461 Shares 8221 views

Antena dla stacji radiowej z własnymi rękami

Antena dla stacji radiowej jest jednym z najważniejszych elementów samochodu. W jaki sposób urządzenie selekcja została przeprowadzona prawidłowo, niezależne funkcjonowanie urządzenia i zapisać zasięg komunikacji.

Obecnie na rynku znajduje się szeroka gama produktów, które różnią się w projektowaniu, wymiarów i parametrów technicznych. Kierowcy zawsze może znaleźć odpowiedni model dla siebie.

Dokonał właściwego wyboru – klucz do sukcesu radia.

Co to jest antena radiowa

Radio samochodowe anteny dla optymalnego odbioru sygnału radiowego. Ale który model wybrać? To wszystko zależy od Twoich potrzeb. Niektórzy ludzie są zadowoleni tylko słuchanie radia, inni – nadawanie programów telewizyjnych, a inni wolą obecność systemu nawigacyjnego. Dlatego przed zakupem Radę do określenia budżetu, dane techniczne urządzenia i miejsca jego instalacji.

Anteny radiotelefonów VHF

Anteny samochodowe dla radia VHF produkcji krajowej przedstawiciele różnych modeli. Gdy urządzenie jest konieczne, aby zatrzymać ich uwagę na producenta „Triady”. Ta rosyjska firma prezentuje szeroką gamę urządzeń, które mają wysoki stopień funkcjonalności, niezawodności i rozsądnych kosztach.

Rozwój i dobór anten występują w redystrybucji jednej spółki, która pozwala na kontrolę procesu na wszystkich etapach. Gwarancja wysokiej jakości produktów jest wiele lat firmy z doświadczeniem, jak również terminowe bazy produkcyjnej urządzenia.

Doskonałym wyborem dla wielu kierowców może stać się modelem antenowe „Triad BA 63-01.” Urządzenie jest wyposażone w pręt o długości 40 cm. To zapewnia odbiór i porównywalna z długością anteny 70-100 cm. Zwiniętego drutu zapewnia wysoki poziom funkcjonalności, która przekracza wielu wskaźników modeli ściętych.

Podobny anteny pręt o długości 45 cm jest zainstalowane na takich modeli samochodów, takich jak Chevrolet i „Niva” jako standardowego wyposażenia luksusowych. Jego instalacja jest zalecana na przedniej części dachu samochodu. Urządzenie charakteryzuje się szczelność i odporność na wodę.

Jest możliwe, aby wymienić kilka cech anteny wspomniano powyżej:

 1. Zastępuje on natywną model maszyn wpuszczanych produkcji krajowej i zagranicznej.
 2. Jej równo instalacja jest przeprowadzana na skrzydle lub dachu.
 3. Kąt nachylenia wynosi od 0 do 90 stopni.
 4. Odbiera VHF, FM, AM.

"Moray de Luxe 27 MHz"

Antena dla stacji radiowej krajowego producenta ma niesamowity wygląd. Jego wysokość wynosi 15 cm. Model ten jest w stanie zapewnić wysokiego poziomu czystości odbioru sygnału. Programowanie światło: w górnej części urządzenia znajduje się śruba, który jest regulowany za pomocą konwencjonalnego wkrętaka.

Pozytywne aspekty produktu:

 • atrakcyjny design;
 • Niska odpowiedź na zakłócenia;
 • zwartość;
 • Wysoki poziom ochrony przed złą pogodą.

Jednak w przypadku koloru w jasnym kolorze, antena jest niczym specjalnym środkiem, który jest związany, aby przyciągnąć uwagę policji drogowej. Poziom wydajności znacznie niższej niż konwencjonalne, którego długość wynosi 150 cm.

„Scat AB-23” – antena radiowa w przystępnej cenie

Ta antena radio samochodowe ma wysoką jakość i akceptowalnych kosztach. Ze względu na istniejące w nim stabilizator struktury nie są straszne skoki energetyczne. Urządzenie nieodłącznym niewielka ilość szumów i zakłóceń. Pakiet zawiera długość kabla 275 cm. Pozwala to na zamontowanie urządzenia w nowy sposób.

Zalety produktu:

 • aparatura funkcjonuje dobrze w dużym mieście i na obszarze;
 • Główne kable są ekranowane ;
 • Ma niebieski kolor światła;
 • Produkt posiada atrakcyjny widok.

Minus jedna jednostka – obecność grubych wąsów do mocowania urządzenia. Stoją na przedniej szybie.

analog zagraniczny FM Calearo ANT 7727085

Aktywna antena do radia samochodowego od włoskiego producenta, która jest zainstalowana na dachu, pozwala odbierać fale radiowe, oglądanie telewizji cyfrowej i złapać GPS-sygnały. Pakiet zawiera dwa kable 5 metrów dla telewizji i GPS.

