kompleksowej terapii przy użyciu „Holisal” żel, który obejmuje płukanie antyseptyczne rozwiązania i terapeutyczne zastosowanie pasty do zębów, a w razie potrzeby – antybiotyki. „Holisal-żel” łagodzi ból i przyspiesza odzyskiwanie w takich przypadkach, ale „sam”, nie może sobie poradzić, a choroba będzie się rozwijać bez odpowiedniego leczenia.

Zastosowanie ustnej

Do leczenia aftowe zapalenie jamy ustnej, co często powoduje uczulenie rozsądnie zastosować środki przeciwalergiczne. „Holisal-żel” będzie zdrętwiałe obszar tylko naruszone, ale problem nie może sobie poradzić.

Kiedy opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, której przyczyna jest chorobą wirusa opryszczki, są przydatne w leczeniu lekami przeciwwirusowymi. „Holisal” choć-żel ma działanie przeciwwirusowe, co jest bardzo ograniczony, ale to pomoże złagodzić ból zaatakowanych tkanek.

Ząbkowanie aplikacja

Dziedzina zastosowania żel powinien być lekko suche gazy, a następnie umieszczenie taśmy żelu 0,5 cm w obszarze lekko przetrzeć wybuch.

Niemowlęta obficie rozpływać stosując „Holisal-żel”, dzięki czemu mogą one ssania śliny i kaszel. Dla dzieci w wieku poniżej jednego roku, lepiej jest korzystać z narzędzi, które zostały zaprojektowane specjalnie do łagodzenia objawów ząbkowania w postaci syropów, tabletek, czopków, a także pasty do zębów przeciwzapalny ( „Viburkol” – świece „Panadol” – świece, syrop dla dzieci „Nurofen” – zawieszenie ).

uwalnianiu i cena

Dentystycznych żel „Holisal” wyprodukowano w rurze, w ilości w 10 ° C. lub 15 gramów.

metalowa rura z membraną ochronną, jest umieszczona w opakowaniu, która zawiera również instrukcje stosowania leku.

Okres półtrwania leku w ciągu 3 lat. Data ważności jest wskazane na szew rury. Leku w dniu wykrywania daty ważności żelu utrzymuje się obserwuje odpowiednich warunków przechowywania.

, но не замораживать. Przechowywanie żelu powinna być w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C, ale nie mrożone.

Lek ten jest dostępny bez recepty.

Cena „Holisal żel” różni się w zależności od regionu. "Holisal Dental" – Gel (15 gr.), Która będzie kosztować około 500 rubli.

opinie

Przetestować efekt „Holisal-żel” dla siebie lub swoich bliskich pozostawić następujące opinie:

– lek szybko pomaga złagodzić ból bolesny i jest skuteczny przez długi czas;

– stosowanie żelu pomaga spać i jeść zarówno dla dzieci i dorosłych;

– „Holisal” nie zawiera lidokainę, która ma wiele przeciwwskazania;

– smak żelu w mieszaninie anyżu i mentol, lekko Słodki, ale nie bolesnego;

– „Dental Gel” dla dzieci – prawdziwe zbawienie, szczególnie w okresie uzębienia;

– Na miejscu stosowania żelu istnieje tymczasowe uczucie pieczenia, które mogą być dość nieprzyjemne, zwłaszcza dla dzieci;

– „Holisal” – dobry ulgę w bólu dla tych, którzy są odporni na lidokaina;

– żel stomatologiczny ma kilka przeciwwskazań;

– W razie potrzeby, żel można stosować u kobiet w ciąży i karmiących, które jest bardzo dobra;

– Żel przeciwbólowy nie tylko, ale także zwalcza zarazki;

– że „Holisal” jest dostępny bez recepty, mówi o jego bezpieczeństwo w użyciu i zapewnia dostępność leku;

– żel łagodzi ból, nawet przy ciężkich formach zapalenia jamy ustnej, ale nie dla długości;

– „Holisal” może być stosowany zarówno dla dzieci jak i dorosłych, więc nie ma potrzeby, aby kupić dwa produkty dla jednej rodziny;

„Dental Gel” zbiera pozytywne recenzje. Przypadki, w których lek nie pomaga pacjentowi, są niezwykle rzadkie i są spowodowane złożonością choroby i braku leczenia przyczyn choroby.

analogi

Podobny skład analogi żel „Holisal” są zasadniczo produkty stosowane w zapaleniu ucha – „otinum”, „Brotinum” „Holikaps” i reumatyzm – „Sahol”.

Bezwzględna analog „Dental-żel” kompozycji i zastosowania – Dental żel „Mundizal”, ale jest w rurze jedynie 8 g

Analogowo działanie „Holisal” może być uważany za „” – Kamistad żelu dentystycznego lidokainy, który wykazuje krótki działanie przeciwbólowe i nie posiadają silne działanie przeciwzapalne. Poza tym, lidokaina numbs usta, co jest niepożądane dla niemowląt. Chlorek benzalkoniowy w „Kamistad-żel” powoduje niepożądane stosowanie tego leku w leczeniu refluksowego zapalenia jamy ustnej i wrzodowej.

Dental Gel „Kalgel” obejmuje także lidokainę, ale w mniejszym stężeniu niż „Kamistad”, więc efekt znieczulający trwa nawet mniej.

„Solkoseril” – żel stosowany w jamy ustnej. Pomaga leczyć rany i owrzodzenia w jamie ustnej, ale nie ma sensu w chorobach dziąseł lub ząbkowania.

Istnieje wiele żele stomatologiczne, które mają tylko działanie przeciwbakteryjne – „Asepta”, „Metrogil Dent”. Należą do nich antybiotyki.

„Dental Gel” – doskonały lek dentystyczny, który z pewnością pomoże w wielu przypadkach stan zapalny w jamie ustnej. Taki preparat powinien być zawsze pod ręką.