683 Shares 2724 views

Jak schować dom bocznicy własnymi rękami?

Stoi dworek – zjawisko jest dość powszechne, szczególnie jeśli obiekt mieszkalny zbudowany z drewna. Okryć bocznica dom własnymi rękami nie jest bardzo łatwe, ale jest możliwe. Zdajemy sobie sprawę, z jakim etapie jest proces.

Przepych i prostota w jednym

Dom drewniany – najbardziej narażone na opady atmosferyczne, tak aby zakończyć należy podchodzić odpowiedzialnie i ostrożnie. To nie przypadek, że w tym celu jest siding: po pierwsze, będzie to niezawodnie chronić ściany przed zmianami wilgotności i temperatury. Po drugie, jest lekki i wytrzymały, dzięki czemu można czuć się swobodnie , aby schować bocznica dom własnymi rękami, a nie martwić się o dodatkowe obciążenie na fundament i ściany. I mówi, że jest możliwe, aby zaoszczędzić na kosztach i wzmocnienie fundamentów.

Stosujemy się do wskazówek

Najpierw zdefiniowanie komponentów wyszukiwania dla instalacji, obliczenia ilości materiału. Tak więc, aby schować bocznica dom własnymi rękami, trzeba zaopatrzyć się w:

  • Kąty zewnętrzne (lepiej wykorzystać całą szerokość pasma dla jednostek przetwarzania, aby uniknąć widocznych stawów – mogą znacznie uszkodzić błony śluzowej);
  • narożniki wewnętrzne;
  • Pasek do domu;
  • bary okolookonnymi;
  • Odpływ w oknie;
  • listwy wykończeniowe;
  • J-H i profili.

Jak schować bocznicy domu: instrukcja

Najpierw musimy obliczyć, ile musimy panele. Na tej powierzchni ścian należy odjąć kwotę, która odbędzie otworów okiennych i drzwiowych. Otrzymany wynik jest podzielony przez powierzchnię, która ma jeden materiał panelu. Materiał należy przyjmować z rezerwą – nagłą potrzebę cięcia i łączenia niektórych jego elementów. Do montażu zaleca się użyć śrubokręta jako młotka może uszkodzić panele plastikowe. Osłona powinna przez śruby z pressshayboy 25-30 mm.

Przed jak schować dom bocznicy własnymi rękami, trzeba dokładnie oczyścić ścianę kurzu, starego materiału okładziny, aby traktować je ze specjalnymi środkami. Pleśnią lub zgniłe miejsce powinno być również oczyszczone. Przed podszewka należy ułożyć warstwę materiału uszczelniającą, która jest przymocowana do ściany: Pozwoli to zachować szczeliny wentylacyjnej między hydroizolacji i materiału elewacyjnej. Właściwa wentylacja – gwarancja, że pod skórą nie wystąpią pleśni lub grzyba.

Rama do osłaniania okładziny może być z drewna lub galwanizowane. Najpierw należy ustawić profil, ważne jest to, że nie jest zdeformowane. Aby to zrobić, trzeba obsługiwać go za pomocą specjalnej impregnacji, która wnika głęboko dość. Gdy listwy mocujące muszą być wybrane gładkie i dobrze wysuszone desek. Jeśli dom jest drewniany, to lepiej wybrać skrzynię ocynkowane, ponieważ jest odporny na gnicie i wilgoć. Technologia poszycia wymaga starannego elementy dokujące do zmieniających się temperatur w ścianie nie pojawiły się szczeliny.

Ważne jest również, aby wiedzieć, jak schować bocznicy szczyt domu. Spowoduje to, że każdy obiekt żywy jest pełna i kompletna pod względem kompozycyjnym i strukturalnego projektu. Ponadto, jest to pierwsze wrażenie zależy na zewnątrz domu na wsi, więc ważne jest, aby przyjść do jego konstrukcji.