314 Shares 3109 views

Walcówka – co to jest? Metal (rurki)

Walcowane popyt metalu w różnych dziedzinach produkcji i budownictwa. Jego sprzedaż zapewnia terminowe plany prac remontowych. Przy projektowaniu budynku, aby zwiększyć niezawodność planowane metalową nakładania. Wszystko to wskazuje na potrzebę bliskiej znajomości z tego typu produktami.

Walcówka – specjalnie obrabianej, które mogą mieć różne kształty w zależności od przyszłego zastosowania w przemyśle.

rodzaje metali

– Kolor. Z mosiądzu, miedzi, cyny i innych metali. Ten rodzaj metalu stosowane w inżynierii elektrycznej i mechanicznej. Lekkie i elastyczne elementy wykorzystywane w zespole samolotów.

– Czarnego. Stal i żelazo. Jest stosowany w przemyśle wymagających niezawodności i trwałości produktu.

Walcówka jest gotowych produktów standardowych kształtach i rozmiarach. Wśród tych rur, łączników, belek, kanałów blachy, taśmy i inne. Niektóre rodzaje produktów powinny być rozpatrywane oddzielnie.

rury

Wszystkich gatunków, które ma metalu rury są najczęściej. Ten rodzaj produktu może być jednowarstwowym i strukturę wielowarstwową. Technologia pozwala rura jest nie tylko pierścień, ale także prostokątne, kwadratowe i owalny. Okrągła rura jest uważana za najbardziej popularne, ponieważ ma doskonałe pasmo potrzebne do produkcji stosunkowo małych ilości materiału, a ciśnienie na ścianach jest równomiernie, co wydłuża jego żywotność. Według typu spoiny produkty mogą być zgrzewane lub spirali.

Rury stosowane do transportu różnych cieczy i gazów. W zależności od metalu, stopu produkt jest przekazywany będą różne. Wynika to z faktu, że wzajemne oddziaływanie z gazami i środków aktywnych chemicznie, na korozję i mogą wystąpić na odkształcenia rury. również nie mogą być one wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem, takie jak wsparcie lub ogrodzeń.

Podstawowe parametry i rodzaje rur

Grubość, długość i średnica tych produktów są bardzo ważne. W każdej dużej firmie istnieje Gager. Pomagają one w przypadku trudności z klientem w celu obliczenia dokładnej długości rur i ich średnicy. Sprzedawcy wskazują również wagę metalu.

Walcówka – to nie tylko produkt, wydany w określony sposób. Wszystkie rury wymagać dodatkowego przetwarzania z niekorzystnych czynników, takich jak utlenianie, korozję i rdzę. Do tego metalu jest pokryta warstwami ochronnymi lub specjalnych preparatów cynku. Takie działania pomagają przedłużyć żywotność. Zabezpieczyć produkt przed wysokimi temperaturami w stanie różne powłoki z tworzywa sztucznego i warstwy izolacyjne.

Kształcie rury zwany produkt o nie-kołowym przekroju poprzecznym, na przykład owalny. Według branży, najbardziej popularne wśród klientów cieszyć produkty z prostokątnym i kwadratowym przekroju. Materiał tych rur często są stale węglowe i niskostopowe.

Produkty o różnych kształtach produkowane są przez gorącą lub zimną deformacji. Oznacza to, że przedmiot obrabiany jest najpierw składana do przekroju konstrukcji spawanych. Następnie wysyłany jest okrągła rura do formowania, w którym podana jest niezbędne formy.

Cena RTV zależy od parametrów: grubości ścianek, długość i średnica.

arkusz

Walcówka – jest także blacha stalowa. To może być wykonywane na maszynach przez walcowanie na gorąco lub na zimno. Podczas tego procesu, wałek stalowy przekształcony profili.

Rodzaje blachy

Blachy gorącowalcowane są wykorzystywane do budowy konstrukcji stalowych w budownictwie. Po gięcia obrabianego przedmiotu uzyskuje rogach i kanałów, które zostały wykorzystane w inżynierii mechanicznej i przemysłu stoczniowego.

Zimne arkusze toczne są szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, jak i wojskowych. Produkty takie stosowane są jako surowce i produkcji urządzenia. Zrozumiałe jest, że metal – to nie tylko surowcem do produkcji złożonych. Każdego dnia na dachach domów widać tarasów, który jest również rodzajem zimnowalcowanych cynkowanych blach.

Wszystkich gatunków, które są podzielone na metalu, arkusze i rury są najczęściej. Oprócz nich istnieją kształty i wysokiej jakości produktów walcowanych. Te ostatnie obejmują urządzeń. Mogą być stosowane do zbrojenia konstrukcji betonowych, a także w konstrukcji budynków, w których ukrywają się w grubych ścianach.

Tak więc, metal – to nie tylko zwykłe okrągłe rury i profile. Ta klasa produktu obejmuje także zawory, przewody, kanały, sześciokąty i belek.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę i całkowitej masy metalu, ale także dla każdej litery w jego oznakowania. Ponieważ każdy rodzaj pracy jest stosowany rodzaj produktu.