248 Shares 3962 views

Wizy do Hongkongu: kolejność dokumentów rejestracyjnych

Wycieczki w Hong Kongu i Chinach, które niedawno stały się bardziej popularne wśród rosyjskich turystów. Szczególnie interesujące w tym kontekście, Comunidad Chinach, która weszła pod jurysdykcją Chin dopiero w ostatnich latach. Jest to niesamowite miejsce, w którym mieszany wpływ zachodni i wschodni, komunistyczne i liberalne. Tutaj można przejść do odpoczynku na morzu, aby zanurzyć się w świecie zakupów, zapoznania się z ekskluzywnego programu wycieczki. A najbardziej modne są wycieczki do Hong Kongu dla nowożeńców podczas ich miesiąca miodowego. Ale jak można się do tego kraju Rosjan? Czy potrzebuję wizy lub dość szczególny mieć Chińczyków? Jak wydać zezwolenie na wjazd na tę niesamowitą wyspę? To, co opiszemy szczegółowo w naszym artykule.


Czy potrzebuję wizy do Hongkongu i dlaczego?

Na wyspie i port dawna terytorium sporne, choć była zamieszkana przez Chińczyków. W 1997 roku, Hong Kong wrócił na łono ojczyzny kontynencie. Mimo to pozostał specjalny region autonomiczny. Reign tutaj ma swoje własne prawa w obu kategoriach ekonomicznych i politycznych. Nie bez przyczyny wejścia w Hong Kongu z Chin nawet trzeba mieć wizę i przejść przez kontrolę celną i graniczną, a także do odwiedzenia wyspy z zagranicy. wiza chińska nie jest ważny w Hong Kongu, a także na odwrót. Ale wszystkie te procedury muszą iść, jeśli idziesz na wyspę przez długi czas. W przypadku pobytu krótkoterminowego, wszystko jest łatwiejsze.

Możliwość bezwizowego wizyty w Hong Kongu

W roku dwa tysiące dziewiątego specjalna umowa została zawarta między rządami Rosji i Hong Kongu. To miało pozytywny wpływ na turystykę. Z tego dokumentu w 2012 roku, Rosjanie byli w stanie przejść przez krótki czas na wyspie bez wizy. Jest to bardzo prosta i nie sprawia żadnych problemów, zwłaszcza w tych przypadkach, jeśli wchodzi się bezpośrednio z Rosji, na przykład lot „Moskwa-Hong Kongu.” Gdy użytkownik odwiedza region autonomiczny w Chinach będą musiały być zgodne ze wszystkimi procedurami granicy w całości. Co trzeba swobodnie wejść na wyspę? Przede wszystkim, trzeba przekonać strażników, że spędzicie w Hongkongu więcej niż dwa tygodnie. W związku z tym, że trzeba pokazać bilet powrotny z określonym terminie. Takie porozumienie o bezwizowym wizyty zawarta w Hongkongu nie tylko z Rosji, ale także z Ukrainy, Kazachstanu i innych krajów byłego Związku Radzieckiego.

Co muszę przedstawić na granicy bezwizowego wizyt

Ponadto bilet powrotny, trzeba mieć minimalny zestaw dokumentów:

  • Paszport, który będzie ważny przez 30 dni po powrocie do domu.
  • Pieniądze, czeki lub karty bankowe, pokazując, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby spędzić czas w Hong Kongu.
  • Adres i telefon hotelu, znajomego lub krewnego, gdzie masz zamiar żyć. W przypadku podróży służbowych trzeba mieć zaproszenie od gospodarza.

