245 Shares 3825 views

Jak zrobić ciepłą podłogę z rąk: sekwencja pracy

Jeśli nie wiesz jak zrobić ciepłą podłogę z ich rąk, w niniejszym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek. Więc najpierw zrozumieć, że to, co on. Struktura może być woda lub energii elektrycznej. Pierwszy przykład wykonania jest sterowane przez centralny układ ogrzewania, a drugi – od sieci. Aby struktura wody musi być wybrany rury o małej średnicy, wykonane z metalu, które są odporne na wystarczająco wysokie temperatury. W drugim przypadku, trzeba będzie wysokiej jakości przewód grzejny.


Rozważymy teraz jak zrobić ciepłą podłogę z rękami na technologii. Najpierw trzeba zrozumieć ogólną spójność prac. Zatem, przygotowanie powierzchni odniesienia wykładania rur lub przewodów. To powinno być czyste, suche i płaskie. Oznacza to, że konieczne jest, aby cienka wylewka betonowa.

Po wyschnięciu, jest możliwe przeprowadzenie procedury układania elementów ogrzewania podłogowego. Nowoczesna technika Układanie zaleca się stosowanie specjalnych płyt prowadzących wykonanych z aluminium, z przetworzonych kanałów, a która zostanie zamontowana rura (kablowego).

Po dokonać ciepłą podłogę z rąk masz, pożądane jest, aby naprawić elementy grzejne tak, że są one mocno przycisnął do ziemi. Rury muszą być trwale połączone ze sobą i połączone z centralną rurą grzejną. Jednakże przed ułożeniem elementów podłogowych należy położyć materiałów uszczelniających. Po montażu konstrukcji jest konieczne, aby wypełnić je betonem i dokonać ostatecznego wykończenia.

Jeśli zorientowali się, jak sprawić, by ciepłą podłogę z rąk z użyciem rur wodociągowych, technologia układania kabla elektrycznego ma swoje własne cechy. Tak więc, aby rozpocząć, należy wybrać odpowiedni materiał: lita lub skrętkę. Pierwsza opcja to maksymalne dopuszczalne.

Jak zrobić elektryczny ciepłą podłogę bez błędów? Po pierwsze, ustalić z kablem zasilającym, chociaż może być regulowana za pomocą termostatu. Ponadto, system jest podłączony do czujników, które określają temperaturę ogrzewania. Przygotowanie bazy nie potrwa długo. Po pierwsze trzeba wykonać wyrównanie podłoża szorstki beton jastrychu, następnie położyć na powierzchni wodoszczelnej folii. Następnym krokiem – układanie elementu grzejnego. Do mocowania można wykorzystać specjalny płytę prowadzącą z rowków. Bierze się tu pod uwagę obszar bazowy i etap układania. Ponadto, trzeba zdawać sobie sprawę z pewnych zasad rozmieszczenia systemu. Na przykład, jest możliwe, aby pokrywać część przewodu, minimalna odległość między porcjami może być 7 cm, Bend, nie może mieć mały promień. Ponadto, element grzejny nie może być zainstalowany pod meblami lub urządzeń. Jeśli chcesz dodatkowo ocieplić podłogę, aby nie instalować kabel bezpośrednio od użytego materiału. Konieczne jest, aby odizolować.

Następnym krokiem jest instalacja do podłączenia do struktury sieci, podłączenia termostatu i czujników. Wszystkie połączenia powinny być dobrze zabezpieczone i odizolowane (jak również sam kabel). Aby to zrobić, można kupić terminal posty. Jeśli wykonane prawidłowo, a podczas sprawdzania problemy z systemem nie masz, może sprawić, że wylewanie betonu więzi i układanie wykończenia.

Jeśli nie wiesz jak zrobić drewniana podłoga ciepły, a następnie przeczytać artykuł, masz pomysł na jego temat.