279 Shares 6338 views

Co jest cesarz? Znaczenie cesarza i jego determinacji

W tym artykule weźmiemy pod uwagę znaczenie słowa „Cesarz” i jego definicji, ponieważ często używamy tego terminu. I co to słowo znaczy Niewielu zdaje sobie sprawę. Cesarze różnią się od królów? Jakie są ich poświadczenia? Spróbuj zrozumieć.

Pierwszy cesarz rzymski

Po raz pierwszy jest to słowo „Cesarz” został zidentyfikowany w Rzymie. Nazwany tak że głównodowodzący armii rzymskiej. O tym, kto to cesarz wiedział wszystko od nowych rekrutów do kadry zarządzającej dużych jednostek wojskowych. Ten człowiek miał nieograniczone prawo do decydowania, jakie będą działania wielkiej armii. Sama definicja tego słowa pochodzi od łacińskiego cesarza „imperium”, co oznacza „najwyższą władzę.”

Pierwszy cesarz

Pierwszy wiedzieć, co cesarz stał podporządkowany rzymski generał Scypion Afrykański. W czasie II wojny punickiej, stało się zwyczajem, aby dać ten tytuł po pierwszym wielkim zwycięstwie nad wrogiem. Początkowo tylko Senat naprawdę może wskazać, kto jest cesarz i wyznaczyć nośnik tego tytułu. Ale później nawet zwykli żołnierze mogli głosić Jego ogólny takie wielkie nazwiska. Ponadto, tytuł „Cesarz” rzymskich generałów może być przyznany kilka razy. Następnie forma słowo użyto Imperator II.

Scypion Afrykański dumnie nosić ten honorowy tytuł, ponieważ uhonorowany podczas oficjalnych imprez publicznych wystąpień i senackich. Ponadto, jako zdobywca Kartaginy, Scypion życie może napisać, że tytuł obok swojej nazwy.

Cesarze Cezara i Oktawiana

Jakiś czas tradycja nazwać cesarzy generałów pozostawały. Po serii zwycięstw, że tytuł w tym samym czasie może dać kilka generałów. Stopniowo pojęcie co to znaczy do cesarza, został zmieniony. Obecnie termin ten został użyty w znaczeniu „obdarzony najwyższą władzę”, w tym wojsko.

Yuliy Tsezar był stały okaziciela tytułowego Imperator i zawsze pisał ją po własnym imieniu, razem z innymi oficjalnymi tytułami. Jednak jego następca, Oktavian Avgust zmienił korzystania z tego tytułu. Teraz, każdy wie, co cesarz August nakazał napisać tytuł przed jego nazwą. Jego portrety i posągi podpisać nie tylko jako Imperator Caesar Divi Julii filius. Teraz honorowy tytuł kapitana i dowódcy stał się jednym z tytułów najwyższych władców.

Tytuł cesarza wschodniego cesarstwa rzymskiego

Fakt, że takie Cesarz mieszkańców Bizancjum są znane od dawna. Ale po podziale Cesarstwa Rzymskiego, mieszkańcy wschodniej części innym słowem zatrzymany. Zna słowo „cesarz” przetłumaczono je jako „autokrata”, co oznacza „mający władzę”. Autokrata tutaj, podobnie jak w Rzymie, zwany panów i władców. Później ten honorowy tytuł przeszedł do wszystkich władców Bizancjum. W swojej niezmienionej formie przetrwały tysiąclecia autokrata i pół. We współczesnym języku, więc nazwać człowieka obdarzonego nieograniczonej władzy.

Gdy tytuł cesarza zniknął

Wydawać by się mogło, że taki wspaniały tytuł przeznaczony żyć długo. W Imperium Rzymskiego, każdy nowy władca, aby dodać nowy wymiar do tego tytułu. W Trajana, na przykład, to było moje zrozumienie tego, co cesarza. Twierdził, że tytuł Imperator, maj jego nagroda tylko wojsko, ale najpierw cywilów, czyli Princeps.

Od drugiego wieku naszej ery, tytuł został ostatecznie potwierdzony w rejestrze najwyższego władcy szeregach i był używany aż do 476 lat. I podczas imperium Dioklecjana i jakiś czas po jego dwóch cesarzy imperium rzymskiego, jeden z nich został nazwany „Cezar”, a drugi – „August”. Po zniszczeniu Imperium Rzymskiego, kapitał wszystkim zapomniałem co cesarzowi przez kilka stuleci.

Cesarz w średniowieczu

Ożywienie tytuł cesarza miał na początku 9. wne. To był rozkwitu imperium Franków, dlatego nie dziwi fakt, że Roman tytuł przyszedł w chwili najważniejszej osobie w Europie w czasie Karola. Tytuł ten został przyznany mu przez przedstawiciela Boga na ziemi – papieża Leona III. Dlatego tytuł „Cesarstwo Rzymskie”, dodać przymiotnik „święty”. W ten sposób wykazano, że nowy stan Świętego Cesarstwa Rzymskiego istnieje z woli i rozkazu Bożego. Tata został uznany przedstawiciel Boga na ziemi w sprawach duchowych, ale cesarz postanowił świeckich pytania Bożego błogosławieństwa.