Wejście z Chin

Jak już wspomniano, do przekroczenia granicy, może być specjalny obszar, a z terytorium ChRL. W szczególności taka możliwość to Rosjanie, Chińczycy mają wizy. Ale dokumenty muszą być zgodne ze wszystkimi zasadami ruchu bezwizowego. W przeciwnym razie, wyspa nie pozwolę ci. Graniczna może poruszać się bardzo szybko, wszystkie formalności uproszczone. Istnieją liczne punkty kontrolne, w których procedury zostały opracowane do automatyzmu. To wystarczy, aby przedstawić ważny paszport i wypełnić kartę przyjazdu. Jednak aby powrócić do Chin, trzeba mieć ważny dwukrotnie lub wizę multikitayskuyu. Jedno pozwolenie na wjazd nie jest odpowiedni. W przeciwnym razie, w domu będzie musiał lecieć tuż przy wyspie.

Wizy do Hongkongu: Gdzie je zdobyć?

Jeśli chcesz pozostać na wyspie przez ponad dwa tygodnie, cel podróży nie pozwalają tam bez pozwolenia na wjazd, albo planujesz wizytę w Chinach w tym samym czasie, istnieje kilka możliwości. Można odwołać się do specjalnej agencji, która będzie zajmować się swoimi problemami. Ale jeśli nie chcesz płacić dodatkowe pieniądze, trzeba odwiedzić reprezentację dyplomatyczną kraju. Nie są one tylko w Moskwie i Petersburgu. Chiński Konsulat pracy na Uralu (Jekaterynburg), Syberia (Irkuck) i Daleki Wschód (Chabarowsk, Władywostok).

Co trzeba dostarczyć zezwolenie na wjazd

Typowy pakiet dokumentów do uzyskania wizy, niezależnie od czasu jego trwania i cel wizyty składa się z:

  • Wypełniony w języku angielskim i osobiście podpisany wniosek wizowy zaprojektowany specjalnie do odwiedzenia Hong Kongu.
  • Paszport. Upewnij się, że istnieje co najmniej jedna pusta strona w celu dostarczenia wizy, i że ważność dokumentu wygasa co najmniej sześć miesięcy po powrocie.
  • Dwa ostatnie kolorowe fotografie paszportowe (trzy do czterech centymetrów). Jeden obraz jest dołączony do formularza zgłoszeniowego, a z drugiej strony do okna tak po prostu. Jest to bardzo ważne, w przeciwnym razie dokumenty mogą nie zaakceptować.
  • Dokument po uiszczeniu opłaty wizowej. Jeśli potrzebujesz tylko wizy do Hongkongu, a następnie podać kwotę w rublach, co odpowiada 30 dolarów. A w przypadku podróżowania, a nawet w Chinach dwóch zezwoleń wjazdowych odbędzie pięćdziesiąt konwencjonalnych jednostek.
  • Visa od kraju, z którego przyjeżdżają na wyspę, z wyjątkiem gdy przeprowadzane bezpośredni lot „Moskwa-Hong Kong” lub Kartę / zaplanowane loty z innych miast rosyjskich.

Podróż z dziećmi wymaga notarialnie kopię aktu urodzenia, a także pozwolenie od matki lub ojca, gdy dziecko idzie tylko z jednym rodzicem.

Rodzaje zezwoleń wjazdowych

Zanim się na wycieczkę do regionu autonomicznego, należy upewnić się, jaki rodzaj wizy do Hongkongu trzeba. Na przykład wejście pozwolenie jazdy (kategoria L) wymaga standardowy zestaw dokumentów, jak opisano powyżej. Ale jeśli chcesz do pracy, nauki lub biznesu wizę, trzeba zapewnić dodatkowy papier. Jak Chiny, Hong Kong wizy dla Rosjan różni się w zależności od liczby zgłoszeń. Jest to jednorazowa, podwójne lub wielokrotne pozwolenie na wizytę na wyspie. Multivisa zrozumieć ludzi, którzy często podróżują. Nie powinny być one również komentarze od władz Hong Kongu o naruszenie reżimu. A co do obywateli państw, które nie podpisały umowy z bezwizowego wjazdu Hong Kongu, a oni muszą przejechać przez kraj tranzytem? Następnie muszą uzyskać specjalne zezwolenie. Jego znakomita dla tych, którzy muszą wykonać przeszczep w Hong Kongu na pokładzie samolotu lub statku. Do opuszczenia miasta do posiadaczy wizy tranzytowej (kategoria G) jest niemożliwe. Podróż do regionu też.

