830 Shares 3099 views

Aleksiej Iwanow, pisarz: biografia, kreatywność

Aleksiej Iwanow – słynny rosyjski pisarz. Chwała przyszedł do niego w roku 2000 po wydaniu powieści „Geograf przepił globus”. Później w filmowej adaptacji tej samej nazwie, również zdobył sukces, główną rolę odgrywa Konstantin Habensky. Dziś jest jednym z najbardziej znanych i najważniejszych twórców współczesnej literaturze rosyjskiej.


Dzieciństwo i młodość

Aleksiej Iwanow urodził się w Niżnym Nowogrodzie w 1969 roku. Wtedy miasto było nadal nazywa Gorkiego. We wczesnych latach 70-tych, jego rodzice przenieśli się do Perm. Alex sam przyznaje, że to marzenie z dzieciństwa, aby stać się pisarzem.

W 1987 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Stanowym Ural w Swierdłowsku, na Wydziale Dziennikarstwa. Jednak po przeanalizowaniu przez rok, Alex sobie sprawę, że to nie była jego.

A w 1990 roku, rozpoczął studia w tej samej szkole, ale już na Wydziale Historii Sztuki, zdecydowaliśmy się najbardziej zróżnicowaną edukację. Jednak praca w zawodzie krytyka sztuki i otrzymać przyzwoitą pensję w Rosji na początku lat 90-tych to było nierealne. Więc po studiach, Iwanow został zastąpiony przez kilkanaście zawodów. Był nauczycielem, strażnik, przewodnikiem. Wiele z nich jest następnie odzwierciedlenie w jego twórczości.

pierwsza powieść

W późnych latach 80-Iwanow zaczął realizować marzenia o karierze pisania. Jego pierwsza praca została opublikowana w fantastyczną historię „Polowanie na Wielki Wóz”. Została ona opublikowana w czasopiśmie „Ural pathfinder”, ale droga do wielkiej literatury przed rozpoczęciem autor otworzył znany radziecki science fiction Vitaliy Bugrov.

Jednak wkrótce Iwanow odszedł od fikcji innym ruchem literackim – realizmu. We wczesnych latach 90., zaczął aktywnie pisać. Po pierwsze, Iwanow skończył powieść „schronisko na Krwi„jest w dużej mierze autobiograficzna, opowiada o życiu autora w akademiku Uniwersytetu Państwowego Ural. Potem napisał jedną ze swoich najsłynniejszych dzieł „Geograf przepił globus” o nieszczęsnego nauczyciela Wiktor Iwanowicz Sluzhkina. W 2000 roku ukończył Alexey historycznej powieści „Heart of Parma”, który opowiada o przystąpieniu Księstwa Moskiewskiego do Perm w 15 wieku. Jednak te książki zostały napisane w tabeli. W najlepszym stanie opublikować fragmenty w czasopismach literackich. Pierwsza książka Aleksiej Iwanow został opublikowany dopiero w 2003 roku.

„Geograf Globe propyl”

Aleksiej Iwanow – pisarz, którego biografia stała zainteresowany wielu po wydaniu powieści „Geograf przepił globus”. Główny bohater – Wiktor Iwanowicz Sluzhkin co nie jest dobre życie jest do pracy jako nauczyciel w szkole, nie mając wykształcenia pedagogicznego, ale o głębokie doświadczenie życia. Jego zachowanie w pracy i relacje ze studentami wielu szoku, wszystko to powoduje wiele dyskusji i kontrowersji.

Aleksiej Iwanow – pisarzem, aby wchodzić w interakcje z czytelnikami. Zauważa w swej stronie internetowej, że nie Sluzhkin bufon, przegrany lub awarię. Literatura rosyjska z jego najbliższego obraz książę Myszkin z „Idioty” Dostojewskiego. To jest człowiek, który chce żyć jako świętego, przy zachowaniu „duszą żyjącą”. W momencie, kiedy uczeń Sluzhkina spada, ta praca zamienia się w powieści o odporności i wartości moralnych. Są za główną postać jest o wiele ważniejsze niż pieniądze i sławę.

Sukces w filmie i teatrze

Iwanow Aleksey Wiktorowicz – pisarz, którego dzieła są często wprowadzane na scenie i przeniesiona na duży ekran. Najbardziej znanym adaptacja filmowa – jest film „Geograf przepił globus” w 2013 roku. Główną rolę zagrał w nim Konstantin Habensky. Strzelanina miała miejsce na terytorium Perm i Moskwie.

Film miał premierę w Soczi na festiwalu „Kinotavr”. Film otrzymał nagrodę Grand Prix dla najlepszego aktora, najlepszych dystrybutorów muzyki filmowej oraz nagrodę specjalną jury. „Geografia” odwiedził kolejne kilkanaście festiwali, stając się jednym z rosyjskiego kasie tego roku najważniejsze wydarzenia. Sam Aleksiej Iwanow, pisarzem, który nie brał udziału w pracach nad scenariuszem, zwrócił uwagę, że film był bardzo żywy. Oczywiście, historia traci coś w przejściu do innej formy sztuki, ale również zyskał dużo.

"Heart of Parma"

Aleksiej Iwanow – pisarz, który stworzył jedną z najbardziej znaczących powieści historii Perm terytorium. A jego prace były ciekawe i ogólnie czytelnik i profesjonalny historyk, jak wszystkich dat i faktów, że kontroli.

„Heart of Parma” został po raz pierwszy opublikowanej książce, tuż po jej wydaniu Aleksiej Iwanow (pisarz) stał się znany szerszej publiczności. Powieść podzielona jest na 4 części, które prowadzone chronologię powstania świata, jak to było w zwyczaju w Rosji 15. wieku.

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w 2 połowie 15 wieku. Powieść opisuje kampanię księcia Ermolai Perm zorganizowanym przez księcia moskiewskiego Wasilij ciemności.

Ostatnie prace

Pomimo faktu, że Aleksiej Iwanow – pisarz, którego zdjęcie jest regularnie zdobią pierwsze strony czasopism literackich, on nadal pracować wydajnie. Jego najnowsza powieść, „Zła pogoda” został wydany w 2015 roku. Jest to historia afgańskiego wojennego weterana, który nie był w stanie uzyskać w życiu współczesnej Rosji.

Jednocześnie Iwanowa wielu dzieł z gatunku literatury faktu. Jego obraz książka „grzbiet Rosja” dedykowany do Uralu, później został nakręcony wspólnie z Leonidem Parfenov. Ostatnia praca z tego cyklu – „Oburg” – film dokumentalny historia o Jekaterynburgu po rozpadzie Związku Radzieckiego i do dnia dzisiejszego.

Aleksiej Iwanow – życie osobiste pisarza, który nie jest reklamowany, a także o rodzinie, niewiele wiadomo. Dlatego, jego preferencji i indywidualne cechy wielbicieli szczątków aby dowiedzieć się z jego dzieł, z których większość jest autobiograficzna.