Te przedstawiciele Kościoła zachodniego poważnie zaniepokojony bizantyjskie władców, bo tylko oni mieli prawo do noszenia tytułu po upadku Rzymu. Ale wiedział, co Karl Veliky cesarza. Definicja tego pojęcia nie mógł być bardziej nadaje się surową wojownika i mądrej polityki.

Po Karla Velikogo cesarz Otto wziął koronę. Po miał tytuł biskupa niemieckiego pochodzenia z małych królestw. Tradycja wziąć tytuł cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego z rąk biskupa katolickiego. Papieże zemsty manipulować prawo, zmuszając monarchów z małych państw niemieckich do zakwestionowania siebie honorowy tytuł. Dla duch zaszczyt być nazywany Cesarzem kraju, którego już nie było na mapie, walczyli i ginęli za ludzie usunięte granic, niszczy miasto. Ale po pojawieniu się mapy Europy nowych potężnych państw tytuł cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego w końcu stracił swoje znaczenie i cicho zniknęła na początku XIX wieku,

Cesarze państwa rosyjskiego

W 18 wieku, że to cesarz pamiętał w państwie rosyjskim. Ten tytuł wziął rosyjskich carów w 1721 roku. Odpowiedni dekret został ogłoszony przez Senat i Synodu po pokój w nystad. Dekret cara Piotra I został poproszony o nowy tytuł i jest teraz nazywany „Cesarz i Wielki Ojciec Ojczyzny”. Dokument został uzgodniony i przyjęty przez dwóch głównych organów kontroli Rosyjskiej: Senat rozważyć sprawy świeckie, a Synod zaangażowany duchową stronę życia. W ten sposób podkreślić, że potęgi cesarza i świecka i duchowa.

Stopniowo, nowy tytuł wziął wszystkich znanych rodów królewskich Europy. Pierwszym sposobem uczczenia rosyjskich książąt zaczęło się w Prusach, Holandii i Szwecji. Cesarz Rank towarzyszyły każdemu rosyjskiego monarchy aż do ich śmierci. Najnowsze rosyjskie media tytuł cesarski został zastrzelony w 1918 roku.

francuski cesarz

Aż do początku 18 wieku był rządzony przez królów Francji. Ale dla Napoleona I, tytuł ten był nie do przyjęcia. Tylko w rodzinnej Francji, zmarł w dół rewolucja, w której wszyscy członkowie rodziny królewskiej skończyło się mieszka w bloku. Dlatego, aby być nazywany królem wojownika i władcy tego kraju nie był z jego rąk. Tu i użyteczne tytuł cesarza: więc powiązanie między imperium Karola i rządów Napoleona. 18 maja 1804 są identyczne jak Napoleon został udzielony ten wielki tytuł. Po jego klęsce i zeznać cesarzowi tytuł dawnego władcy Francji zajęte. Później na krótko przeszedł do Napoleona III, ale ten władca był krótko cesarz powodu licznych niepowodzeń politycznych. Po staje się republiką prezydencką tytuł wreszcie wyszedł z użycia.

Cesarz Austro-Węgier

W 1804 roku wychodzi kolejny imperium na mapie Europy. Franz chciał uwolnić Włochy od rządu francuskiego i podporządkować sobie całą południowy-wschód od Habsburgów królewskiego rodu. Austriak Franz później wziął tytuł „apostolski” Cesarza i stworzył kolejną imperium – Austro-Węgry.

Brytyjskie imperium

Wraz z kontynentalnych imperia europejskie istnieje od dłuższego czasu, i inne. Na przykład, Anglia zaczęła nazywać siebie Imperium brytyjskie już w 1583 roku, kiedy kolonizacja Ameryki Północnej została zakończona. Nawet po utracie amerykańskich kolonii Anglii nie traci swoje wpływy i nadal administrować polityki na całym świecie. W 1876 roku Wielka Brytania załączone indyjskich posiadłości, jak Koroleva Viktoriya otrzymał tytuł cesarzowej Indii. Potęga imperium angielskiego rozsianych po całym świecie – mówi się, że w Imperium Brytyjskim słońce nigdy nie zachodzi.

Były imperia w innych częściach świata. Na przykład, o kim cesarz był dobrze znany w Meksyku. Istnieją pewne zasady podczas Maksymiliana I. Były cesarze w Haiti, Brazylii i innych krajach.

Pierwsza wojna światowa zniszczyła wszystkie fundamenty istniejącego porządku światowego. polityka Imperial dobiegła końca, a cesarze też. Świat się zmienił, cesarze są w przeszłości i dowiedz się więcej na ich temat może być tylko artykułów, książek lub filmów na tematy historyczne.