893 Shares 8751 views

Jak wyrównać lądowe: sposoby i subtelności

Jak często wsiada do posiadania upragnionego kawałku ziemi, właściciel zdumieniem stwierdza, że bez treningu na nim ani budować albo nic rosnąć. A wszystko dlatego, że teren jest daleki od doskonałości. Często taka sytuacja z ziemi wydany przez miasta lub państwa w zakresie korzystania z mieszkańców. Tak więc urzędnicy i zaangażowanie ludzi wydaje się być wykonane, aw szczególności konsumpcji sama nie jest podawany przez pozbycie się obszarów na niewygodne. I nowo zemlevladelelets zaczyna być zainteresowany w jaki sposób wyrównać ziemię, aby przygotować je do dalszego wykorzystania. Niech nam w tym, a my rozumiemy.

Jak wyrównać ziemię?

Istnieją dwa fundamentalnie różne sposoby niwelowania terenu. Pierwszy – aby wyrównać wszystkie góry i doliny na obszarze, na jednym poziomie, często z pomocą równiarka. Drugim jest wykorzystanie importowanej gleby. Obie opcje mają swoje zalety, ale również wady są. Na przykład, proste wyrównanie tańsze, ale nie chroni przed podziemnych, jeśli ich poziom w tej dziedzinie jest wystarczająco wysokie, albo sama sekcja znajduje się w dolinie. Dostawa glinianym mieszaniny pozbyć się tego problemu, ale to zwykle kosztuje okrągłą sumę.

Jak prawidłowo wyrównać działkę: krok po kroku

Tak więc, zanim rozszerzyć przestrzeń, która uszlachetnia i przygotowania do budowy ogrodu lub awarii. Jeśli istnieją, niechciane pnie drzew lub krzewów, kamieni i innych zanieczyszczeń, wszystko to musi być usunięte. Po szorstki czyszczenia można określić poziom i kierunek przepływu wód podziemnych i wykrywać kąt nachylenia ulgi. Teraz można zdecydować, w jaki sposób można kopiować grunt: czy należy dostarczyć ziemi lub można wykonać wynajem równiarka. W pierwszym przypadku ważne jest, aby określić skład: humus, gleby torfowe, torf i mieszanina piasku nadaje się do układania na ogród, podwórko. Konstrukcja lepiej dub części gliniec, piasku lub żwiru.

Jak wyrównać teren w miejscu na własną rękę

Metoda ta pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nie mówmy teraz o tym, jak wyrównać ziemia zawodowych budowniczych. Ważne jest, aby proces z punktu widzenia zwykłego człowieka, który nie ma specjalnej wiedzy i narzędzi. Niewątpliwie najprostszym sposobem, aby wywnioskować prawidłowego poziomu przy użyciu specjalistycznego sprzętu używanego przez inspektorów, ale nie fakt, że możemy znaleźć w ich przyjaciół. W związku z tym, będzie to interesujące, aby nauczyć się wyrównać właścicielom gruntów za pomocą pomysłowych pojemników z wodą. Dla tej metody trzeba garnek, kilka długich prętów oraz liczbę cegieł. Na górnej części jest określony przez punkt oka od niego w dół, aby umieścić długości płyty 2-3 metrów, które określają zbiornik z wodą. Ona gra rolę gidrourovnya (jeśli masz taki instrument, tym lepiej, oczywiście, używać go). Skupiając się na linii wodnej, konieczne jest, aby podnieść pokrywę drugi koniec do tego samego poziomu z pierwszego i zastąpić go na cegłach. Obok nich jeździć w liczbie oznaczonej prawidłowej wysokości podnoszenia. Następna płyta lub przekazywane są w następujący sposób – i tak dalej, aż do gorzkiego końca. Kołki będzie odniesienie gdy import gleby, zgodnie z oznaczeniami na nich będzie można ocenić, czy wystarczy ziemi doprowadza się do serwisu.