436 Shares 5955 views

Dlaczego w napojach energetycznych przed dodaniem radu?

Współczesne życie jest nieustannie powodując zmęczenie? Czujesz, że nic nie mam czasu, a ty nie masz siły, aby wykonać wszystkie prace? Być może jesteś jednym z milionów konsumentów, którzy polegają na mocy rozweselić i doprowadzić wszystko do końca.


Wynalazek ubiegłego wieku

Natomiast napoje energetyczne można nazwać symbolem naszych czasów, nie są one wynalezienie nowego tysiąclecia. Ludzie opierają się na nich, starając się przezwyciężyć zmęczenie, przez co najmniej ubiegłego wieku. Dziś ich „energia” zazwyczaj pochodzi z pewnego rodzaju neurologicznym stymulatorem, który sprawia, że czujesz się bardziej energiczny, a czasem zwykłego cukru.

Ale był czas, gdy napoje energetyczne faktycznie zawierał prawdziwą energię radioaktywnego. Składnik aktywny w tych napojów było rad – element radioaktywny, który wytwarza ogromne ilości energii promieniowania do załamania każdego atomu. I chociaż związek pomiędzy spożyciem pierwiastków promieniotwórczych, a także pojawienie się ładunku energetycznego jest chwiejny w najlepszym razie, nie zatrzymał się ludziom na początku 1900, który zignorował znanych zagrożeń i długoterminowe konsekwencje dla zdrowia.

Niezwykły smak radu

Jednym z takich produktów energetycznych zawierających rad był RadiThor. W rzeczywistości, to napój energetyczny składał radu rozpuszczonego w wodzie. Został sprzedany w 1920 roku w butelkach 30 ml. Koszt wyniósł około $ 1 (odpowiednik 15 dolarów w 2016 roku). Producent twierdzi, że napój ten nie tylko dostarczy Ci energii, ale również w leczeniu wielu chorób, w tym impotencja. Dowody na korzyści dla życia seksualnego ludzi nie wystarczy, ale co najmniej jeden papier badania stwierdził, że rad rozcieńczony w wodzie „może zwiększyć popęd seksualny traszki wodnych.” Dla wielu ludzi w epoce przed nadejściem Viagra dowodów było wystarczające. RadiThor okazał się wielkim sukcesem wśród konsumentów.

Wentylator z niezwykłą energię

Najbardziej znanym konsument był RadiThor Eben Byers – przemysłowiec z Pittsburgh golfistą i amatora. Byers pierwszy zaczął używać RadiThor, podczas leczenia złamaną rękę. Chociaż produkt ten nie zawiera żadnych leków, Byers stał się uzależniony od niego, przynajmniej psychicznie, jeśli nie fizjologicznie. On nadal zużywają duże ilości RadiThor napoju nawet po jego ręka uzdrowił. Poinformowano, że wypił butelkę lub dwie każdego dnia przez okres dłuższy niż trzy lata i niestrudzenie zalecanej napój dla wszystkich moich znajomych. Część z nich zaczęła pić stale RadiThor.

Wreszcie, zależność od Byers RadiThor zabili. Niestety, stosowanie radu wpływa na kości, ponieważ cała energia promieniowania przechowywane w kości. Z biegiem czasu, pod warunkiem, że Byers radu szkielet ogromną dawkę promieniowania. Stracił większość szczęki były dziury w czaszce i szereg innych chorób związanych z kośćmi. W końcu umarł straszną śmiercią 31 marca 1932.

Powtórzenie lekcji o niebezpieczeństwach związanych z radioaktywnością

Wstyd to sytuacja, był fakt, że zagrożenia wynikające ze stosowania radu był znany jeszcze przed Byers zaczął się RadiThor. Środowisko medyczne badał wpływ radu na zdrowie człowieka, ponieważ otworzyła Marie i Pierre Curie w 1898 roku. Brytyjski naukowiec Walter Lazarus-Barlow w 1913 roku opublikował dane, które po spożyciu radu idzie do kości. W 1914 roku Ernst Zublin, profesor medycyny na University of Maryland, opublikował przegląd 700 dokumentacji medycznej, z których wiele wykazały, że martwica kości jest częstym skutkiem ubocznym przyjmowaniem radu. Niestety, te wczesne czerwone flagi niezauważone, a RadiThor sprzedaży pozostał na wysokości 1920.

Badanie poziomu promieniowania w kości

Byers, kiedy umarł, został pochowany w trumnie wyłożonej ołowiem do blokowania promieniowania z kości w jego ciele. Trzydzieści trzy lata później, w roku 1965, naukowiec Robley Evans ekshumowane szkielet Byers, aby zmierzyć ilość radu w kościach. Ponieważ okres półtrwania radu wynosi 1600 lat, kości Byers były prawie taka sama ilość radu, jak w dniu, w którym zmarł.

Evans był ekspertem od pomiaru i modelowania matematycznego wchłaniania i wydalania z organizmu ludzkiego pierwiastków promieniotwórczych. Na podstawie zapisów zużycia Byers Evans RadiThor obliczyli, że ciało zmarłego było zawierać około 100 tysięcy Bq. Becquerel to międzynarodowa jednostka miary radioaktywności. Ale okazało się, że szczątki szkieletów faktycznie zawierają łącznie 225.000 Becquerela. To sugeruje, że model radiacyjnego wychwytu Evans była niedokładna, lub prawie takie same Byers lekceważyć pobór RadiThor co najmniej dwa razy. Ale teraz jest to niemożliwe, aby określić, która z tych opcji jest prawidłowa.

Po Evans zakończył swoje pomiary poziomu radu, wrócił kości Byers w jego ołowianej trumnie w Pittsburghu, gdzie pozostają one dzisiaj.

Dlaczego nie wystąpiły przypadki masowej śmiertelności

Choć Byers, oczywiście, wpływ radu w RadiThor, spożywanie napojów energetycznych, takich jak nigdy nie rozwinął się w poważny kryzys w dziedzinie zdrowia publicznego. W tym celu, były dwa powody. Po pierwsze, w przeciwieństwie do RadiThor większość innych „energetycznych” napojów na rynku były sfałszowane. Nie zawierają one żadnej z radem lub dowolnego innego pierwiastka radioaktywnego. Po drugie, RadiThor i inne produkty, które faktycznie zawierają radu, były bardzo drogie. Fakt, że rad był stosunkowo rzadko i wartościowy i sposób ekstrakcji i oczyszczania jest kosztowny. Tak, że tylko bogaci ludzie jak Byers, może sobie pozwolić na to codziennie korzystać. Dlatego, choroby wywołane przez RadiThor, pojawił się tylko do tych kilku osób, które mogłyby stać zapłacić za drinka.

W końcu, w interesie ochrony zdrowia publicznego rząd federalny zamknął Bailey Radium laboratoria – firmę, która produkuje RadiThor. W wyniku tych rad zawierające napoje energetyczne zniknęły z rynku konsumenckiego przez 1932.

Używki w nowoczesnych napojów

Dzisiaj na rynku napojów energetycznych polegać na kofeiny, aby „ożywić” swoich klientów i dać im energię, że są one szukają. Kofeina – znanym składnikiem kawy, herbaty, czekolady i cola. Nie może być tak egzotyczne jak radu, ale on naprawdę jest stymulantem, tak, że ludzie, którzy go spożywają, poczuć przypływ energii i nie ryzykować ich zdrowia.