127 Shares 9668 views

Jakim ślubem – cztery lata razem?

Ślub – jeden z najważniejszych etapów w relacjach dwóch kochanków. To, co brzmi marsz weselny, otwierają drzwi wspólnego życia, które przyniesie radość i rozczarowanie, szczęście i smutek. Ale prawdziwie kochające serca zawsze pozostaną ze sobą, bez względu na to, a przez rok będą wspierać i ochronić się nawzajem.


Jeśli pierwsze lata życia wspólnej pary dopiero się rozpoczynają, a relacje wciąż podlegają różnym metamorfozie, to po czterech latach współżycia istnieje zaufanie do osoby, która jest następna, a stara chropowatość w związku znika. Małżeństwo staje się silniejsze, więc pytanie "jaki rodzaj ślubu – cztery lata", odpowiedź może być jedwabna

Co oznacza symbol lnu?

Od czasów starożytnych lnu uważano za symbol czystości i luksusu. W odzieży wykonanej z tkaniny lnianej jest wygodna zarówno w upale, zimie, jak i osobie, obok której żyła od czterech lat, jest dobra w każdej "pogody". Takie właściwości lnu jako gładkość i wytrzymałość uosabiają spokój w relacjach i, oczywiście, siłę związku. W końcu para pokonała wiele momentów kryzysowych, co potwierdza, że ludzie mogą żyć razem przez wiele, wielu lat. Kiedy ludzie mieszkali obok siebie przez cztery lata, co mieli ślub, bujne czy skromne, to nie ma znaczenia, najważniejsze jest to, że znaleźli się nawzajem.

Tradycje

W Rosji wierzyła się, że nie ma jednej rocznicy życia małżeńskiego, bez jej tradycji. W czwartym dniu małżeństwa młodzi ludzie wykonywali pewne obrzędy, które zapewniły dalsze szczęśliwe życie w dobrobycie i radości. Niestety, nie wszystkie będą mogły wykonywać nowoczesne pary.

Na przykład, w dawnych czasach żona musiała przygotować własną szmatę lnianą, a następnie zszyć z niej kartkę, która następnie będzie pokryta łóżkiem małżeńskim. Jest jednak mało prawdopodobne, że w naszych czasach jest wiele kobiet, które wiedzą, jak splotować, więc wystarczy kupić zestaw bielizny pościelowej.

Nieważne, które wesele: cztery lata lub inna liczba lat żyjących razem – zwykle obowiązują młode próby. Na ślubie pościelowym goście powinni związać ręce męża i żonę razem z silnym węzłem, a jeśli nie mogą się zwolnić, ich związek będzie długotrwały i trwały, podobnie jak ten węzeł.

Innym bezpretensjonalnym obrzędem, który ma zaprosić zaproszonych przyjaciół i krewnych, jest posypanie nasion lnu na parę, aby mogły żyć w dobrobycie.

Jak oznaczyć

Przynajmniej cztery lata – data nie jest okrągła, nie odstaje od jej znaczenia. Trzeba więc zaznaczyć, a jeśli nie w szerokim zakresie, to na pewno zabawa. Który wesele, cztery lata lub dziesięć lat, nie jest tak ważny, najważniejsze jest to, że młodzi ludzie chcą widzieć gości w ich domu, ludzi, których dotyczą.

Przykrywając stół, należy na nim nakryć obrus na pościel i dać gościom bieliznę serwetki. Byłoby symboliczne, gdyby mąż i żona ubrani w bieliznę. Len na ten dzień może ozdobić stół i inne dekoracje domu.

Pomysły na prezent

Kiedy ktoś z bliskich obchodzi datę czterech lat ślubu, to, co im dać w tym dniu, nie zawsze od razu przychodzi mi do głowy. Choć odpowiedź leży na powierzchni. Kiedyś pościel, najlepszym prezentem będzie lnu we wszystkich jego hipostazach. Bardzo praktycznym darem są serwetki, obrusy i komplety pościelowe z tkaniny lnianej.

Przyjemną pamiątką, która ozdobi dom młodego, będzie tkana linia lnu lub prawdziwy lniany obsadzony w doniczce.

Niektóre źródła odpowiadają na pytanie, jaki ślub – cztery lata życia razem – wosk. Dlatego też inna możliwość prezentów na tę rocznicę może stanowić zestaw świec ozdobnych lub pięknych świec.

Ale pomimo wszystkich darów najcenniejszą rzeczą dla małżonków będzie dobre życzenia długich lat życia razem w miłości i wzajemnym zrozumieniu.