wiza praca

Ten rodzaj zezwolenia na wjazd do Hongkongu (kategoria Z) podana jest dla tych, którzy chcą znaleźć zatrudnienie w regionie lub rozpocząć własną firmę tam. Inwestorzy i uczestnicy programów dla obcokrajowców do inwestowania w gospodarkę lokalną też otrzymać wizę. Oprócz standardowego pakietu dokumentów do uzyskania konieczne jest mieć zaproszenie od pracodawcy, właściwego planu biznesowego lub opis projektu inwestycyjnego. Należy pamiętać, że wszystkie prace bardzo dokładnie sprawdzane, a więc szanse na odrzucenie w ambasadzie są wystarczająco wysokie. Zastosowania inwestorów i przedsiębiorców ocenia specjalną komisję pod kątem ich skuteczności i adekwatności. Dostać wizę pracę łatwiej, jeśli jesteś zatrudniony przez międzynarodową firmę, która otworzyła swój oddział w Hong Kongu. W przypadkach, gdy masz zamiar uzyskać pozycję w firmie, w odniesieniu do małych i średnich przedsiębiorstw, pracodawca musi udowodnić, że ma pozytywne doświadczenia współpracy z cudzoziemcami.

wiza komercyjna (M)

Jej wybitnych ludzi biznesu, którzy podróżują do Hong Kongu do negocjacji lub do uczestnictwa w różnych oficjalnych imprez, wystaw i konferencji. Zaproszenie od kraju przyjmującego w celu uzyskania takiej wizy powinien być napisany na papierze firmowym z pieczęcią i podpisem odręcznym jej dyrektora lub przedstawiciela. Nie powinno być wyraźnie oznakowane celem podróży i podanych współrzędnych i dane kontaktowe, które mogą być sprawdzone, czy teraz to zaproszenie.

Zezwolenie na wjazd dla studentów (X)

Wizy do Hongkongu może być edukacyjnych. To wielokrotne i długotrwałe, a jego właściciele pozwala uzyskać nie tylko wykształcenie na wyspie, ale też pozostawić go kilka razy i wracać bez wydawania dodatkowych dokumentów. Aby go uzyskać, trzeba zdalnie zastosować w każdej instytucji w Hong Kongu, a także zbierać pakiet dokumentów do ambasady powinny być po przyjęciu. Same dokumenty do uzyskania wizy są typowe, ale są one dodatkowo wprowadzane do listu sponsoringu gwarantującego wypłatę kosztów szkolenia i zakwaterowania, a także oficjalnym papierze, które zostały przyjęte na studia. Sponsora (który może być, na przykład, sam lub jakikolwiek mieszkaniec Hong Kong University) musi udowodnić swoją zdolność finansową i obowiązku zapłaty do potrzeb studenta.

Jak długo czekać gotowość do zezwoleń wjazdowych i ich ważności

Visa w Hongkongu wymaga okresu karencji wynoszący co najmniej tydzień. Często podróżują lub dokument handlowy wejść wyspy sprawia, że dłużej niż dziesięć dni. Ale jeśli wraz z wizytą do Hongkongu, trzeba będzie również chińską wizę, szanse na zwiększenie przyspieszenia procedury. Fakt, że chińska ambasada promuje wycieczki zarówno na kontynencie oraz w specjalnej strefie, a podróżni, którzy chcą uzyskać prawo do dwóch regionów, czekając na miły bonus. Sporządzić wizy pracy dla czterech tygodni w przypadku pozytywnej odpowiedzi ze strony urzędu imigracyjnego. Jak wspomniano powyżej, kiedy odwiedzasz Hong Kong bezwizowy, dostaniesz specjalną naklejkę. Pozwala zatrzymać się w okolicy nie ma więcej niż dwa tygodnie. Multivisa umożliwia pobyt na wyspie przez dwa miesiące i jest ważna przez trzy lata.