Firma obiecuje najlepszy odbiór sygnału – przy prawidłowej konfiguracji i instalacji, to jest naprawdę osiągalne. Antena pokazane w różnych kolorach: białym, czarnym i czerwonym modeli.

plusy:

 • Urządzenie uniwersalne;
 • atrakcyjny wygląd;
 • korzystać w praktyce (łatwo oczyszczone);
 • sama antena jest krótka i nie dotykać gałęzi;
 • Ciężar urządzenia jest niska, 440 g

Wady:

 • wysoki koszt;
 • podłączyć tuner TV jest wymagany zakup dodatkowego okablowania;

nieuwzględnione w kręgowego jednostka FM

SIRIO T3-27 MAG – najlepsza antena samochód na magnes

Urządzenie od włoskiego producenta jest niewielka wysokość i optymalnym poziomie wydajności. Magnes na pin stali nierdzewnej umożliwia łatwe mocowanie do korpusu maszyny. Antena pracuje z radiem zakresie cywilnego. Maksymalny poziom mocy przychodzącego wynosi 100 watów.

Urządzenie Plusy:

 • zwarte i lekkie narzędzie (waga 400 g);
 • Obecność śruby do regulacji wysokości (urządzenie może zostać przedłużone o 3 cm).

Wady:

 • Konstrukcja jest niestabilny w wysokich prędkościach (powyżej 120 km / h);
 • Urządzenie wąskopasmowych i nie działa bez konfiguracji.

CALEARO ANT 76 77 901 – dobra antena zewnętrzna zewnętrzny

Antena ta charakteryzuje się również o atrakcyjnym wyglądzie. Jest ona instalowana w tylnej części dachu pod kątem 60 stopni. Napięcie wymagane do pracy waha się od 10 do 16 watów. Długość pręta wynosi 41 cm.

plusy:

 • Wysoki poziom sygnału;
 • jakości montażu, dzięki czemu urządzenie może być w stabilnym położeniu, nawet przy dużej prędkości pojazdu;
 • Obecność dużej przeciwzakłóceniowe;
 • wytrzymały futerał.

Wady:

 • jeśli pracownicy nie pasuje do otworu, instalacja anteny jest skomplikowany i konieczne jest wywiercenie dach;
 • Urządzenie wymaga na czas oczyszczania z pyłu i brudu.

Na antenie radiowej do wyboru

Wielu zastanawia się, co najlepsze anteny dla stacji radiowych (samochodowego). Wybór modelu z najlepszymi parametrami technicznymi oraz wysoką funkcjonalnością – niełatwe, dlatego radzimy skorzystać z pomocy ludzi, którzy wiedzą o tej sprawie. Najważniejsze jest to wyraźnie sobie wyobrazić, w jakim celu zdecydujesz się na zakup urządzenia.

Jeśli jesteś właścicielem bardzo zwykłego radia w samochodzie, a także radio, prawie nic nie trzeba, to nie ma sensu kupować fantazyjny urządzenie, które powinno w żadnym wypadku nie tanie. Będzie to wystarczy kupić ten sam „Scat”.

Jeśli, na przykład, taksówkarz, nie będzie więcej niż na zakup bardziej poważnego modelu. Nie zapomnieć o ważnym faktem, że promień dobrego odbioru współczesnych modeli anten radiowych, mimo zapewnień producentów, rzadko jest wyższa niż 40 km.

Ważne jest, aby prawidłowo zainstalować i skonfigurować urządzenie.

Jak zrobić antenę radiową z rąk?

Antena do radia samochodu z rąk jest bardzo prosta. Najważniejsze tutaj – aby zaoszczędzić pieniądze, a urządzenie domowe jakość nie jest gorsza od zakupu analog. Oraz w celu dokonania antenę radiową ze swoimi rękami, trzeba przygotować:

 • Kotwy;
 • zimno urządzenie do spawania;
 • Drut miedziany.

postęp

Na kotwy wzdłuż całej długości przewodu należy przykręcić z miedzi. Owijania odbywa się w dwóch warstwach. W górnej części przewodu śruby powinny być lutowane. Powstały konstrukt został wkręcony w urządzeniu gniazda umieszczonego na dachu samochodu.

Praca z zimna tylko rękawice spawalnicze, które są zwilżone zimną wodą. To pozwoli im uniknąć przyklejania do skóry rąk.

Podstawa anteny jest uszczelniony za pomocą przezroczystej taśmy przylepnej, aby zapobiec kontaktowi z tworzywa sztucznego. spawanie na zimno stosuje się do pręta równomiernie, tak aby stał się regularny.

Antena została podana do estetycznego wyglądu po utwardzeniu pręt traktowana papierem ściernym. Jeśli powierzchnia jest szorstka w lewo, trzeba odkręcić śrubę i dokonać jej obróbki na tokarce. Powierzchnia została pokryta podkładem i kilku warstw farby pod kolor samochodu. Korzystne są farby matowej. To może ukryć wszystkie nierówności na powierzchni wyrobu.

Domowe anteny samochodowe do radiostacji Ty lub kilkanaście lat służył. To idealnie dopasowane do każdego modelu samochodu i odbiera fale radiowe, nawet w odległości od dużych skupisk ludności.