842 Shares 1358 views

Jak zrobić własną włócznią

Oszczep historia sięga czasów starożytnych, kiedy prymitywni ludzie robili te bronie z kijami, zaostrzone na końcu, po czym ogrzano końcówkę na otwartym ogniu. Z biegiem czasu, ludzie odkryli metal, po którym była włócznia żelaza. Jest aktywnie wykorzystywane przez wojowników starożytności i średniowiecza.


Dzisiaj, włócznia rzadko stosowany głównie jako atrybut dla gier role-playing. Ale poza tym, to jest przydatna w ekstremalnych warunkach. Ale jak zrobić dzidę, nie wiadomo.

Rodzaje domowej roboty włócznie

Są to:

  • zwykłym dzida z patyków;
  • Dzida z końcówką żelaza;
  • końcówka przymocowany do uchwytu.

Rozważyć każdy sposób wytwarzania bardziej szczegółowo.

prosta włócznia

Prawie każdy zna z dzieciństwa, jak zrobić dzidę bez końcówki metalowej. Najważniejsze – aby znaleźć płaską oddział pożądanej długości i średnicy. Długość powinna dopasować swój wzrost lub być kilka centymetrów dłuższy. Przy tej wielkości, można łatwo sobie z tym poradzić. Średnica powinna być około 2,5-3,0 cm. Idealnie zbioru należy złożyć z dala od młodych i lepiej niedawno martwe drzewa. Odpowiednie do wytwarzania ości drzew, takich jak popiół i dąb.

Następnie wyostrzyć liczyć na końcu poprzez siekierą lub nożem. Nacięcia do produkcji końcówki powinny być jasne i proste. Zbędny drewna powinny być cięte w kierunku siebie. W tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność. To uchroni przed ewentualnymi poważnymi obrażeniami w trakcie produkcji.

Gdy końcówka jest, powinien on być ogrzewany powyżej pożaru należy próbnie oznaczono. Muszą być umieszczone nad płomieniem i powoli obracać, aż wskazówka nie ciemnieją i całkowicie zapechetsya. Nie należy obawiać się, że lanca spalać, ponieważ podczas takiego przetwarzania usuwa wilgoć z drewna, materiał staje się intensywniej. Teraz zobaczmy jak zrobić dzidę drewna z końcówką metalową.

Włócznia z końcówką żelaza

Po pierwsze, tak jak w procesie wytwarzania prostych lanc powinien znaleźć średnicy gwintu 2,5 cm. Najlepiej jest wyciąć go z martwych drzew. Ponadto, konieczność stosowania silną rękę, nóż jest dobrze zakorzenione w nim.

Przede wszystkim, trzeba oczyścić gwint gładko. Potem trzeba zrobić łóżko, które zostaną umieszczone nóż. Aby to zrobić, należy odciąć końcówkę gałęzi z wybranego drewna tak, że końcówka kija stał pół. Będzie to miejsce na łóżko, które pomogą umieścić nóż aż po rękojeść. Do produkcji włócznia była bezpieczniejsza, możliwe jest, aby spocząć na gałęzi, takich jak Pniak.

W celu uzyskania bardziej niezawodnego mocowania noża można stosować linę lub sznur. Dla wygody koniec liny musi być zabezpieczone na pniu drzewa, a drugi koniec do korzystania owinąć rękojeść nożem. Następnie przenieść do liny odpowiednio napięta. Następnie za pomocą wagi ciała i przytrzymania liny postaci napiętej, należy owinąć wokół ramienia noża. Opcjonalnie, druga warstwa liny rany. Po zakończeniu nawijania liny związać prosty węzeł. Teraz, gdy wiesz, jak zrobić dzidę z końcówką.

Spear nabyć końcówki

Ta wskazówka jest zakupiony w żadnej broni sklepowych. Jak zrobić włócznię z nim, rozważymy. Dlatego konieczne jest, aby upewnić się, że końcówka jest zaostrzony przez instalację końcówki. Wyostrzanie może albo sam lub powierzyć tę pracę do specjalisty.

W odniesieniu do rękojeści, można zrobić go samodzielnie lub kupić w tym samym sklepie co grot. W każdym razie jeden z końców trzeba będzie nieco wąski, tak że końcówka została ustalona bardziej bezpiecznie, jak to możliwe.

Jeśli wąski koniec kija zbyt dużo, różnica może być utworzony. , Trzeba wskazać miejsce znacznika luki i zrobić mały otwór za pomocą wiertarki, aby ją usunąć. Następnie końcówka jest zamocowane za pomocą gwoździ lub wkrętów. Aw przypadku paznokcia wystarczy użyć młotka. Jeśli z drugiej strony paznokcia będzie trzymać, może to być łuk obcęgami lub młotkiem samo.

zalecenia

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić dzidę ręcznie. Ale gdy jest używany należy przestrzegać następujących zaleceń.

Po produkcji włócznię, można od razu zacząć go używać. Na uchwycie można wyciąć kształt lub wzór, który pasuje swoje przekonania lub światopogląd. Oraz uchwyt nie zranić skóry, można owinąć go z jakiegoś materiału, takich jak skóra.

Nie golić laski końcówki do końcówki, to jest możliwe, aby rowek. Powinien on być na tyle szeroki, aby ściśle pasować do krawędzi kija.

Niezbędne materiały i narzędzia

Potrzebne będą:

  • Długość ramienia bieguna lub od 180 do 250 cm;
  • młotek;
  • lina lub liny długość około jednego metra;
  • ostry nóż lub toporek;
  • krótkie paznokcie;
  • szczypce.

Można dostać się do pracy.

środki ostrożności

Gdy mamy do czynienia z włócznią należy przestrzegać następujących zasad, które zapewnią bezpieczeństwo, zarówno swoje i innych.

Zanim rzucisz należy wykluczyć, aby znaleźć kogoś na ścieżce lotu włóczni.

Podczas korzystania z wszelkiego rodzaju broni, iw ogóle jakiekolwiek śruta z ostrożnością.

Przed użyciem Spears człowiek powinien upewnić się, że jest zdrowy psychicznie i nie zaszkodzi, bo jest to broń, która może spowodować obrażenia, w tym zgonów.